Відділ Державної пенітенціарної служби України
в Чернівецькій області
58000 м. Чернівці, вул. Українська, 39 | (0372) 57-30-12
"телефон довіри" - (096) 103 93 97, (095) 142 67 95
Також дивіться новини www.facebook.com/kvs.gov.ua
17.09.2012

Журналісти ТРК «Чернівці» ознайомились із виробничими потужностями підприємства Сокирянської ВК-67

Сокирянська виправна колонія (№67) відділу ДПтСУ в Чернівецькій області сьогодні виготовляє і пропонує споживачам продукцію понад 50 найменувань. Це, зокрема, камінь стіновий, вапнякове борошно, плитку тротуарну і оздоблювальну, бордюри, мозаїчні урни і вази, надгробні плити і пам’ятники, робочі костюми і рукавиці, спецодяг, дитячі санчата, меблі із дерева, ексклюзивні сувеніри.

Для ознайомлення з виробничими потужностями підприємства СВК-67 та робочими буднями людей, які там відбувають покарання, 12 вересня 2012 р. журналісти телерадіокомпанії «Чернівці» відвідали виправний заклад.

Зустрів гостей начальник відділу ДПтСУ в Чернівецькій області полковник внутрішньої служби Олег Іванов. Олег Володимирович розповів представникам ЗМІ про те, що колонія була створена на базі Сокирянського заводу будівельних матеріалів ще в 1961 р. За півстоліття тут сформувалися добрі виробничі традиції. Було зазначено, що система виконання покарань наразі акцентована на підвищенні ролі виробництва, як центру здобуття засудженими робітничих професій. Головна проблема осіб, які звільняються з місць позбавлення волі — куди піти працювати, — говорить із цього приводу полковник Іванов. — Ми ж даємо людині можливість отримати професії, які актуальні на сучасному ринку праці. У створеному в установі професійно-технічному навчальному центрі засуджені навчаються таким професіям, як: токар, столяр, верстатник деревообробних верстатів, машиніст крану, машиніст каменерізної машини, оператор котельні, газоелектрозварник, взуттьовик, муляр, штукатур, кухар.

Про основні види продукції, які виробляються на підприємстві СВК-67, виробничі потужності даного підприємства, перспективи щодо створення нових робочих місць для засуджених журналістам розповіли начальник Сокирянської ВК-67 підполковник внутрішньої служби Володимир Келя, директор підприємства СВК-67 майор внутрішньої служби Сергій Хабуля та головний інженер Василь Пастушок.

Оглянувши крамницю установи, в якій представлені основні зразки продукції підприємства, гостей провели у виробничу зону установи. Тут журналісти відвідали пошивочний цех, цех металовиробів, мозаїчних виробів, ознайомились з асортиментом продукції деревообробного виробництва, предметами народного вжитку, які виробляють засуджені. За якістю продукція відрізняється від тієї, яку на ринку пропонують приватні фірми, до того ж, ціна тут вигідніша для покупця - зазначають у колонії.

Здивуванню не було меж, коли представники ЗМІ дізнались, що 6 гектарів землі, де розташовані цехи, допоміжні та складські приміщення – це лише біля 1% загальної площі виробничої зони установи. Решта 604 га - гірничі дільниці, в яких виробляються основні види продукції: камінь стіновий та вапнякове борошно. В шахті гостям продемонстрували, виробниче устаткування, а також розповіли про технологію видобутку даної продукції.

Під час візиту журналісти мали змогу поспілкуватися із засудженими які працюють на виробництві. Запитували про тривалість освоєння нових професій, відношення до праці, режим роботи. Деякі засуджені зізнаються, що лише тут, в місцях позбавлення волі, вони знайшли себе як фахівці і впевненні у тому, що після звільнення отримані знання дозволять їм повернутися до загальноприйнятого життя у суспільстві.

Микола Лазенко,
старший інспектор
(по взаємодії із ЗМІ та зв’язків з громадськістю)
ВДПтСУ в Чернівецькій області

версія для друку
Начальник Відділу
ОНОФРЕЙЧУК
МИКОЛА ГЕОРГІЙОВИЧ
Розширений пошук »