Державна пенітенціарна служба
04050 , м. Київ, вул. Мельникова, 81
повернутись 
29.08.2016
Державна пенітенціарна служба України

Позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, як вид покарання

Такий вид покарання, як позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю викладений у статті 55 Кримінального кодексу України

Сама назва покарання дуже промовиста, але давайте глянемо на засоби виконання цього покарання якими наділена інспекція.

Отже, інспекція в десятиденний термін направляє повідомлення власнику підприємства на якому працює засуджена особа, про внесення до її трудової книжки запису про те, які посади, на який строк і на якій підставі засудженій особі заборонено обіймати або яким видом професійної діяльності заборонено займатися.

Власник підприємства за місцем роботи засудженої особи зобов’язаний не пізніше трьох днів після одержання повідомлення інспекції звільнити засуджену особу з посади, яку вона обіймає, або від виду професійної діяльності (права на яку вона позбавлена) унести до трудової книжки запис про те, на який строк, і які посади вона позбавлена права обіймати (яким видом професійної діяльності позбавлена права займатися).

Це ідеальна ситуація, але як що засуджена особа на момент постановки на облік не працює, то інспекція контролює чи працевлаштувалась така особа, шляхом отримання повідомлення з ДФС. Якщо після встановлення що особа працевлаштувалась інспекція направляє повідомлення власнику підприємства, про внесення запису до трудової книжки про заборону.

Не завжди засуджені сприяють інспекції в здійсненні нею своїх функцій – не надаючи необхідних копій документів та не з’являючись за викликом. Інспекція не має права встановлювати обов’язок явки для реєстрації щодо таких засуджених, тому вони не несуть жодної відповідальності за неявку за викликом або за ненадання необхідних для виконання вироку суду документів згідно ст.389 ККУ.

В деяких вироках суду встановлено заборону особі займати посади, пов’язані з різного роду функціями, суть яких не визначена законодавчо і працівнику інспекції, як і власнику підприємства, неможливо зрозуміти чи підлягає забороні та чи інша посада.

В цілому позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю – це один із найменш проблемних видів покарання які виконує кримінально-виконавча інспекція.

Начальник Садгірського РС КВІ

ВДПтС України в Чернівецькій області

старший лейтенант внутрішньої служби

Білек Ю.М.

версія для друку
повернутись