24 вересня 2018
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050, м. Київ, вул. Мельникова, 81
Телефон «гарячої лінії» 364-23-93
06.06.2012

Інформація про стан роботи щодо додержання персоналом Державної пенітенціарної служби України вимог антикорупційного законодавства за 5 місяців 2012 року

Якщо протягом п’яти місяців 2011 року стосовно персоналу органів, установ виконання покарань та слідчих ізоляторів, що належить до сфери управління Державної пенітенціарної служби України, порушено 40 кримінальних справ відносно 49 осіб, то протягом п’яти місяців 2012 року – порушено 36 кримінальних справ стосовно 36 осіб. Зокрема, 24 справи порушено за зберігання, збут чи передачу наркотичних засобів (за 5 місяців 2011 року – 25 справ), 10 справ – за одержання хабара (за 5 місяців 2011 року – 9 справ), 1 справа – за підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів (за 5 місяців 2011 року – 1 справа) та 1 справа – за перевищення влади або службових повноважень (за 5 місяців 2011 року – 2 справи).

Із зазначеної кількості порушених кримінальних справ стосовно персоналу засуджено 2 особи.

Кримінальні справи порушувались стосовно 10 працівників підрозділів нагляду і безпеки виправних колоній, 8 працівників соціально-психологічної служби, 4 працівників кримінально-виконавчої інспекції, 3 працівників інтендантського та господарського забезпечення, 7 працівників відділу режиму і охорони слідчих ізоляторів, по одному – водій, перший заступник начальника установи, фельдшер медичної частини та молодший інспектор з озброєння та спецзасобів відділу охорони виправної колонії.

Слід зазначити, що ще 5 кримінальних справ були порушені по фактам, а саме:

- за зловживання службовим становищем – 2 справи (ст.364 КК України),

- за виявлення наркотичних речовин - 1 справа (ст.309 КК України),

- за привласнення майна установи шляхом зловживання службовим становищем – 2 справи (ст.191 КК України).

В розрізі областей кримінальні справи порушувались наступним чином:

- по 6 – Запорізька та Луганська область;

- 5 – Дніпропетровська область;

- 4 – Донецька область;

- по 3 – Одеська та Сумська область;

- по 2 – Київська, Кіровоградська та Черкаська область;

- по 1 – АР Крим, Вінницька, Волинська, Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська, Рівненська, Херсонська та Хмельницька область.

Безпосередньо за інформацією чи матеріалами підрозділів внутрішньої безпеки та протидії корупції стосовно персоналу порушено 21 кримінальну справу, а саме: за зберігання, збут чи передачу наркотичних засобів порушено 17 справ, за одержання хабара – 2 справи, за підроблення документів та їх використання – 1 справу, за перевищення влади або службових повноважень – 1справу.

Окрім цього, за матеріалами персоналу підрозділів внутрішньої безпеки та протидії корупції також порушені наступні фактові кримінальні справи:

- за зловживання службовим становищем – 2 справи (ст.364 КК України),

- за виявлення наркотичних речовин - 1 справа (ст.309 КК України),

- за привласнення майна установи шляхом зловживання службовим становищем – 2 справи (ст.191 КК України).

Окрім цього, у результаті проведених заходів протягом п’яти місяців 2012 року виявлено 27 працівників органів, установ виконання покарань та слідчих ізоляторів (проти 5 у 2011 році), які вчинили правопорушення з корупційними ознаками та притягнуті судами до адміністративної відповідальності відповідно до Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», а саме: у Донецькій області – 7, у Сумській області –3, в АР Крим та Харківській області – по 2, у Волинській, Вінницькій, Дніпропетровській, Закарпатській, Запорізькій, Київській, Львівській, Луганській, Полтавській, Одеській, Тернопільській, Херсонській та Чернігівській областях – по 1.

Порушення антикорупційного законодавства скоїли 8 працівників підрозділів нагляду і безпеки виправних колоній, 6 працівників відділу режиму і охорони слідчих ізоляторів, 2 працівника відділу інтендантського та господарського забезпечення, 7 працівників соціально-психологічної служби, 2 працівники відділів охорони, по одному – медичної служби та кримінально-виконавчої інспекції.

Стосовно всіх цих осіб судами застосовані штрафні санкції в розмірі від 200 грн. до 2550 грн. і всі вони звільнені з Державної кримінально-виконавчої служби України.

За матеріалами персоналу підрозділів внутрішньої безпеки та протидії корупції територіальних органів до адміністративної відповідальності судами притягнуто 14 працівників.

Слід зазначити, що на даний час судами не прийнято рішення по 18 адміністративним протоколам, які складені протягом п’яти місяців 2012 року стосовно персоналу, а саме: Донецька область – 5 протоколів, АР Крим – 4 протоколи, Київська область – 2 протоколи, Дніпропетровська, Запорізька, Івано-Франківська, Кіровоградська, Луганська, Сумська та Херсонська область – по 1 протоколу.

Управління внутрішньої безпеки
та протидії корупції

версія для друку
Розширений пошук »