Відділ Державної пенітенціарної служби України
в Чернівецькій області
58000 м. Чернівці, вул. Українська, 39 | (0372) 57-30-12
"телефон довіри" - (096) 103 93 97, (095) 142 67 95
Також дивіться новини www.facebook.com/kvs.gov.ua
26.09.2016
Державна пенітенціарна служба України

Працівники КВІ Чернівецької області провели ряд заходів в рамках просвітницько-профілактичної програм «Сходинки»

Протягом вересня 2016 року працівники кримінально-виконавчої інспекції Чернівецької області продовжили проведення ряду просвітницько-профілактичних заходів в рамках програми «Сходинки».

Розпочато даний напрямку роботи ще в червні цього року, коли центральним апаратом служби було ініційовано впровадження зазначеної програми, після навчання соціальних працівників кримінально?виконавчої інспекції (майбутніх працівників служби пробації).

Просвітницько-профілактична програма «Сходинки» - це спеціально розроблений комплекс заходів, який спрямований на попередження, подолання конкретної соціальної проблеми, або декількох пов’язаних між собою проблем шляхом підвищення рівня поінформованості, а також розвитку відповідних умінь і навичок у її учасників. Дана програма розрахована на підлітків віком від 14 років, осіб молодіжного віку та батьків самих дітей, які перебувають у конфлікті з законом.

Фахівцями із соціальної роботи з суб’єктами пробації районних підрозділів КВІ були підібрані групи учасників згідно вікових та індивідуальних особливостей, залучено і батьків дітей-підлітків до спільного визначення ПРОБЛЕМИ та її подолання.

Тема першого заняття: «Знайомство та життєві цінності». Під час заняття відбулося знайомство учасників, кожен з них розповів про себе, про свої захоплення. Результати цих вправ показали, на які життєві цінності орієнтуються підлітки, та яка психологічна корекція їм потрібна. В цілому заняття відбулося в атмосфері відвертості, зацікавленості та взаєморозуміння. Особлива увага та зацікавленість до нововпровадженої форми роботи була відчутна з боку батьків.

Наступні заняття відповідно до Програми «Сходинки» обирались самими учасниками тренінгового процесу. Тобто не за послідовністю, а за потребою. Персоналом з соціальної роботи із суб’єктами пробації опрацьовано і наступні заняття : «Основи гігієни», «Репродуктивне здоров’я», «ВІЛ/СНІД», «Контрацепція», Вагітність, пологи, аборт», «Насильство».

Загалом, протягом червня - вересня поточного року в заходах взяли участь близько 100 осіб, які засуджені до покарань альтернативних позбавленню волі.

Після завершення роботи з вже сформованими тренінговими групами формуватимуться нові групи, задля підвищення рівня знань підлітків, формування навичок впевненої поведінки, вміння уникати ризикованих ситуацій.

Робота у даному напрямку продовжується.

Прес - служба відділу ДПтС України в Чернівецькій області

версія для друку
Начальник Відділу
ОНОФРЕЙЧУК
МИКОЛА ГЕОРГІЙОВИЧ
Розширений пошук »