Відділ Державної пенітенціарної служби України
в Чернівецькій області
58000 м. Чернівці, вул. Українська, 39 | (0372) 57-30-12
"телефон довіри" - (096) 103 93 97, (095) 142 67 95
Також дивіться новини www.facebook.com/kvs.gov.ua
13.04.2016
Державна пенітенціарна служба України

Пробація – безпека суспільства шляхом виправлення засуджених

Питання злочину та покарання завжди гостро стояло в усі без винятку часи. Однак не всім засудженим місце у виправно-трудових колоніях. Адже покарання може досягти своєї мети із без застосування крайніх заходів. За грати мають потрапляти лише ті, які відповідно з вимогами Кримінального кодексу скоїли злочини великої суспільної небезпеки. І за останні роки зроблено багато в цьому напрямку. Якщо ще 10 років тому назад в Україні співвідношення тих, що після суду потрапляли за грати і тих хто залишався на свободі складало близько 3:1, то на даний час у місцях позбавлення волі відбуває покарання більш ніж 173 тис. осіб, а на обліку кримінально-виконавчої інспекції перебуває близько 180 тис. осіб

Українське законодавство, в залежності від тяжкості скоєного злочину та особи правопорушника, дає людині шанс на виправлення без перебування в установах виконання покарань. І контроль за відбуванням покарання та виконання вимог вироку суду даною категорією осіб покладається на кримінально-виконавчу інспекцію.

Не являється секретом, що пройшовши „тюремні університети” людина досить часто після звільнення знову стає на злочинний шлях. Відбуваючи ж покарання без ізоляції від суспільства, правопорушник має більше шансів знайти чесний шлях у житті. І допомогти йому не схибити, не дати вчинити новий злочин має кримінально-виконавча інспекція.

Щоб допомогти людині усвідомити допущені помилки, стати на шлях виправлення, працівникам інспекції доводиться тримати постійний зв’язок як з дільничними інспекторами міліції, центром зайнятості, центром соціальних служб для молоді, так із іншими державними та недержавними організаціями та службами, які можуть надати допомогу в ресоціалізації даної категорії громадян.

З моменту надходження вироку до інспекції, кожний правопорушник розглядається як людина, що схибила, але може і хоче стати на шлях виправлення. З огляду на курс євроінтеграції кримінально-виконавчої служби, пробаційна діяльність має величезні перспективи. Інспектори Кримінально-виконавчої інспекції втілюють ідеї гуманізації покарання. Бо навіть допустившись помилки, людина заслуговує на шанс.

Начальник Садгірського РС м. Чернівці КВІ

ВДПтСУ в Чернівецькій області

старший лейтенант внутрішньої служби

Білек Ю.М.

версія для друку
Начальник Відділу
ОНОФРЕЙЧУК
МИКОЛА ГЕОРГІЙОВИЧ
Розширений пошук »