Управління Державної пенітенціарної служби України
у Хмельницькій області
29000 м. Хмельницький, пров. Військкоматський, 3, (0382)72-08-50
e-mail:khmelnitskiy@kvs.gov.ua
Також дивіться новини www.facebook.com/kvs.gov.ua
24.02.2014
Державна пенітенціарна служба управління

Райківецька виправна колонія (№78)

Райківецька виправна колонія (№78) – це колонія середнього рівня безпеки, в якій утримуються чоловіки, засуджені до позбавлення волі на певний строк, які раніше відбували покарання у виді позбавлення волі.

Середньоспискова чисельність – 1010 осіб.

31356 Хмельницька область Хмельницький район с. Райківці, (0382) 62-40-14

Історичний шлях Райківецької виправної колонії (№78) розпочався в 1962 році. Коли на території села Райківці Хмельницького району, на базі будівель спиртового заводу у 1962 році засновано виправно-трудову колонію МХ-324/78 загального виду режиму. Зараз про ті часи нагадує споруда колишнього професійно-технічного училища для засуджених. За перші 10 років колонія перетворилася на досить розвинуте підприємство, яке відчутно впливало на стан соціально-економічного розвитку не тільки села Райківці, а й всього Хмельницького району.

28 листопада 1999 року установа МХ-324/78 перейменована на Райківецьку виправну колонію (№78) згідно наказу Державного департаменту України з питань виконання покарань.

В період з 1962 року по 1964 рік під керівництвом Шаповалюка Петра Казимировича у колонії було збудовано школу для навчання засуджених, баню, медчастину, магазин для засуджених, КПП та кімнати побачень, гуртожиток етапного карантину з приміщенням ШІЗО, шосейну дорогу з с.Райківці до колонії, дообладнано кочегарку, зроблено артезіанську свердловину.

З 1964 року по на посаду начальника колонії був призначений Котін Юрій Васильович. В цей період в колонії було освоєно випуск розмикачів високовольтної апаратури. В 1966 році збудовано штаб для адмінперсоналу та 16-ти квартирний дім №3 і в 1965 році - 12-ти квартирний дім №2. В 1964 році збудовано цех №3 та в 1967 році - інструментальну дільницю. Не залишено було без уваги і житлові умови для засуджених: в 1967 році побудовано 3 гуртожитки на 960 місць.

З 1967 року по 1969 року на посаді начальника колонії працював Криль Олег Михайлович. В цей період було побудовано: клуб, їдальню та гуртожиток для засуджених.

З 1969 року по 1978 рік на посаді начальника колонії працював Оберемок Григорій Давидович. Цей період став періодом інтенсивного розвитку, часом нарощування виробничої бази, благоустрою колонії. В саме в цей період було побудовано комплекс для роти охорони (гуртожиток, спортзал, гаражі), 16-ти квартирний дім в 1971 році №4, два гуртожитки для засуджених на 320 і 215 місць в 1971 і 1975 році. На виробництві колонії збудовано цех №5 в 1972 році та додаткову дільницю цеху №3 в 1970 році, цех №1 в 1973 році, і цех №3 в 1974 році ( дільницю випуску борін ), Також збудовано дві дільниці (штампувальна і механічна) в цеху №5, склад для готової продукції цеху. В 1970 році збудовано склад на станції Скібнево, в 1975 році склад для відділу інтендантського забезпечення, добудовано медчастину. В 1968 році для засуджених відкрито профтехучилище №2, де засуджені отримували спеціальності по 8-10 фахах. В 1972 році спільно з Тернопільським комбайновим заводом освоєно випуск полотен до бурякозбиральних комбайнів. В 1972 році по результатах виробничо-господарчої діяльності Райківецька виправна колонія зайняла 1 місце в Україні і була нагороджена перехідним червоним прапором.

З березня 1978 року по листопад 1985 року посаду начальника колонії обіймав Ребезнюк Володимир Родіонович. В цей період державою велика увага зверталась на розвиток соціально-культурної сфери тому Володимиром Родіоновичем, при його наполегливості було розпочато та завершено будівництво ряду об’єктів даного напрямку.

Також адміністрацією колонії приділялась велика увага поліпшенню умов проживання засуджених та розвиток виробничої бази колонії. Освоєно випуск деяких нових видів продукції. В житловій зоні було реконструйовано в 1978 році медчастину та збільшено її площу в 2 рази, збудовано клуб для засуджених на 600 місць з необхідними підсобними приміщеннями, збудовано 3 нових гуртожитки. Протягом двох літніх сезонів було завершено повністю асфальтування території колонії, житлового містечка для співробітників.

В 1985 році начальником колонії було призначено Махмета Ігоря Костянтиновича, який працював на даній посаді до 1987 року. За цей період проводилась реконструкція деяких забудівель та їх технічне дообладнання, естетичне оформлення та обліцування плиткою приміщень. Розпочалось освоєння випуску товарів народного вжитку. Відкрито дитячий садочок для співробітників колонії. В 1987 році в колонії проведено заміну виду режиму із загального на суворий.

З липня 1987 року по листопад 1998 року на посаді начальника колонії працював Таралевич Сергій Дорофійович.

