22 травня 2018
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050, м. Київ, вул. Мельникова, 81
Телефон «гарячої лінії» 364-23-93
Засудженій Ю. Тимошенко у проведені наради з однопартійцями відмовлено законно. 29.09.2012
Державна пенітенціарна служба України

Державна пенітенціарна служба України офіційно заявляє про те, що 28 вересня засуджена Ю. Тимошенко , яка вже 5 місяців проходить реабілітаційний курс в умовах стаціонару ЦКЛ № 5, порушуючи режим, громадський порядок, ігноруючи прохання медичних працівників про не порушення спокою у медичній установі, ігноруючи будь-які зауваження та прохання співробітників Качанівської колонії, намагалася пошкодити двері у відділені лікарні своїми підборами.

Усупереч законним вимогам пенітенціарної служби, ув’язнення влаштовувала провокації, погрожувала не покидати коридорного приміщення відділення, погрожувала «не давати нікому спокою», відмовлялася повернутися до своєї палати.

Уточнюємо, що все це відбувалось тоді, коли однопартійці ув’язненої вже покинули територію ЦКЛ.

Про неправомірну поведінку засудженої, а також про незаконну поведінку її адвоката, який зловживаючи своїм правом на недоторканність, провів відео зйомку телефоном, черговими співробітниками пенітенціарної служби складені відповідні рапорти.

Крім того, констатуємо, інспектори пенітенціарної служби були вимушені вдатися до відео фіксації усього того, що відбувалося вчора у відділенні лікарні ЦКБ.

Відео фіксація пенітенціарної служби проводилась у рамках закону та з метою недопущення чергового обмовлення засудженою Ю. Тимошенко співробітників колонії.

Вкотре наголошуємо, що відмова керівництва ДПтС України у надані дозволу на проведення партійної наради у палаті засудженої є законною.

Вкотре роз’яснюємо, що ув’язнена особа відповідно до Кримінально-виконавчого кодексу має право на проведення одного короткострокового побачення на місяць. У той час, коли ув’язнена Ю. Тимошенко ще за перші два з половиною місці перебування у ЦКЛ, вичерпала річну норму побачень.

Загалом, за увесь час перебування ув’язненої Ю.Тимошенко у Центральній клінічній лікарні "Укрзалізниці" їй було надано більше 180 дозволів на проведення зустрічей з представниками Європейського Парламенту, дипломатичних місій міжнародних і зарубіжних організаційно-правових інституцій, політичними діячами та окремими громадянами.

Крім того,інформуємо, що з 1 серпня по 29 вересня ув’язнена Ю.Тимошенко провела 37 побачень із своїми захисниками (із них - 14 зустрічей з С. Власенком), 6 зустрічей з німецькими лікарями, і три зустрічі з іншими особами, а саме з екс-президентом Європарламенту Петом Коксом, радником Президента Республіки Польща Тадеушем Мазовецьким та колишнім послом ЄС в Україні Ж. М. Пінту Тейшерою.

Додатково нагадуємо, що на підставі діючої нормативно-правової бази надання побачень із засудженими, які проходять курс лікування в стаціонарних умовах, на період лікування призупиняється. Необмежене право на спілкування із засудженими мають лише адвокати та медичний персонал.

Також, повторно інформуємо про те, що відповідно до рекомендацій німецьких лікарів клініки "Шаріте" значна кількість зустрічей негативно впливає на процес реабілітації Ю.Тимошенко, у зв’язку з чим лікарі рекомендували максимально обмежити кількість зустрічей на час перебування засудженої у стаціонарному закладі і зосередитися саме на реабілітаційному процесі (про це йшлося у спільній заяві пенітенціарної служби та лікарів ЦКЛ № 5 від 2 серпня 2012 року).

Прес-служба

версія для друку
Розширений пошук »