Відділ Державної пенітенціарної служби України
в Чернівецькій області
58000 м. Чернівці, вул. Українська, 39 | (0372) 57-30-12
"телефон довіри" - (096) 103 93 97, (095) 142 67 95
Також дивіться новини www.facebook.com/kvs.gov.ua
12.07.2012
chernivci_likarna

ЖУРНАЛІСТИ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЇ ОЗНАЙОМИЛИСЬ
ЗІ СТАНОМ МЕДИЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СОКИРЯНСЬКОЇ ВК-67

06 липня 2012 р. журналісти Чернівецької обласної державної телерадіокомпанії відвідали Сокирянську ВК - 67 відділу ДПтСУ в Чернівецькій області. Мета візиту – ознайомлення зі станом медичного забезпечення засуджених в установі.
Заступник начальника колонії майор внутрішньої служби Віталій Грабовський та в.о. начальника медчастини СВК-67 Василь Чумак розповіли журналістам про надання медичної допомоги особам позбавленим волі, показали медичну частину установи, сучасне лікувальне обладнання.
В.о. начальника медичної частини Сокирянської ВК-67 Василь Чумак зазначає, що лікарі медчастини установи абстрагуються від злочинів за які відбувають покарання їх пацієнти: «Головне не судити, а залишатися людиною, адже ми  в першу чергу лікарі і повинні надавати допомогу». Лікар впевнений, що індивідуальний підхід до засуджених відіграє важливу роль, оскільки образ життя до колонії вони вели різний, часто асоціальний. Найбільш відрадно бачити результати своєї праці, коли засуджені із занедбаним на волі станом здоров’я йдуть на покращення, зазначає Василь Миколайович. Адже допомога засудженим надається цілодобово і безкоштовно. Першу допомогу надає черговий фельдшер, якщо це сталося вночі чи у вихідні, викликають ургентного лікаря. Засуджені з гострими захворюваннями, які потребують надання невідкладної спеціалізованої медичної допомоги, терміново госпіталізуються в профільне відділення Сокирянської центральної районної лікарні. Ті хворі, які не потребують невідкладної госпіталізації, направляються в профільні лікувальні заклади ДПтСУ.
Спецконтингент забезпечений повним комплексом медичних препаратів. До складу медичної частини входять: амбулаторія, стаціонар, інфекційний ізолятор, аптека та клініко-діагностична лабораторія. Амбулаторія включає кабінет начальника медчастини, лікарського   прийому   (терапевтом,   психіатром),   стоматкабінет, кабінет чергового фельдшера, процедурний, рентгенівський, флюорографічний.
Лікарі зазначають, що за останні роки відмічається тенденція до поступового покращення матеріального забезпечення та оновлення медичного обладнання медчастини установи. Завдяки допомозі Центрального апарату Служби, спонсорській допомозі встановлено новий цифровий рентгенодіагностичний комплекс, введено в дію клініко - діагностичну лабораторію, встановлено сучасне обладнання в стоматологічний кабінет, отримані нові сухо-жарові шафи, ЕКГ- обстеження здійснюються на сучасному триканальному апараті, в стаціонарі медичної частини в наявності чотири функціональних ліжка.
Лікар – стоматолог Валентина Богачук з гордістю демонструє журналістам свій професійний реманент: «Матеріали у нас всі імпортні: німецькі, чеські. Засуджених звертається багато, адже на свободі не всі можуть собі дозволити такі послуги. У нас все безкоштовно. Допомагаємо всім, без виключень. »
Журналістів найбільше зацікавив процес діагностування та лікування туберкульозу в установі. Наразі тут утримується 34 особи із залишковими змінами перенесеного туберкульозу, які не несуть загрози для решти засуджених. Дана категорія знаходяться на диспансерному обліку та отримує протирецидивне лікування. Питання діагностики цієї небезпечної хвороби стоїть на жорсткому контролі адміністрації.  Усі особи, які прибули до колонії проходять первинний медичний огляд з проведенням флюорографічного обстеження. Надалі в амбулаторії організовується щорічна диспансеризація засуджених, яка є ефективним засобом профілактики захворювань.
Слова медиків  підтверджують і самі засуджені. Якістю надання допомоги вони задоволені. Засуджений О.: «Лікарі до нас ставляться з людяністю, завжди допоможуть. Про таку хворобу, як туберкульоз чув, лікарі нам про неї розповідають, постійно обстежують». Засуджений В. «Я раніше сам перехворів туберкульозом, зараз почуваюсь нормально, отримую профілактичне лікування.» Деякі засуджені зізнаються, що лише тут, в місцях позбавлення волі, вони знайшли для себе час приділити увагу власному здоров’ю.

Старший інспектор взаємодії із ЗМІ та ЗГ
ВДПтСУ у Чернівецькій області
капітан внутрішньої службиМ.О. Лазенко

версія для друку
Начальник Відділу
ОНОФРЕЙЧУК
МИКОЛА ГЕОРГІЙОВИЧ
Розширений пошук »