Державна пенітенціарна служба
04050 , м. Київ, вул. Мельникова, 81
повернутись 
03.08.2016
Державна пенітенціарна служба України

Працівники Новоселицького КВІ взяли участь у проекті «Посилення ролі громадського суспільства у захисті прав уразливих груп засуджених в Україні»

З метою реалізації погоджених із Всеукраїнським центром правової допомоги «Громадський захисник» заходів проекту «Посилення ролі громадського суспільства у захисті прав уразливих груп засуджених в Україні», представники соціально-психологічного напрямку роботи кримінально-виконавчої інспекції ВДПтСУ в Чернівецькій області (Сокиряни, Сторожинець, Новоселиця) прийняли участь у даному Проекті, який відбувся в м. Чернігів з 25 по 30 липня цього року на базі «Навчально-методичного центру» профспілок федерації профспілкових організацій Чернігівської області.

В умовах політичної та соціально-економічної кризи в Україні соціальні ініціативи, направлені на підтримку та захист прав найуразливіших категорій громадян, є вкрай важливими для країни і потребують підтримки з боку всіх гілок влади, соціально відповідального бізнесу та інститутів громадського суспільства. Саме тому і стартував багатовекторний Проект у січні 2015 року, основною метою якого є посилення ролі українського громадянського суспільства в просуванні прав людини, принципів відмови від дискримінації та забезпеченні рівності для уразливих груп осіб, які перебувають у конфлікті з законом (неповнолітніх, жінок, жінок з дітьми, інвалідів, людей з хронічними захворюваннями, засуджених хворих на ВІЛ/СНІД і ТБ).осіб,

Проект також висвітлює три основних завдання:

Покращити законодавчу базу та практику застосування права рівності перед законом та доступу до правосуддя, права на соціальну допомогу та соціальний захист для уразливих груп осіб, які відбувають чи відбули покарання, шляхом консолідації зусиль відповідних міністерств, центральних та регіональних органів державної влади та органів місцевого самоврядування, громадських організацій та ЗМІ.

Підвищити рівень правопросвіти з проблематики дотримання прав людини для уразливих груп осіб, які відбувають чи відбули покарання, шляхом підвищення рівня правообізнаності серед уразливих груп осіб, які відбувають чи відбули покарання, членів їх сімей щодо практичних питань реалізації права рівності перед законом та доступу до правосуддя, права на соціальну допомогу та соціальний захист.

Підвищити спроможність центральних та місцевих органів державної влади, органів місцевого самоврядування та організацій громадського суспільства створювати ефективні моделі співпраці з метою надання правової та соціальної допомоги засудженим та колишнім в’язням, шляхом запровадження нових підходів міжнародного стандарту у процесі їх підготовки до звільнення а також після звільнення (засуджених).

Основний акцент даного зібрання в Проекті поставлено на службу пробації, міжнародну практику і національний підхід. Пробація (випробування) – це вид умовного засудження, при якому засуджений міститься на час випробувального терміну, встановленого судом, під наглядом спеціальних органів, при чому є можливим застосування і низки додаткових обмежень.

Позбавлення волі піддалося різкій критиці за нездатність вирішити головне завдання кримінального покарання щодо соціальної реабілітації та виправлення правопорушників. Особливо слід відзначити, що одна з найважливіших складових роботи служби пробації у всіх розвинених країнах - це не тільки співпраця з державними установами та органами місцевого самоврядування, а також із приватними особами, громадськістю, а саме: з добровольцями (волонтерами) для надання сприяння в соціальній адаптації піднаглядних, що передбачено рядом заходів.

Ознайомившись з КОНЦЕПЦІЄЮ соціальної адаптації та ресоціалізації осіб, звільнених з місць обмеження чи позбавлення волі на 2016-2020 роки в Україні, беручи до уваги міжнарожний досвід залишається тільки очікувати прийняття змін до законодавства для подальшого впровадження ЗУ «Про пробацію» для реалізації цілого ряду Заходів проекту «Посилення ролі громадського суспільства у захисті прав уразливих груп засуджених в Україні»

Прес - служба відділу ДПтС України в Чернівецькій області

версія для друку
повернутись