Відділ Державної пенітенціарної служби України
в Чернівецькій області
58000 м. Чернівці, вул. Українська, 39 | (0372) 57-30-12
"телефон довіри" - (096) 103 93 97, (095) 142 67 95
Також дивіться новини www.facebook.com/kvs.gov.ua
16.09.2016
Державна пенітенціарна служба України

В Сокирянському РВ КВІ впроваджено просвітницько профілактичну програму «Сходинки»

На даний час кримінально-виконавча система знаходиться на стадії реформування і введення нових підходів в роботі з засудженими. Особливу увагу під час своєї діяльності кримінально-виконавча інспекція приділяє неповнолітнім засудженим.

Злочинність, а особливо дитяча, в тій чи іншій мірі є значною проблемою для суспільства та держави. Розуміючи соціальну небезпеку цього явища законодавство на всіх рівнях намагається попередити дитячу злочинність, а у випадку скоєння неповнолітніми злочинів – активізувати всі можливі методи, для того щоб перевиховати і не допустити скоєння нових злочинів даною категорією осіб.

Одним із дієвих методів попередження злочинності серед дітей на базі Сокирянського РВ КВІ в Чернівецькій області є введення в дію «Просвітницько-профілактична робота з підлітками, які перебувають у конфлікті із законом за програмою «Сходинки», в липні 2016 року розпочав діяти даний проект який реалізується за участі та співпрацею з представництвом міжнародною організацією «Право на здоров’я» (HealthRight International) та ДПтС України.

Профілактична програма «Сходинки» розрахована на підлітків та молоді віком від 14 років. Група підібрана згідно вікових та індивідуальних особливостей учасників (в районні взяли участь двоє осіб віком 16 років).

Програма складається з десяти тематичних тренінгових занять. Кожне заняття містить теоретичний блок з інформацією про здоровий спосіб життя та практичну частину, яка допомагає учасникам оцінити власні ризики щодо інфікування ВІЛ та потенційних небезпек, оцінити вміння приймати важливі життєві рішення.

У тренінгу використовується інтерактивний підхід, що дає можливість підліткам виробити навички відповідальної поведінки. Під час занять ведучі надають детальну інформацію з різних питань щодо здоров?я. Важливим є те, що в процесі групової взаємодії учасники спілкуючись між собою, отримують нові знання, діляться враженнями, навчаються уникати ризикованих ситуацій, вирішувати конфлікти мирним шляхом.

Тренінгова просвітницько - профілактична програма «Сходинки» покликана створити сприятливу атмосферу в колективі підлітків для набуття важливих життєвих навичок безпечної поведінки і сприяти поведінковим змінам.

Фахівець (з питань соціальної роботи)

Сокирянського РВ КВІ

Ротар О.Ю.

версія для друку
Начальник Відділу
ОНОФРЕЙЧУК
МИКОЛА ГЕОРГІЙОВИЧ
Розширений пошук »