Відділ Державної пенітенціарної служби України
в Чернівецькій області
58000 м. Чернівці, вул. Українська, 39 | (0372) 57-30-12
"телефон довіри" - (096) 103 93 97, (095) 142 67 95
Також дивіться новини www.facebook.com/kvs.gov.ua
29.08.2016
Державна пенітенціарна служба України

Громадські роботи як вид адміністративного стягнення

Громадські роботи – це один з видів адміністративного стягнення, основною ознакою якого є залучення особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, за рішенням суду, до безоплатних суспільно корисних робіт, які відпрацьовуються у вільний від роботи чи навчання час, за місцем проживання правопорушника, без зарахування у загальний трудовий стаж.

Суттєва різниця між адміністративним стягненням «громадські роботи» та кримінальним покаранням «громадські роботи» полягає у встановлених чинним законодавством підставах накладення стягнення чи покарання (вчинення правопорушення чи злочину), строках та особливостях їх виконання, а також правових наслідках.

Даний вид адміністративного покарання може бути призначений судом як безпосередньо за правопорушення, так і в порядку заміни штрафу, у зв"язку з неспроможністю його сплатити. Громадські роботи не призначаються особам, визнаним інвалідами першої або другої групи, вагітним жінкам, жінкам старше 55 років та чоловікам, старше 60 років.

При виконанні постанов суду про застосування громадських робіт на працівників кримінально-виконавчої інспекції покладається: роз"язснення порушникам порядку та умов відбування громадських робіт, погодження з органами місцевого самоврядування видів суспільно-корисних робіт та переліку об"єктів, на яких порушники відбуватимуть ці роботи; контроль за виконанням стягнення порушниками та обов"язків власником підприємства за місцем відбування порушниками громадських робіт; облік відпрацьованого порушниками часу; здійснення контрольних перевірок за місцем відбування порушниками громадських робіт; з"ясування причин невиходу порушників на громадські роботи; внесення до суду подань щодо порушників, які ухиляються від відбування громадських робіт.

Зробивши аналіз даного адміністративного стягнення можна виділити основні його цілі:

-виправлення правопорушника через виховання працею;

-позбавлення особи можливості вчинити нові правопорушення;

-оволодіння новими навичками;

-попередження для населення завдяки очевидному характеру стягнення;

-допомога у благоустрої, прибиранні та виконанні іншої соціальної роботи;

-формування у особи поваги до права, громадських цінностей та формування позитивної правосвідомості.

Гуманність такого покарання полягає у тому, що держава залишає порушника в соціумі, тим самим дає шанс на виправлення безізоляції відсуспільства. В свою чергу користь для суспільства полягає у виховному вливі на оточуючих.

Залучаючись до благоустрою міста, порушники отримують можливість стати на шлях виправлення. Принаймні, у них буде час поміркувати над скоєним і відчути на собі силу громадського осуду.

Старший інспектор Першотравневого РВ КВІ

старший лейтенант внутрішньої служби

Николайко В. А.

версія для друку
Начальник Відділу
ОНОФРЕЙЧУК
МИКОЛА ГЕОРГІЙОВИЧ
Розширений пошук »