21 вересня 2018
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050, м. Київ, вул. Мельникова, 81
Телефон «гарячої лінії» 364-23-93
11.07.2012

Інформація
про стан роботи щодо додержання персоналом
Державної пенітенціарної служби України
вимог антикорупційного законодавства за 6 місяців 2012 року

Державною пенітенціарною службою України протягом 6 місяців 2012 року вжито ряд організаційно-практичних заходів з метою виконання вимог антикорупційного законодавства, указів Президента України, постанов та рішень Кабінету Міністрів України, спрямованих на подальше посилення боротьби з організованою злочинністю та корупцією.

Протягом 6 місяців 2012 року діяльність Державної пенітенціарної служби України була спрямована на удосконалення виховної роботи з персоналом, поліпшення серед нього морально-психологічного клімату, зниження проявів порушення дисципліни і законності персоналом та підвищення ролі виховного впливу в цілому.

Для поширення знань про антикорупційне законодавство персоналом підрозділів внутрішньої безпеки та протидії корупції у І кварталі 2012 року серед курсантів Інституту кримінально-виконавчої служби проведено заняття щодо роз’яснення вимог антикорупційного законодавства з наведенням конкретних прикладів скоєних правопорушень.

За ініціативою Наукової ради Державної пенітенціарної служби України та управління внутрішньої безпеки та протидії корупції 12 квітня 2012 року в Інституті кримінально-виконавчої служби проведено науково-практичний семінар на тему: «Актуальні проблеми запобігання корупційним проявам у Державній кримінально-виконавчій службі України».

Під час науково-практичного семінару були розглянуті стан і тенденції вчинення корупційних правопорушень персоналом Державної кримінально-виконавчої служби України, заходи запобігання вчиненню корупційних правопорушень, роль профспілкових організацій Державної пенітенціарної служби України у проведені заходів щодо запобігання корупції персоналом Державної кримінально-виконавчої служби України тощо.

Проте, незважаючи на вжиті заходи, ситуація щодо належного рівня службової дисципліни серед персоналу, добросовісного виконання ним своїх функціональних обов'язків та дотримання норм професійної етики потребує свого покращення.

Якщо за 6 місяців 2011 року виявлено 7 працівника установ виконання покарань та слідчих ізоляторів, які вчинили правопорушення з корупційними ознаками та притягнуті до адміністративної відповідальності, то протягом 6 місяців 2012 року таких осіб виявлено 40, а саме: у Донецькій області – 9, в АР Крим – 6, у Сумській області – 4, у Дніпропетровській, Запорізькій, Київській, Миколаївській та Харківській областях – по 2, у Волинській, Вінницькій, Закарпатській, Львівській, Луганській, Полтавській, Одеській, Тернопільській, Херсонській, Черкаській та Чернігівській областях – по одному.

Порушення антикорупційного законодавства скоїли 14 працівників підрозділів нагляду і безпеки виправних колоній, 9 працівників відділу режиму і охорони слідчих ізоляторів, 2 працівника відділу інтендантського та господарського забезпечення, 7 працівників соціально-психологічної служби, 4 працівники відділів охорони, по одному – медичної служби, кримінально-виконавчої інспекції, інспектор по кадрам та провідний інженер.

За своєю структурою корупційні діяння, допущені персоналом, це факти незаконного отримання грошової винагороди за передачу засудженим предметів, обіг яких у місцях позбавлення волі заборонений.

Стосовно всіх цих осіб судами застосовані штрафні санкції в розмірі від 200 грн. до 2550 грн. і всі вони звільнені з Державної кримінально-виконавчої служби України.

За матеріалами персоналу підрозділів внутрішньої безпеки та протидії корупції до адміністративної відповідальності судами притягнуто 19 працівників.

Слід зазначити, що на даний час судами не прийнято рішення по 17 адміністративним протоколам, які складені протягом шести місяців 2012 року стосовно персоналу, а саме: Донецька область – 3 протоколи, Київська та Сумська область – по 2 протоколи, АР Крим, Дніпропетровська, Житомирська, Запорізька, Івано-Франківська, Кіровоградська, Луганська, Львівська, Миколаївська та Херсонська область – по 1 протоколу.

Якщо протягом шести місяців 2011 року стосовно персоналу органів, установ виконання покарань та слідчих ізоляторів, що належить до сфери управління Державної пенітенціарної служби України, порушено 45 кримінальних справ відносно 56 осіб, то протягом шести місяців 2012 року – порушено 39 кримінальних справ стосовно 40 осіб.

