25 листопада 2017
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
01001, м. Київ, вул. Городецького 13
Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2016 р. № 697-р "Питання Міністерства юстиції" Державна пенітенціарна служби України як центральний орган виконавчої влади з 30 вересня цього року припиняє виконання покладених на її функцій і повноважень з передачею їх до Міністерства юстиції України (постанова Кабінету Міністрів України від 18 травня 2016 р. № 343 "Деякі питання оптимізації діяльності центральних органів виконавчої влади системи юстиції").
13.03.2012

Щодо попередніх зауважень ЄКПТ

Звертаємо увагу, що у засобах масової інформації з’явилася інформація про оприлюднення на офіційному веб-сайті Ради Європи Європейським комітетом проти катувань його Доповіді про результати інспекційного візиту в Україну, що відбувся з 29 листопада по 6 грудня 2011 року.

Зазначене не відповідає дійсності.

На офіційному веб-сайті Ради Європи 12 березня 2012 року оприлюднено попередні зауваження ЄКПТ, що є проміжним документом до Доповіді ЄКПТ, і лист-відповідь Міністерства юстиції України. Зазначене здійснено на прохання Уряду України, який 3 березня 2012 року надав відповідний дозвіл з цього питання.

Публікування саме попередніх зауважень ЄКПТ відбулося уперше в практиці такої співпраці між Україною і ЄКПТ з часу, коли Україна ратифікувала у 1997 році Європейську конвенцію по запобіганню тортурам та нелюдському, або такому, що принижує гідність поводженню чи покаранню (далі – Європейська конвенція проти катувань).

Оприлюднення зазначених документів з ініціативи української сторони підтверджує визнання неприпустимості фактів застосування тортур, а також свідчить про прагнення держави покращити стан дотримання прав осіб, які позбавлені волі за рішенням держави.

Фактів застосування насильницьких дій стосовно осіб, які тримаються в проінспектованих ЄКПТ Київському і Харківському слідчих ізоляторах з боку адміністрації цих установ, у попередніх зауваженнях ЄКПТ не зазначено.

Будь-які коментарі у засобах масової інформації, що виходять за межі офіційно опублікованих зазначених вище документів, до моменту публікації остаточної Доповіді ЄКПТ, можуть бути розцінені як порушення статті 11 Європейської конвенції проти катувань – "Інформація, зібрана Комітетом у зв'язку з інспекцією, його доповідь та його консультації з відповідною Стороною є конфіденційними".

Нагадуємо, що попередні сім інспекційних візитів представників делегацій ЄКПТ до України здійснювалися у лютому 1998, липні 1999, вересні 2000, грудні 2002, жовтні 2005, грудні 2007 та вересні 2009 років.

Зазначені візити здійснювалися у рамках реалізації повноважень ЄКПТ, викладених у статті 8 Європейської конвенції по запобіганню тортурам та нелюдському, або такому, що принижує гідність поводженню чи покаранню.

Необхідно знати, що механізм виконання рекомендацій ЄКПТ передбачає переклад доповідей його експертів за результатами візитів до України, складання відповідних планів і підготовку звітів Уряду України за результатами вжитих заходів з подальшим оприлюдненням через дипломатичні канали Міністерства закордонних справ України.

Забезпечення виконання рекомендацій ЄКПТ і продовження практики надання дозволів на оприлюднення доповідей ЄКПТ і звітів Кабінету Міністрів України в частині інформації про Україну (підпункт 13.7 Резолюції ПАРЄ 1466 (2005)) передбачається Планом заходів із виконання обов’язків та зобов'язань України, що випливають з її членства в Раді Європи, затвердженого Указом Президента України від 12 січня 2011 р. № 24.

Відділ у зв’язках із засобами масової інформації,
громадськістю та міжнародного співробітництва
Владислав Клиша
+38 044 207 34 36, org@kvs.gov.ua

версія для друку
Заступник міністра
Чернишов
Денис Вікторович
Розширений пошук »