24 вересня 2018
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050, м. Київ, вул. Мельникова, 81
Телефон «гарячої лінії» 364-23-93
18.01.2013

Інформація про стан роботи щодо додержання персоналом
Державної кримінально-виконавчої служби України
вимог антикорупційного законодавства за 2012 рік

Якщо протягом 2011 року стосовно персоналу органів, установ виконання покарань та слідчих ізоляторів, що належить до сфери управління Державної пенітенціарної служби України, порушено 96 кримінальних справ стосовно 115 осіб, то протягом 2012 року порушено 67 кримінальних справ стосовно 68 осіб. Із зазначеної кількості порушених кримінальних справ стосовно персоналу засуджено 10 осіб.

Зокрема, 45 справ порушено за зберігання, збут чи передачу наркотичних засобів (за 2011 рік – 58 справ), 14 справ – за одержання хабара (за 2011 рік – 22 справи), 1 справа – за підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів (за 2011 рік – 2 справи), 2 справи – за перевищення влади або службових повноважень (за 2011 рік – 3 справи), 1 справа – за розголошення державної таємниці, 1 справа – за зловживання владою або службовим становищем (за 2011 рік – 7 справ), 1 справа – за службову недбалість (за 2011 рік – 2 справи), 1 справа – за шахрайство та 1 справа – за грабіж.

Кримінальні справи порушувались стосовно 21 працівника підрозділів нагляду і безпеки виправних колоній, 11 працівників відділу режиму і охорони слідчих ізоляторів, 12 працівників соціально-психологічної служби, 5 працівників кримінально-виконавчої інспекції, 3 працівників відділів інтендантського та господарського забезпечення, 3 оперуповноважених, 4 працівників медичної служби, 2 водіїв установ, по одному – начальник виправної колонії, перший заступник начальника установи, виконуючий обов’язки заступника начальника установи з виробництва – директора підприємства виправної колонії, начальник оперативного відділу, молодший інспектор з озброєння та спецзасобів відділу охорони виправної колонії, інженер з охорони праці та майстер цеху.

Слід зазначити, що ще 5 кримінальних справ були порушені по фактам (за 12 місяців 2011 року – 10 справ).

В розрізі областей кримінальні справи порушувались наступним чином:

- 11 – Донецька область;

- 8 – Запорізька область

- по 7 – Дніпропетровська та Луганська область;

- 6 – Київська область;

- по 5 – Одеська та Херсонська область;

- 3 – Сумська область;

- по 2 – Вінницька, Житомирська, Івано-Франківська, Кіровоградська, Миколаївська, Рівненська та Черкаська область;

- по 1 – АР Крим, Волинська, Закарпатська, Полтавська, Харківська та Хмельницька область.

Безпосередньо за інформацією чи матеріалами територіальних відділів внутрішньої безпеки та протидії корупції стосовно персоналу порушено 31 кримінальну справу, а саме: за зберігання, збут чи передачу наркотичних засобів порушено 25 справ, за одержання хабара – 4 справи, за підроблення документів та їх використання – 1 справу, за перевищення влади або службових повноважень – 1справу.

Крім цього, у результаті проведених заходів протягом 2012 року виявлено 70 працівників органів, установ виконання покарань та слідчих ізоляторів (проти 50 у 2011 році), які вчинили правопорушення з корупційними ознаками та притягнуті судами до адміністративної відповідальності відповідно до Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», а саме: у Донецькій області – 11, в АР Крим, Запорізькій та Сумській областях по –7, у Київській області – 6, у Дніпропетровській області – 5, у Луганській, Львівській, Миколаївській, Харківській та Херсонській областях по – 3, у Вінницькій, Полтавській та Чернігівській областях – по 2, у Волинській, Закарпатській, Кіровоградській, Одеській, Тернопільській та Черкаській областях – по 1.

Порушення антикорупційного законодавства скоїли 20 працівників підрозділів нагляду і безпеки виправних колоній, 15 працівників відділу режиму і охорони слідчих ізоляторів, 14 працівників соціально-психологічної служби, 6 працівників відділів охорони, 3 помічники начальників установ (з питань залучення засуджених до праці та трудової адаптації), по 2 – працівники відділу інтендантського та господарського забезпечення, працівники медичної служби, заступники начальника установи з виробництва та працівники кримінально-виконавчої інспекції, по одному – начальник виправного центру, інспектор по кадрах, провідний інженер та директор підприємства.

Стосовно всіх цих осіб судами застосовані штрафні санкції в розмірі від 200 грн. до 2550 грн. і всі вони звільнені з Державної кримінально-виконавчої служби України.

За матеріалами персоналу територіальних відділів внутрішньої безпеки та протидії корупції до адміністративної відповідальності судами притягнуто 39 працівників.

Слід зазначити, що на даний час судами не прийнято рішення по 2 адміністративних протоколах, які складені протягом 12 місяців 2012 року стосовно персоналу, а саме: Київська та Чернівецька область – по 1 протоколу.

Питання дотримання персоналом органів, установ виконання покарань та слідчих ізоляторів антикорупційного законодавства, реалізації заходів, спрямованих на попередження негативних явищ, пов’язаних з проявами корупції, знаходиться на постійному контролі керівництва Державної пенітенціарної служби України.

Управління внутрішньої безпеки та протидії корупції

версія для друку
Розширений пошук »