Відділ Державної пенітенціарної служби України
в Чернівецькій області
58000 м. Чернівці, вул. Українська, 39 | (0372) 57-30-12
"телефон довіри" - (096) 103 93 97, (095) 142 67 95
Також дивіться новини www.facebook.com/kvs.gov.ua
25.07.2012
chernivci_kolonia

ЧЛЕНИ ОБЛАСНОЇ СПОСТЕРЕЖНОЇ КОМІСІЇ ВІДВІДАЛИ СОКИРЯНСЬКУ ВИПРАВНУ КОЛОНІЮ

З метою ознайомлення з станом матеріально-побутового забезпечення засуджених, організації праці та виховної роботи із спецконтингентом, 24 липня 2012 р. на базі Сокирянської виправної колонії №67 відбулося виїзне засідання Чернівецької обласної спостережної комісії.
Поважних гостей зустрічали начальник відділу ДПтСУ в Чернівецькій області полковник внутрішньої служби Олег Іванов та начальник установи підполковник внутрішньої служби Володимир Келя.
Ознайомивши членів комісії із загальними відомостями та історією установи, пенітенціарії розпочали екскурсію виправним закладом.
Знаходячись в приміщенні медичної частини установи, члени обласної спостережної  комісії поцікавились станом медичного забезпечення засуджених, оглянули кабінет стоматолога, психіатра, терапевта, рентген-кабінет, маніпуляційну. В.о. начальника медчастини Сокирянської ВК-67 Василь Чумак продемонстрував гостям новий цифровий рентгенодіагностичний комплекс, клініко - діагностичну лабораторію, сучасний триканальний апарат для здійснення ЕКГ – обстеження. Заступник начальника Головного управління охорони здоров'я Чернівецької облдержадміністрації Ростислав Калошин поспілкувався з засудженими, які перебували на лікуванні в стаціонарі.
Голова обласного товариства Червоного Хреста Тетяна Корнілович, запропонувала допомогу установі  у формі лікарських, гігієнічних, миючих засобів, а також поширення санітарно – освітньої літератури серед засуджених. Керівництву Сокирянської ВК-67 було запропоновано залучати персонал установи до участі в курсах з питань надання невідкладної медичної допомоги, які незабаром проводитиме «Червоний Хрест».
Про здобутки в процесі соціально – виховної та психологічної роботи із засудженими поділився заступник начальника СВК-67 майор внутрішньої служби Віталій Грабовський. Було зазначено, що для вдосконалення даного процесу залучається широкий спектр державних, громадських та релігійних організацій, окремі волонтери. В установі створені необхідні умови для вільного віросповідання засуджених. Гості відвідали православний храм Пресвятої Богородиці «Всіх Скорбних Радості» та молитовний будинок, що діють на території колонії.
Завітавши до бібліотеки та клубу установи, члени обласної спостережної комісії пообіцяли сприяння в залученні творчих колективів області до проведення культурно – масових заходів із засудженими, а також розширення  переліку надходження до закладу періодичних видань.
У відділеннях ресоціалізації  гості ознайомились  з побутовими умовами проживання засуджених, відмітивши їх належний стан.
Члени спостережної комісії  також відвідали їдальню та пекарню для засуджених, де оглянули зали для прийому та приготування їжі, вивчили меню, норми харчування, розкладку продуктів.
Директор ЗНЗ №67, що діє при установі, Олександр Вулковський розповів про організацію навчального процесу із засудженими, зазначив які предмети вивчає спецконтингент, продемонстрував навчальні класи, матеріальну базу школи.
Оглянувши житлову зону установи, членам комісії було запропоновано ознайомитись з процесом виробництва та умовами праці засуджених. Відвідавши гірничі дільниці, швейний цех, цехи металовиробів, деревообробки, народного вжитку, гості ознайомились з видами товарної продукції, яка виробляється в установі.
Начальником відділу ДПтСУ в Чернівецькій області полковником внутрішньої служби Олегом Івановим було зазначено, що оскільки  основні види продукції підприємства установи  - камінь стіновий та мука вапнякова є сезонними матеріалами, майбутнє виробництва вбачається в розширенні деревообробного виробництва.  З цією метою освоєно новий вид продукції в столярному цеху -  піддони дерев’яні (євро піддони), які успішно реалізовуються, крім того підприємство виробляє широкий спектр іншої продукції з деревини.
Підсумком засідання стало визначення пріоритетних завдання обласної спостережної комісії на ІІ півріччя поточного року, а також прийняття ряду рішень, спрямованих на вдосконалення процесу ресоціалізації засуджених в цілому.

Старший інспектор взаємодії із ЗМІ та ЗГ
ВДПтСУ у Чернівецькій області
капітан внутрішньої служби М.О. Лазенко

версія для друку
Начальник Відділу
ОНОФРЕЙЧУК
МИКОЛА ГЕОРГІЙОВИЧ
Розширений пошук »