14 грудня 2018
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050, м. Київ, вул. Мельникова, 81
Телефон «гарячої лінії» 364-23-93
12.08.2014
Державна пенітенціарна служба України

В апараті ДПтС України проведено засідання робочої групи з
підготовки пропозицій до нормативно-правового урегулювання питань
впровадження пробації в Україні

12 серпня 2014 року в апараті ДПтС України відбулося засідання робочої групи, створеної згідно з окремим дорученням Голови ДПтС України Володимира Палагнюка для підготовки пропозицій до нормативно-правового урегулювання питань, пов’язаних з перспективою прийняття проекту Закону України "Про пробацію".

На запрошення ДПтС України у засіданні взяв участь заступник начальника управління взаємодії з Державними службами України Міністерства юстиції України Павло Кудлай, який наголосив на актуальності зазначеного питання та необхідності підготовки з боку ДПтС України пропозицій, які б максимально ураховували думку працівників кримінально-виконавчої інспекції щодо вирішення проблемних питань, які потребують нормативного урегулювання у разі впровадження пробації.

Саме з цією метою до зазначеної вище робочої групи було включено окрім науковців-викладачів відомчих навчальних закладів та представників центрального апарату, керівників кримінально-виконавчої інспекції регіональних управлінь ДПтС України.

Керівниками робочої групи, начальником управління кримінально-виконавчої інспекції полковником внутрішньої служби Олегом Янчуком та головним науковим співробітником науково-дослідного центру Інституту кримінально-виконавчої служби, головою Науково-експертної ради ДПтС України, доктором юридичних наук, професором Іваном Богатирьовим поінформовано членів робочої групи щодо питання стану розробки нормативно-правової бази для впровадження пробації в Україні, визначено завдання робочої групи.

Зокрема було зазначено, що 18.01.2013 у Верховній Раді України під №1197-1 було зареєстровано проект Закону України "Про пробацію", який поданий Кабінетом Міністрів України.

Зазначений законопроект було розроблено у 2012 році робочою групою при Міністерстві юстиції України на виконання Концепції розвитку кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні від 24 травня 2011 року з урахуванням Рекомендацій СМ/Rec (2010)1 Комітету Міністрів Ради Європи "Про правила ради Європи про пробацію".

10.10.2013 на пленарному засіданні Верховної Ради України згідно з рекомендаціями Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності законопроект було прийнято за основу у першому читанні. У даний час зазначений законопроект підготовлено та подано зазначеним Комітетом Верховної Ради України до другого читання.

Концептуальним питанням проекту Закону України "Про пробацію" (№1197-1) є створення пробації шляхом реорганізації кримінально-виконавчої інспекції ДПтС України, що є найбільш оптимальним шляхом у нинішніх економічних умовах, оскільки кримінально-виконавча інспекція у межах діючого законодавства вже здійснює деякі функції, аналогічні пробації у частині виконання покарань, не пов’язаних із позбавленням волі, має певну матеріальну базу та штат працівників.

Згідно з перехідними положеннями законопроекту необхідно розробити низку нормативно-правових актів, серед яких:

Порядок складання досудової доповіді – Мінюст (ДПтС) (ч.5 ст.9 законопроекту)

Порядок здійснення нагляду та проведення соціально-виховної роботи з клієнтами пробації – Мінюст (ДПтС) (ч.2 ст. 10 законопроекту)

Порядок розроблення та реалізації пробаційних програм – Кабінет Міністрів України (ч. 5 ст. 10 законопроекту)

Порядок реалізації пробаційних програм щодо неповнолітніх – Мінсоцполітики, Мінюст (ДПтС) (ч.7 ст.12 законопроекту)

Положення про організацію діяльності волонтерів пробації – Мінюст (ДПтС) (ч.4 ст.20 законопроекту).

У червні п.р. за дорученням Міністерства юстиції України ДПтС України було підготовлено перелік Законів України, що потребують внесення змін у разі прийняття проекту Закону України "Про пробацію" (реєстр. №1197-1), та, у якості пропозицій, "Основні положення підготовки досудової доповіді".

Разом з тим, основним документом, який передуватиме впровадженню положень Закону України "Про пробацію" буде проект Закону України "Про внесення змін до законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України "Про пробацію".

Більш детальну інформацію із зазначеного питання можна знайти на сайті ДПтС України у розділі "Кримінально-виконавча інспекція > На шляху до пробації".

Управління кримінально-виконавчої інспекції апарату ДПтС України

версія для друку
Розширений пошук »