16 жовтня 2018
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050, м. Київ, вул. Мельникова, 81
Телефон «гарячої лінії» 364-23-93
06.11.2012

Інформація про стан роботи щодо додержання персоналом
Державної кримінально-виконавчої служби України
вимог антикорупційного законодавства за 10 місяців 2012 року

Якщо протягом 10 місяців 2011 року стосовно персоналу органів, установ виконання покарань та слідчих ізоляторів, що належить до сфери управління Державної пенітенціарної служби України, порушено 85 кримінальних справ стосовно 104 осіб, то протягом 10 місяців 2012 року – порушено 64 кримінальні справи стосовно 65 осіб. Зокрема, 44 справи порушено за зберігання, збут чи передачу наркотичних засобів (за 10 місяців 2011 року – 51 справа), 13 справ – за одержання хабара (за 10 місяців 2011 року – 20 справ), 1 справа – за підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів (за 10 місяців 2011 року – 2 справи), 2 справи – за перевищення влади або службових повноважень (за 10 місяців 2011 року – 2 справи), 1 справа – за розголошення державної таємниці, 1 справа – за зловживання владою або службовим становищем (за 10 місяців 2011 року – 7 справ), 1 справа – за службову недбалість (за 10 місяців 2011 року – 2 справи) та 1 справа – за шахрайство.

Із зазначеної кількості порушених кримінальних справ стосовно персоналу засуджено 7 осіб.

Кримінальні справи порушувались стосовно 20 працівників підрозділів нагляду і безпеки виправних колоній, 11 працівників відділу режиму і охорони слідчих ізоляторів, 12 працівників соціально-психологічної служби, 5 працівників кримінально-виконавчої інспекції, 3 працівників відділів інтендантського та господарського забезпечення, 3 оперуповноважених, 3 працівників медичної служби, 2 водіїв установ, по одному – начальник виправної колонії, перший заступник начальника установи, виконуючий обов’язки заступника начальника установи з виробництва – директора підприємства виправної колонії, молодший інспектор з озброєння та спецзасобів відділу охорони виправної колонії, інженер з охорони праці та майстер цеху.

Слід зазначити, що ще 7 кримінальних справ були порушені по фактам (за 10 місяців 2011 року – 10 справ), а саме:

- за зловживання службовим становищем – 2 справи (ст.364 КК України),

- за виявлення наркотичних речовин - 1 справа (ст.309 КК України),

- за фактом незаконної передачі наркотичних засобів невстановленими особами до виправної колонії - 1 справа (ст.307 КК України),

- за привласнення майна установи шляхом зловживання службовим становищем – 2 справи (ст.191 КК України),

- за розголошення невстановленою особою державної таємниці (ст.328 КК України).

В розрізі областей кримінальні справи порушувались наступним чином:

- 11 – Донецька область;

- 8 – Запорізька область

- по 7 – Дніпропетровська та Луганська область;

- по 5 – Київська, Одеська та Херсонська область;

- 4 – Сумська область;

- по 2 – Вінницька, Житомирська, Кіровоградська, Миколаївська, Рівненська та Черкаська область;

- по 1 – АР Крим, Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Полтавська, Харківська та Хмельницька область.

Безпосередньо за інформацією чи матеріалами територіальних відділів внутрішньої безпеки та протидії корупції стосовно персоналу порушено 30 кримінальних справ, а саме: за зберігання, збут чи передачу наркотичних засобів порушено 24 справи, за одержання хабара – 4 справи, за підроблення документів та їх використання – 1 справу, за перевищення влади або службових повноважень – 1справу.

Окрім цього, у результаті проведених заходів протягом 10 місяців 2012 року виявлено 65 працівників органів, установ виконання покарань та слідчих ізоляторів (проти 34 у 2011 році), які вчинили правопорушення з корупційними ознаками та притягнуті судами до адміністративної відповідальності відповідно до Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», а саме: у Донецькій області – 11, в АР Крим та Сумській області по –7, у Запорізькій області – 6, у Дніпропетровській області – 5, у Київській області – 4, у Луганській, Львівській, Миколаївській та Херсонській областях по – 3, у Полтавській, Харківській та Чернігівській областях – по 2, у Волинській, Вінницькій, Закарпатській, Кіровоградській, Одеській, Тернопільській та Черкаській областях – по 1.

Порушення антикорупційного законодавства скоїли 18 працівників підрозділів нагляду і безпеки виправних колоній, 15 працівників відділу режиму і охорони слідчих ізоляторів, 13 працівників соціально-психологічної служби, 6 працівників відділів охорони, по 2 – працівники відділу інтендантського та господарського забезпечення, помічники начальника установи (з питань залучення засуджених до праці та трудової адаптації), працівники медичної служби та заступники начальника установи з виробництва, по одному – начальник виправного центру, працівник кримінально-виконавчої інспекції, інспектор по кадрах, провідний інженер та директор підприємства.

Стосовно всіх цих осіб судами застосовані штрафні санкції в розмірі від 200 грн. до 2550 грн. і всі вони звільнені з Державної кримінально-виконавчої служби України.

За матеріалами персоналу територіальних відділів внутрішньої безпеки та протидії корупції до адміністративної відповідальності судами притягнуто 37 працівників. Решта працівників були притягнуті до адміністративної відповідальності за матеріалами оперативних підрозділів установ виконання покарань та слідчих ізоляторів.

Слід зазначити, що на даний час судами не прийнято рішення по 5 адміністративних протоколах, які складені протягом 10 місяців 2012 року стосовно персоналу, а саме: Київська область – 2 протоколи, Донецька, Харківська та Чернівецька область – по 1 протоколу.

Питання дотримання персоналом органів, установ виконання покарань та слідчих ізоляторів антикорупційного законодавства, реалізації заходів, спрямованих на попередження негативних явищ, пов’язаних з проявами корупції, знаходиться на постійному контролі керівництва Державної пенітенціарної служби України.

Управління внутрішньої безпеки та протидії корупції

версія для друку
Розширений пошук »