13 грудня 2018
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050, м. Київ, вул. Мельникова, 81
Телефон «гарячої лінії» 364-23-93
01.02.2012
harkiv

Навчання правам людини в пенітенціарній службі України

27 січня 2012 року в Києві відбулась конференція «Навчання правам людини в пенітенціарній системі України».
Захід організовано громадською організацію «М’АРТ», в рамках Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини» за фінансової підтримки Міжнародного Фонду «Відродження».
На конференції було представлено цілі та результати програми в сфері освіти з прав людини в пенітенціарній системі. Презентовано навчальний відеофільм «Взаємовідносини пенітенціарного персоналу і засуджених. Вимоги, стандарти, перспективи» з методичними рекомендаціями до нього, а також науково-методичний посібник для проведення занять в системі службової підготовки «Права людини в діяльності органів і установ виконання покарань».
У конференції взяли участь активісти громадських організацій та співробітники ДПтСУ з десяти областей України, що були задіяні в реалізації проекту «Відеошкола з прав людини для працівників установ виконання покарань» з опрацювання навчального модулю для пенітенціаріїв.
Харківщину представляли: Юрій Чумак – голова «Центру правових та політичних досліджень «ДУМА», секретар Громадської ради при управління ДПтС України в Харківській області, провідний спеціаліст по взаємодії із ЗМІ та зв’язків з громадськістю управління, Галина Легкодух – інспектор відділу по роботі з особовим складом управління, Олена Асотська – начальник сектору по контролю за виконанням судових рішень управління.
На початку заходу голова ГО «М’АРТ», координатор програми «Розуміємо права людини» Сергій Буров зазначив, що головним завданням конференції є відкрите обговорення питань освіти в сфері прав людини як одного із потужних засобів для покращення ситуації з дотримання прав людини у пенітенціарних закладах, де має відбуватися саме ресоціалізація засуджених.
В обговоренні взяли участь:
- Алла Григоренко – старший інспектор з особливих доручень відділу навчальних закладів та професійної підготовки кадрів ДПтС України, секретар Наукової ради при ДПтСУ, яка докладно зупинилася на сьогоденні Державної пенітенціарної служби України та на тих реформах і заходах з модернізації, що заплановані та реалізовуються у Службі;
- Роман Романов – директор програми «Верховенство права» Міжнародного Фонду «Відродження», який наголосив на важливості процесу навчання правам людини співробітників вітчизняної пенітенціарної системи;
- Олександр Войтенко – координатор освітніх заходів Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини», який підкреслив, що подібні заходи сприяють тому, щоб пенітенціарна система ставала більш відкритою – в інтересах самої Служби;
- Олег Дука – старший викладач циклу спеціальних дисциплін Білоцерківського училища професійної підготовки персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України, який був головним автором створеного навчального фільму та розповів про його основні завдання та принципи;
- Надія Калашник – старший інспектор з виховної та психологічної роботи з персоналом управління ДПтСУ в Запорізькій області, докторант Дніпропетровського регіонального інституту Національної академії державного управління при Президентові України, яка повідала про першорядні засади методичних рекомендацій, підготовлених до навчального фільму;
- Ігор Іваньков – завідувач циклу кримінально-правових дисциплін Чернігівського юридичного коледжу, який презентував науково-методичний посібник для проведення занять в системі службової підготовки «Права людини в діяльності органів і установ виконання покарань»;
- Володимир Бочаров-Туз – керівник пенітенціарного напрямку Кіровоградського обласного відділення Всеукраїнської мережі ЛЖВ, який поділився досвідом пілотування навчального модулю у виправних закладах України та окреслив своє бачення перспектив навчання правам людини пенітенціаріїв.
Юрій Чумак повідомив про те, як на Харківщині були проведені заняття зі службової підготовки для співробітників виправних колоній та СІЗО, з використанням навчального відеофільму «Взаємовідносини пенітенціарного персоналу і засуджених. Вимоги, стандарти перспективи» та методичних матеріалів до нього. Ці пробні заняття проводились працівниками управління ДПтС України в Харківській області спільно з представниками неурядових громадських організацій.
Учасники конференції погодились з тезою про те, що необхідними є цілісний підхід і безперервність освіти в сфері прав людини для працівників виправних колоній. Цей процес має починатись з базової підготовки у вищому навчальному закладі і бути перманентним у системі підвищення кваліфікації.
Враженнями від конференції поділилися:
О. Асотська:
- На мою думку, зустрічі представників громадськості і працівників пенітенціарних установ дуже важливі і корисні. Представники громадськості не є «ворогами», що вишукують недоліки в роботі персоналу установ виконання покарань, вони намагаються знайти шляхи розуміння і співпраці стосовно надання соціальної допомоги засудженим та особам, які утримуються під вартою. Наша спільна мета – відкритість пенітенціарної системи і об’єктивність поширюваної інформації. Фільм, який був представлений на обговорення, надає нам певні стандарти поводження персоналу з особами, які утримуються в місцях позбавлення волі, і, як на мене, є просто необхідним для перегляду на заняттях зі службової підготовки.
Г. Легкодух:
- Конференція «Навчання правам людини в пенітенціарній системі України» пройшла на високому рівні та її основна ціль була досягнута: учасники висловили своє бачення існування освітньої програми в кримінально-виконавчій службі за напрямком дотримання прав людини та необхідності поглиблення розуміння даної теми співробітниками нашої Служби. З цією метою заняття в системі службової підготовки з персоналом установ виконання покарань будуть продовжуватися. Головне, що кожний учасник конференції зрозумів та усвідомив, що поняття «права людини» є базовим і саме від нього потрібно відштовхуватися при вирішенні будь-якого службового питання і ситуації.

Юрій Чумак, провідний спеціаліст по взаємодії із ЗМІ та зв’язків
з громадськістю управління Державної пенітенціарної служби України в Харківській області

версія для друку
Розширений пошук »