Цей період характерний своїми ваговими політичними подіями (період перебудови), здобуття незалежності України, становлення та державотворення України. В цей складний період колонії продовжувала розвиватися. Велика увага зверталась на розвиток підсобного господарства, і тому колонія отримала в користування біля 30 га сільгоспугідь, які з кожним роком розширювались. В 1992 і 1993 році було збудовано свинарник та корівник. Не залишилась без уваги і соціальна сфера - в 1989 році збудовано 30 квартирний житловий будинок, в 1990 році - санпропускник і банно-пральний комбінат в житловій зоні. Розпочато будівництво нових кімнат побачень та штабу, очисних споруд, обладнано стадіон при колонії.

Приділялась увага виховній роботі, організації дозвілля співробітників, діяв самодіяльний колектив, проводились екскурсійні поїздки по культурно-історичних місцях, організовувались зустрічі з видатними людьми країни.

З листопада 1998 року по жовтень 2000 року на посаді начальника колонії перебував Флінтюк Володимир Олексійович.

Цей період був самим складним в життєдіяльності установи, але зважаючи на всі тодішні негаразди та труднощі, колонія працювала. В 1999 році завершено будівництво банно-прального комбінату в житловій зоні колонії. Переобладнано цех деревообробки, де створено замкнутий цикл виготовлення продукції (технологічну лінію). В 2000 році проведено передачу житлового містечка для співробітників колонії під управління новоствореного житлово-експлуатаційного товариства, що дало ряд своїх позитивних економічних наслідків. Для забезпечення права засуджених на повну загальну освіту в колонії відновлена робота загальноосвітнього навчального закладу (консультативний пункт).

З жовтня 2000 року до березня 2005 року колонію очолював Антименюк Леонід Петрович. В цей період робота колонії була спрямована на стабілізацію та нарощування виробничої бази, приведення умов утримання засуджених до вимог нормативно-правових актів. Так у в колонії було побудовано цех по вичинці шкіри ВРХ, освоєно виготовлення торгових павільйонів. Проведено в 2000 році реконструкцію приміщення варти охорони, збудовано теплицю на території харчоблоку В 2004 році встановлено стаціонарну установку по переробці зерна (виготовлення круп ). Освоєно випуск біля 22 нових видів продукції. В серпні 2003 року при установі створено загальноосвітню вечерню школу для засуджених.

В березні 2005 року начальником колонії призначений Юрчук Ігор Григорович. Високий професійний рівень керівника, його вимогливість до себе та підлеглих дали можливість очолюваному ним колективу колонії добитись нових успіхів у діяльності колонії. Багатопрофільне виробництво на підприємстві колонії передбачає виготовлення товарів виробничо-технічного призначення та товарів народного споживання, різних галузей народного господарства – металообробка, деревообробка, виробництво будівельних матеріалів, виготовлення високовольтної апаратури. Складні економічні умови сьогодення вимагають від будь якого підприємства швидко реагувати на зміни ринку і впроваджувати випуск продукції, яка користується попитом. Так в колонії налагоджено швейне виробництво та освоєно нові види продукції цього виробництва. Встановлено лінію по переробці поліетиленових відходів. Для навчання засуджених робітничим професіям в установі відкрито навчальний центр, в якому засуджені здобувають професії токаря, фрезерувальника та верстатника деревообробних верстатів.

Проте в умовах сьогодення установа не тільки виконує покарання у виді позбавлення волі. Основним її суспільним завданням є виправлення і ресоціалізація злочинів, які в силу різних обставин зробили хибний крок в житті.

В житловій зоні розміщено 16 відділень соціально-виховної та психологічної служби, а також дільниця карантину та розподілу і дільниця посиленого контролю. За межами охороняємої зони розміщено дільницю ресоціалізації. Обладнано клас для тестування та психологічного розвантаження, клуб, їдальню, бібліотеку, вечірню школу, кімнату відправлення релігійних культів.

Для задоволення релігійних потреб, відродження духовності, серед осіб засуджених до позбавлення волі, в колонії побудовано православну церкву. Демократизація суспільства, процеси демократизації кримінально-виконавчої служби зробили місця позбавлення волі більш відкритими для громадськості. Тому адміністрація колонії спрямовує свою діяльність на залучення до вирішення існуючих проблем представників обласної та районної державних адміністрацій, центрів соціальних служб для сім‘ї, дітей та молоді, обласної та районної ради ветеранів, центрів зайнятості населення, релігійних організацій різних конфесій та інших суспільних структур.

Відкриття у 2006 році церкви “Воскресіння Христового” стало визначною подією в історії колонії. Духовне відродження засуджених самий важливий крок на шляху їх виправлення та ресоціалізації.

В складних умовах сьогодення керівництво колонії приділяє постійну увагу та турботу щодо належного забезпечення діяльності працівників, їхньому соціальному захисту. Завершено будівництво та здано в експлуатацію 24 –х квартирний будинок для співробітників колонії. Проведено капітальні та поточні ремонти приміщень адміністративного будинку, клубу для співробітників, спортивного залу, кімнати психоемоційного розвантаження для персоналу. Організовується дозвілля співробітників, проводяться екскурсійні поїздки по культурно-історичних місцях нашої країни.

З метою покращення фізичної підготовки співробітників, підтримання належного морально-психологічного клімату в колективах, у колонії проводяться змагання серед відділів та служб з різних видів спорту. Команда установи постійно приймає участь в спортивних змаганнях, які проводить управління ДПтС у Хмельницькій області та Фізкультурне спортивне товариство «Динамо».

В установі створено та функціонує самодіяльна вокальна група, яка організовує та проводить святкові концерти для співробітників колонії.версія для друку
Начальник управління
Масюта
Андрій Іванович
Розширений пошук »