Із зазначеної кількості порушених кримінальних справ стосовно персоналу засуджено 3 особи.

Зокрема, 25 справ порушено за зберігання, збут чи передачу наркотичних засобів (за 6 місяців 2011 року – 29 справ), 11 справ – за одержання хабара (за 6 місяців 2011 року – 10 справ), 1 справа – за підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів (за 6 місяців 2011 року – 1 справа) та 2 справи – за перевищення влади або службових повноважень (за 6 місяців 2011 року – 2 справи).

Кримінальні справи порушувались стосовно 10 працівників підрозділів нагляду і безпеки виправних колоній, 9 працівників соціально-психологічної служби, 4 працівників кримінально-виконавчої інспекції, 3 працівників інтендантського та господарського забезпечення, 7 працівників відділу режиму і охорони слідчих ізоляторів, 2 оперуповноважених, 2 працівників медичної служби, по одному – водій, перший заступник начальника установи та молодший інспектор з озброєння та спецзасобів відділу охорони виправної колонії.

Слід зазначити, що ще 6 кримінальних справ були порушені по фактам (за 6 місяців 2011 року – 9 справ), а саме:

- за зловживання службовим становищем – 2 справи (ст.364 КК України),

- за виявлення наркотичних речовин - 1 справа (ст.309 КК України),

- за фактом незаконної передачі наркотичних засобів невстановленими особами до виправної колонії - 1 справа (ст.307 КК України),

- за привласнення майна установи шляхом зловживання службовим становищем – 2 справи (ст.191 КК України).

Безпосередньо за інформацією чи матеріалами підрозділів внутрішньої безпеки та протидії корупції стосовно персоналу порушено 22 кримінальні справи, а саме: за зберігання, збут чи передачу наркотичних засобів порушено 18 справ, за одержання хабара – 2 справи, за підроблення документів та їх використання – 1 справу, за перевищення влади або службових повноважень – 1справу.

В розрізі областей кримінальні справи порушувались наступним чином:

- по 6 – Дніпропетровська, Запорізька та Луганська область;

- 5 – Донецька область;

- 4 – Одеська область;

- 3 – Сумська область;

- по 2 – Київська, Кіровоградська, Херсонська та Черкаська область;

- по 1 – АР Крим, Вінницька, Волинська, Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська, Рівненська та Хмельницька область.

Приклади зазначених справ:

У ході реалізації оперативної інформації 27.04.2012 був затриманий начальник відділення соціально-психологічної служби відділу соціально-виховної та психологічної роботи Керченської виправної колонії управління Державної пенітенціарної служби України в АР Крим та м.Севастополі (№126) старший лейтенант внутрішньої служби М., який намагався занести в охоронну зону наркотичну речовину – канабіс та мобільний телефон для реалізації засудженому Б.

28.04.2012 прокуратурою м.Керч винесена постанова про порушення стосовно М. кримінальної справи за ознаками злочинів, передбачених ч.3 ст. 364 та ч.2 ст.307 КК України.

Вироком Керченського міського суду АР Крим від 12.06.2012 М. визнано винним у скоєнні злочинів, передбачених ч.3 ст. 364 та ч.2 ст.307 КК України і призначено покарання у вигляді 6 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов’язані із здійсненням функцій представників влади строком на 3 роки і конфіскацією всього належного йому майна.

12.03.2012 стосовно першого заступника начальника установи – заступника начальника установи з нагляду і безпеки та оперативної роботи Краснолуцької виправної колонії управління Державної пенітенціарної служби України у Луганській області (№19) капітана внутрішньої служби К. слідчим в особливо важливих справах відділу по розслідуванню злочинів, пов’язаних з корупційними діями, прокуратури Луганської області порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ст.368 ч.3 КК України, за отримання від громадянки Ч. хабара в розмірі 5000 доларів США за підготовку позитивних документів для звільнення засудженого Ч. умовно-достроково.

Питання дотримання персоналом органів, установ виконання покарань та слідчих ізоляторів антикорупційного законодавства, реалізації заходів, спрямованих на попередження негативних явищ, пов’язаних з проявами корупції, знаходиться на постійному контролі керівництва Державної пенітенціарної служби України.

Управління внутрішньої безпеки та протидії корупції

версія для друку
Розширений пошук »