Відділ Державної пенітенціарної служби України
в Чернівецькій області
58000 м. Чернівці, вул. Українська, 39 | (0372) 57-30-12
"телефон довіри" - (096) 103 93 97, (095) 142 67 95
Також дивіться новини www.facebook.com/kvs.gov.ua
20.09.2016
Державна пенітенціарна служба України

У Сторожинецькому РВ КВІ провели груповий захід для засуджених, які перебувають на обліку

19 вересня 2016 року у рамках просвітницько-профілактичної програми тренінгових занять з неповнолітніми «СХОДИНКИ», в приміщенні Сторожинецького районного сектору КВІ проведено груповий захід для підобліковців.

Основну частину заходу, а саме тренінг проводили фахівець із соціальної роботи з суб’єктами пробації Данів Наталія Олегівна та директор РЦСССДМ Ткачук Мирослава Петрівна з метою: перевірити рівень поінформованості учасників про ВІЛ/СНІД, визначити основні шляхи передачі вірусу, ознайомити з « міфами» щодо шляхів передачі ВІЛ, ознайомити з основним перебігом хвороби та клінічною класифікацією стадій ВІЛ-інфекції, розповісти про антиретровірусну терапію.

Ми ознайомили учасників із - поняттями ВІЛ, СНІД, АРТ, ІПСПІ:

ВІЛ — вірус, імунодефіциту, людини. (Інфек¬ційне захворювання, що спричиняється вірусом, який руйнує імунну систему людини.)

ІПСПІ — інфекції, що передаються, статевим, шляхом. (Захворювання, що поширюються під час статевих контактів з інфікованими людьми.)

СНІД — синдром, набутого, імунодефіциту.

АРТ – антиретровірусна терапія.

-із шляхами передачі ВІЛ-інфекції:

1)Незахищений статевий контакт із ВІЛ-інфікованою людиною.

2)Порушення цілісності шкіри гострим предме¬том (голкою, бритвою, інструментом для та-туювання), який перед цим використовувала інфікована людина, і кров якої залишилася на цьому предметі.

3)Ризик інфікування ВІЛ найбільший при повторному використанні шприца чи голки для введення ліків або нар¬котиків після носія вірусу, а також при пере¬ливанні крові, що містить ВІЛ.

4)Від інфікованої матері до плоду під час вагіт¬ності, пологів, після народження дитини через молоко матері.

Під час заходу використовувались різноманітні інтерактивні вправи, наприклад вправа « Міфи та факти» учасники мали змогу закріпити почуте і дізнатися більше про інфекцію ВІЛ.

Після перегляду та обговорення відеоролика на тему: «Життя на повну силу» та презентації «Клінічна класифікація стадій ВІЛ-інфекції у дорослих та підлітків » учасники мали змогу на власні очі побачити, що відбувається з організмом та зовнішнім виглядом ВІЛ-позитивних людей, а також наочно засвоїти та зрозуміти інформаційний матеріал.

Після чого учасники мали змогу отримати відповіді на ті запитання які їх цікавили та отримати консультацію від потрібних їм спеціалістів. Також, зроблено підсумок роботи та запропоновано й надалі проводити подібні заходи із висвітленням питань, які цікавлять та турбують осіб, які знаходяться на обліку в кримінально-виконавчій інспекції.

Прес - служба відділу ДПтС України в Чернівецькій області

версія для друку
Начальник Відділу
ОНОФРЕЙЧУК
МИКОЛА ГЕОРГІЙОВИЧ
Розширений пошук »