Західне міжрегіональне управління з питань виконання
кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції
79005 м. Львів, вул. Архипенка, 1 (0322) 97-68-86
Також дивіться новини www.facebook.com/kvs.gov.ua
01.08.2012
01-08-2012_lvivske_sizo

ЛЬВІВСЬКА УСТАНОВА ВИКОНАННЯ ПОКАРАНЬ (№ 19)

За документами архіву й довідковою літературою встановлено наступне : невеликий жіночий орден бригідок (Спасителя) виник у Швеції, отримав назву від імені своєї засновниці, святої Бригіди (1302 -1373) , доньки Шведського князя Біргера, яка відзначалася великою побожністю, заснувала жіночий монастир і орден Спасителя й була канонізована 1391р. Головною метою ордену було поширення шани Богородиці.
В Галичині бригідки з'явилися на початку ХVII ст., заснували монастирі в Сокалі (1611 р.) , потім у Львові й Самборі. Монастир бригідок у Львові був заснований 1614р. З дозволу Львівського архієпископа бригідки збудували на придбаному ґрунті дерев'яний монастир. У 1782 р. монастир, де на той час налічувалося 30 черниць, ліквідувала австрійська влада. Його приміщення використали під чоловічу в'язницю , яка отримала назву Бригідки.
В останні роки ХVІІІ ст. навколо костелу , який залишався діючим ( надалі його обслуговували ченці-місіонери ) , виникла прямокутна забудова –добудували крило від вул. Городоцької та замкнули його зі сходу.
В'язниця початково слугувала місцем утримання кримінальних злочинців, поруч була т.з. Шафлівка- боргова тюрма. З початком 1-ої світової війни австрійська влада стала використовувати Бригідки для утримання політв'язнів. Теж робила російська влада під час окупації Львова 1914-1915 р.р.
Починаючи з 70-х років 20-го сторіччя у Львіському слідчому ізоляторі відбулися значні зміни, а саме :
під керівництвом підполковника Плотнікова було збудовоно харчоблок, спорзал, прогулочні дворики, повітряні переходи;
під керівництвом полковника Гольцева було збудовано кафе для працівників та роздягальні для молодшого начальницького складу;
під керівництвом полковника Зайця було збудовано 1 КПП та 5,6 вежі.
Львівський слідчий ізолятор розміщений в центрі міста, за адресою: вул. Городоцька 20. Сама споруда заснована у 1614 році, як монастир „Святої Бригідди”. В 1786 р. монастир переобладнали на вязницю, яка дістала назву «Вязниця Бригідки».
За часів знаходження України під польською владою використо-вувалась для утримання політв’язнів.
Наприкінці 20-х років система виправно-трудових устонов у Радянському Союзі розглядалась, як невід’ємна частина системи перевиховання засуджених в умовах соціально-корисної праці. Безпосереднє керівництво виправно-трудовою справою, організація виробничими частинами та сільгоспколоніями при виправно-трудових установах , їх постачання , організація примусових робіт та керівництво ними - було покладено на управління виправно-трудових установ Народного комісаріату внутрішніх справ УРСР, до складу якої входили такі інспекції: адміністративно-пенітенціарна , виробнича , фінансова та господарська , культурно-просвітницька , конвойної сторожі УРСР.
Після ліквідації Народного комісаріату внутрішніх справ у грудні 1930р., відання місцями ув’язнення покладалось на Народний комісаріат юстиції УРСР.В липні 1934р. був створений Народний комісаріат внутрішніх справ УРСР. До його відання були передані загальні місця позбавлення волі, якими були: ізолятори для тих хто перебуває під слідством , пересильні пункти , тюрми, виправно- трудові колонії, установи для неповнолітніх.
З 1946 року Львівський слідчий ізолятор функціонує, як місце попереднього ув’язнення підпорядкований Міністерству Внутрішніх справ.
В 1998 році кримінально-виконавча система виділена в окрему структуру і з 22 квітня цього ж року підпорядкована Державному Департаменту України з питань виконання покарань.

В даний час слідчий ізолятор перепрофільовано в Львівську установу виконання покарань (№19), яку очолює полковник внутрішньої служби Гальчишак Богдан Степанович.

версія для друку
Начальник управління
Дзюдзь
Михайло Семенович
Розширений пошук »