13 грудня 2018
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050, м. Київ, вул. Мельникова, 81
Телефон «гарячої лінії» 364-23-93
01.02.2012  |  в Харківській області
harkiv_knugu

Книга – як джерело знань, книга – як спасіння

За підтримки Синодального відділу Української православної церкви у справах пастирської опіки пенітенціарної служби придбано 320 екземплярів друкованих джерел знань для найбільш уразливого спецконтингенту місць позбавлення волі – жінок та дітей. Означений подарунок був приурочений до Дня великомучениці Тетяни.
27 січня 2012 відбулося урочисте вручення 200 примірників книг для бібліотеки Качанівської виправної колонії (№ 54), в якій тримаються жінки, та 120 примірників – Курязькій виховній колонії імені Антона Макаренка – для неповнолітніх засуджених.
Література завжди допомагала людині зануритися в інше життя, відчути хвилювання героїв романів та оповідань, у своєму уявленні прожити їхнім буттям. Тому керівництво установ прагне забезпечити засуджених можливістю мати вільний доступ до джерел знань з метою підвищення їх світогляду, переосмислення деяких помилок.
Як зазначила заступник начальника відділу діяльності виховних колоній, загальноосвітнього та професійно-технічного навчання засуджених Департаменту кримінально-виконавчої інспекції та соціально-психологічної роботи апарату ДПтС України Лариса Полянська, «При придбанні книг для жінок, заздалегідь були враховані побажання засуджених щодо тематики книжок, здебільшого – на улюблені жінками теми, такі як: романи, вірші, історичні твори, посібники з приготування їжі, заняття йогою, флористики та інші».
«У кожній виправній установі є бібліотека, а інтерес до книги в цих місцях більш сильніший, ніж на волі, де є Інтернет та інші розваги. Багато засуджених саме тут навчилися читати», – заявив під час урочистого вручення книжок у Курязькій виховній колонії заступник начальника управління ДПтС України в Харківській області Андрій Лапінський.
Начальник виховної колонії для неповнолітніх Марк Маркін зауважив, що під опікою закладу знаходяться 188 вихованців, яким в установі надається моральна та психологічна допомога для виправлення та ресоціалізації, тому дуже важливим є оновлення фондів літератури, що знаходиться на полицях бібліотеки колонії. Він зазначив, що книгофонд установи на сьогодні складає 12 тисяч екземплярів книжок різножанрового направлення, і ті нові 120 книг, які отримала виховна колонія, є вагомим внеском до книгозбірні.
А Лариса Полянська додала: «Для неповнолітніх старалися брати книги найбільш широкого спектру, щоб охопити і навчальну літературу в художньому варіанті, і романи – класичні, сучасні, щоб втамувати всі читацькі потреби засуджених».
Реакція вихованців була радісною та миттєвою: вони не приховували своєї великої задоволеності від подарунків, які отримали, тому з першої нагоди почали розглядати та вивчати асортимент нових книжок.

Наталія Дерій, старший лейтенант внутрішньої служби
управління Державної пенітенціарної служби України в Харківській області

версія для друку
Розширений пошук »