18 жовтня 2018
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050, м. Київ, вул. Мельникова, 81
Телефон «гарячої лінії» 364-23-93
24.05.2012

Інформація про стан роботи щодо додержання персоналом Державної пенітенціарної служби України вимог антикорупційного законодавства за 1 квартал 2012 року

Протягом І кварталу 2012 року стосовно персоналу органів, установ виконання покарань та слідчих ізоляторів, що належить до сфери управління Державної пенітенціарної служби України – порушено 20 кримінальних справ стосовно 21 особи. Зокрема, 11 справ порушено за зберігання, збут чи передачу наркотичних засобів, 7 справ – за одержання хабара, 1 справа – за підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів та 1 справа – за перевищення влади або службових повноважень.

Кримінальні справи порушувались стосовно 6 працівників підрозділів нагляду і безпеки виправних колоній, 5 працівників кримінально-виконавчої інспекції, 5 працівників соціально-психологічної служби, 2 працівників інтендантського та господарського забезпечення, 2 працівників відділу режиму і охорони слідчих ізоляторів та одного водія.

Слід зазначити, що ще 5 кримінальних справ були порушені по фактам, а саме:

- за зловживання службовим становищем – 2 справи (ст.364 КК України),

- за виявлення наркотичних речовин - 1 справа (ст.309 КК України),

- за привласнення майна установи шляхом зловживання службовим становищем – 2 справи (ст.191 КК України).

В розрізі областей кримінальні справи порушувались наступним чином:

- по 4 – Дніпропетровська та Запорізька область;

- по 3 – Донецька та Сумська область;

- 2 – Луганська область;

- по 1 – Волинська, Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська, Київська, Кіровоградська, Одеська, Рівненська та Херсонська область.

Безпосередньо за інформацією чи матеріалами підрозділів внутрішньої безпеки та протидії корупції стосовно персоналу порушено 12 кримінальних справ, а саме: за зберігання, збут чи передачу наркотичних засобів порушено 8 справ, за одержання хабара – 2 справи, за підроблення документів та їх використання – 1 справу, за перевищення влади або службових повноважень – 1справу.

Окрім цього, за матеріалами персоналу підрозділів внутрішньої безпеки та протидії корупції також порушені наступні фактові кримінальні справи:

- за зловживання службовим становищем – 2 справи (ст.364 КК України),

- за виявлення наркотичних речовин - 1 справа (ст.309 КК України),

- за привласнення майна установи шляхом зловживання службовим становищем – 2 справи (ст.191 КК України).

Слід зазначити, що 30.01.2012 Алчевський МВ УСБУ в Луганській області за матеріалами відділу з питань запобіганні та протидії корупції і внутрішньої безпеки управління ДПтС України в Луганській області стосовно колишнього начальника Комісарівської ВК-22 З. порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ст. 191 ч.4 КК України (розтрата ТМЦ на суму 118602 грн.).

Окрім цього, у результаті проведених заходів протягом трьох місяців 2012 року виявлено 13 працівників органів, установ виконання покарань та слідчих ізоляторів, які вчинили правопорушення з корупційними ознаками та притягнуті судами до адміністративної відповідальності відповідно до Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», а саме: у Сумській області – 3, в АР Крим та Донецькій області – по 2, у Вінницькій, Запорізькій, Луганській, Одеській, Тернопільській та Чернігівській областях – по 1.

Порушення антикорупційного законодавства скоїли 4 працівника підрозділів нагляду і безпеки виправних колоній, 4 працівника відділу режиму і охорони слідчих ізоляторів, 2 працівника відділу інтендантського та господарського забезпечення, 2 працівника соціально-психологічної служби та один – медичної служби.

Стосовно всіх цих осіб судами застосовані штрафні санкції в розмірі від 850 грн. до 2040 грн. і всі вони звільнені з Державної кримінально-виконавчої служби України.

За матеріалами персоналу підрозділів внутрішньої безпеки та протидії корупції територіальних органів управління до адміністративної відповідальності судами притягнуто 6 працівників.

Слід зазначити, що на даний час судами не прийнято рішення по 12 адміністративним протоколам, які складені протягом трьох місяців 2012 року стосовно персоналу, а саме: Дніпропетровська (2 протоколи), Донецька (3 протоколи), Запорізька, Івано-Франківська, Київська, Львівська, Полтавська та Харківська (2 протоколи) область.

Управління внутрішньої безпеки
та протидії корупції

версія для друку
Розширений пошук »