24 сiчня 2018
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
01001, м. Київ, вул. Городецького 13
Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2016 р. № 697-р "Питання Міністерства юстиції" Державна пенітенціарна служби України як центральний орган виконавчої влади з 30 вересня цього року припиняє виконання покладених на її функцій і повноважень з передачею їх до Міністерства юстиції України (постанова Кабінету Міністрів України від 18 травня 2016 р. № 343 "Деякі питання оптимізації діяльності центральних органів виконавчої влади системи юстиції").
13.07.2012

Взаємодіємо з Радою ООН з прав людини – взято участь у публічному обговоренні проекту Національної доповіді щодо стану дотримання прав і свобод людини в Україні

12 липня 2012 року представниками Державної пенітенціарної служби України взято участь у робочому засіданні представників органів державної влади і громадськості щодо публічного обговорення проекту Національної доповіді щодо стану дотримання прав і свобод людини в Україні.

Зазначений проект документа підготовлено в рамках другого циклу Універсального періодичного огляду (УПО), який буде представлено 1 листопада 2012 року Урядом України в Раді ООН з прав людини.

Засідання відбулося з ініціативи Програми розвитку ООН в Україні, Української Гельсінської спілки з прав людини та Міністерства юстиції України.

У ході засідання, що відбулося у приміщенні Міністерства юстиції України, представники громадськості вітали ініціативу органів державної влади щодо підготовки проекту цього документа у тісній співпраці з інститутами громадянського суспільства, надали свої пропозиції, які б вони вважали необхідними для врахування представниками влади під час доопрацювання проекту Національної доповіді.

Проект Національної доповіді відображає стан дотримання прав людини в державі та основні зрушення, що відбулись за останні чотири роки.

Особливий акцент зроблено на виконанні Україною рекомендацій, отриманих в ході першого циклу УПО у 2008 році.

Після доопрацювання Національна доповідь буде направлена до Управління Верховного комісара ООН з прав людини.

Виступаючи перед аудиторією високого зібрання, Владиславом Клишею (начальник відділу у зв’язках із засобами масової інформації, громадськістю та міжнародного співробітництва Державної пенітенціарної служби України) зазначено – "Для нас з вами – це питання створення умов для засуджених і осіб, взятих під варту, які тримаються установах, що належать до сфери управління Державної пенітенціарної служби України.

Ефективна взаємодія органів державної влади і міжнародних організацій, повинна стати запорукою у подальшому підтриманні і просуванні ініціатив у цій сфері. Звичайно ж, не без участі представників недержавного сектору, які вперше і тісній співпраці з органами державної влади беруть участь у підготовці проекту доповіді України під час запланованого періодичного огляду Ради ООН з прав людини.

14 квітня ц.р. частину доповіді України що стосується діяльності пенітенціарного відомства було розміщено на офіційному веб-сайті ДПтС України. І, прикро, що лише Донецький Меморіал в особі пана Олександра Букалова хвилюють питання пенітенціарної справи, який надав свої коментарі з приводу проекту доповіді у частині питань нашого відомства.

Дійсно, сьогодні суспільство, у якому ми живемо, вимушене шукати можливості для зведення до мінімуму негативних умов, що сприяють повільному розвитку і позитивним змінам. Тому, ми шукаємо шляхи до протидії такій ситуації.

Проект доповіді та інші коментарі до неї зосереджено на питаннях, що найбільше хвилюють суспільство, а його наповнення здійснено у виді вжитих найважливіших заходів, або переліку індикаторів у виді адміністративних даних, що якісно характеризують певний напрям діяльності, – а саме це:

- чисельність засуджених і ув’язнених
- комунікації з громадськістю і громадський контроль;
- умови тримання;
- розширення кола прав взятих під варту та засуджених осіб;
- гуманізації кримінальної відповідальності;
- щодо показників смертності;
- щодо медичних послуг;
- щодо працевикористання засуджених.

Отже, маємо мету – впроваджувати у практичну діяльність нові ідеї, зарубіжний досвід, міжнародні стандарти у сфері людського виміру.

Удосконалення існуючих і напрацювання нових конкретних механізмів у цій сфері повинно стати основою у нашій з вами роботі, яку ми сьогодні розпочали і обговорюємо.

Тому, захист прав людини сьогодні постійно перебуває у полі зору Державної пенітенціарної служби України і ми зобов’язані сприяти якісній і зрозумілій роботі на спільних засадах.

Робота у цій сфері повинна бути системною і не підмінюватися адміністративною імітацією діяльності з нашого і вашого боків на заміну свідомим плановим заходам."

Фотоматеріал Міністерства юстиції України за посиланням.

Відділ у зв’язках із засобами масової інформації, громадськістю
та міжнародного співробітництва
207 34 36,
org@kvs.gov.ua

версія для друку
Заступник міністра
Чернишов
Денис Вікторович
Розширений пошук »