13 грудня 2018
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050, м. Київ, вул. Мельникова, 81
Телефон «гарячої лінії» 364-23-93
23.03.2012

Дитяча злочинність в Україні: за що і чому потрапляють в колонії неповнолітні хлопці та дівчата? Життя у місцях позбавлення волі

23 березня у медіа-холі інформаційного агентства «Українські національні новини» відбулась прес-конференція за участю представників МВС України та Державної пенітенціарної служби.

На запитання журналістів стосовно причин дитячої злочинності в державі та тримання неповнолітніх в установах виконання покарань відповідали: Володимир Поліщук – начальник управління зв'язків з громадськістю МВС України, Владислав Скоропляс – начальник відділу організації діяльності виховних колоній загальноосвітнього та професійно-технічного навчання засуджених ДПтСУ та Протоієрей Віктор Яценко – голова синодального відділу УПЦ тюремного служіння.

У вступній промові Володимир Поліщук зазначив, що близько 18 тисяч злочинів за минулий рік було скоєно за участю неповнолітніх. Серед усіх видів злочинів переважають так звані майнові злочини (крадіжки, грабежі). «Це те, чим діти, які залишилися без догляду батьків, заробляють на проживання», – повідомив Поліщук.

Водночас, він звернув увагу присутніх на той факт, що дещо зменшилась кількість тяжких злочинів, скоєних неповнолітніми – це нанесення тяжких тілесних ушкоджень, вбивства, розбої.

Владислав Скоропляс, начальник відділу організації діяльності виховних колоній загальноосвітнього та професійно-технічного навчання засуджених Державної пенітенціарної служби України повідомив присутнім, що в системі управління Державної пенітенціарної служби знаходяться 8 виховних колоній, а також 700 підрозділів кримінально-виконавчої інспекції, які виконують покарання у вигляді не пов’язаному з позбавленням волі.

"На сьогодні в місяцях позбавлення волі, а саме в спеціальних виховних установах – виховних колоніях знаходяться 1 тис. 315 засуджених неповнолітніх. З них 86 - це засуджені дівчатка. Всі вони потрапляють до нас з високим ступенем психологічної занедбаності, - повідомив В.Скоропляс. Близько 70% з цієї категорії осіб виховувались до засудження у неповних сім’ях, 7% - є круглими сиротами.

Взагалі ж, в системі кримінально-виконавчої інспекції на обліках перебувають близько 4 тис. неповнолітніх. Ще 600 неповнолітніх знаходяться під вартою та перебувають у слідчих ізоляторах.

Разом з тим, він зауважив, що характеризуючи соціально-демографічний склад засуджених неповнолітніх, слід сказати, що з них 21 % - це особи у віці 16 років, 37% - це засуджені від 17 до 18 років і 33% - це засуджені старші 18 років. Звертаючи на це увагу, Скоропляс зазначив, що повнолітніх тримають в колоніях для закріплення виховного впливу, а також для того, щоб надати можливість цим особам закінчити навчання в професійно-технічних освітніх навчальних закладах при цих установах.

Також, в якості прикладу він навів статистику, що у 1991 році у виховних закладах перебували 3 тис 479 осіб, а зараз 1 тис 315.

"Слід зазначити, що за умисне убивство на даний час відбувають покарання 49 осіб, це 3,7%, за умисне тяжке тілесне ушкодження - 57 осіб, це – 4%, за зґвалтування 37 осіб – це 2,8%, за розбої - 145 осіб – це 11%, пограбування 234 особи – це 17,8%. Звичайно, найбільшу кількість складають майнові злочини, а саме крадіжки – це 655 злочинів. Тобто майже 55%. Випадки хуліганств становлять 1,7%, - 22 випадки", - повідомив Владислав Скоропляс.

Протоієрей Віктор Яценко у своєму виступі зазначив, що дитяча злочинність залежить від рівня розвитку суспільства. «Діти ж переважною більшістю стають на шлях злочину через недоотримання уваги та любові від сім’ї. Завдання священництва в місцях позбавлення волі – дати приклади любові до людей, переконати не роботи боляче людям, які їх оточують, дати дітям те, чого не змогли їм дати батьки» - підвів підсумок священнослужитель.

Відділ у зв’язках із засобами масової інформації, громадськістю
та міжнародного співробітництва

версія для друку
Розширений пошук »