Західне міжрегіональне управління з питань виконання
кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції
79005 м. Львів, вул. Архипенка, 1 (0322) 97-68-86
Також дивіться новини www.facebook.com/kvs.gov.ua
01.08.2012
01-08-2012_mukolaiv

МИКОЛАЇВСЬКА ВК-50

Село Заклад знаходиться в Миколаївському районі Львівщини, не далеко від райцентру та поблизу сіл Дроговиж та Демня. Саме там археологи віднайшли літній мисливський табір прото-галичан (20-30 тис. років тому). На території самого Закладу було віднайдене поселення орієнтовно І тисячоліття до нашої ери. З трьох боків цей населений пункт оточує ліс.
Граф Станіслав Скарбек, за кошти якого було зведено перший в Львові театр (Зараз - ім. М.Заньковецької, а на час його побудови в 1842 році - найбільший театр в Європі, який вміщав 1400 глядачів).
Не дивлячись на те, що вся Європа була кинута до ніг богатого графа (він любив подорожувати, відвідував і гірські курорти в Австрії, і цілющі чеськи води, а під Віднем, у Нуссдорфі, мав розкішний палац), Галичину Станіслав Скарбек теж любив. Настільки, що вирішив збудувати брата нуссдорфівського палацу поблизу Дроговижа та Демні. Благодійництво Скарбека не обмежилось храмами та театром. У 1840 р. граф заснував “Інститут для сиріт і убогих”, засади існування якого були оформлені 1.08.1843 р. і підтверджені цісарем 27.02.1844 р. Шляхтич хотів звести його у Львові, але міська влада не дала дозвіл і комплекс для галицьких сиріт вирішено було звести поблизу замку в Дроговижі. Невідомо чому, але назва "Інститут" не прижилася. Прижилася - Заклад. Граф планував, що його Інститут буде бажаним омріяним домом для всіх тих, хто позбавлений крову, без огляду на національність, стать чи стан.
В 1967 році в с. Заклад було створено лікувально-трудовий профілакторій ( ЛТП ) для людей залежних від алкоголю. Керівником цієї установи був Григор”єв В.В.
Перших тридцять чоловік, яких привезли до ЛТП були розміщені в одному із будинків селища, який і зараз ще стоїть недалеко від нинішнього адміністративного корпусу колонії.
Після Григор”єва В. В. на посаді начальника ЛТП змінилось ще декілька посадовців, саме Рябченко О.Г., Букшований В.І.
В 1969 році посаду начальника ЛТП зайняв Кладько Григорій Пантелеймонович, який і розпочав першим будівництво на околиці с.Заклад цегляної стіни, яка відгороджувала профілакторій від селища.
Після Кладько Г.П., посаду начальника ЛТП обіймали Іващишин Роман Іванович, Остапенко Степан Онісімович.
В 1974 році посаду начальника ЛТП- ВЛ315П11 зайняв Левицький Іван Михайлович, який організував на території профілакторію виробництво. Лікувально-трудовий профілакторій існував до 1983 року. Левицький І.М. був останнім начальником ЛТП і першим начальником колонії ВЛ-315/50, яка була створена 14 лютого 1984 року.
З 1984 року по 1993 рік установу очолював майор внутрішньої служби Демачкович Василь Павлович.
З січня 1993 року по 2000 рік начальник установи підполковник внутрішньої служби Пристай Юрій Васильович.
У тому ж таки 2000 році колонію очолює підполковник внутрішньої служби Лисій Богдан Іванович.
Після його виходу на пенсію, з 2006 року  по 2010 рік установу очолює підполковник внутрішньої служби Соснило Ігор Дмитрович.
В подальшому на посаді начальника установи перебував підполковник внутрішньої служби Волчанський Іван Миколайович.

З серпня 2015 року на посаді начальника колонії перебуває підполковник внутрішньої служби Мицик Тарас Степанович.

версія для друку
Начальник управління
Дзюдзь
Михайло Семенович
Розширений пошук »