24 листопада 2017
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
01001, м. Київ, вул. Городецького 13
Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2016 р. № 697-р "Питання Міністерства юстиції" Державна пенітенціарна служби України як центральний орган виконавчої влади з 30 вересня цього року припиняє виконання покладених на її функцій і повноважень з передачею їх до Міністерства юстиції України (постанова Кабінету Міністрів України від 18 травня 2016 р. № 343 "Деякі питання оптимізації діяльності центральних органів виконавчої влади системи юстиції").
21.02.2013

На базі Райківецької ВК (№78) відбулося виїзне засідання Хмельницької районної спостережної комісії

19 лютого 2013 року за планом роботи Хмельницької районної спостережної комісії проведено виїзне засідання комісії на базі Райківецької виправної колонії (№78) управління Державної пенітенціарної служби у Хмельницькій області, де було розглянуто питання про роботу спостережної комісії Хмельницької районної державної адміністрації щодо організації трудового та побутового влаштування осіб, звільнених від відбування покарання, сприяння їх соціальній адаптації та про роботу адміністрації колонії щодо поліпшення індивідуальної профілактичної та виховної роботи із засудженими.

У засіданні спостережної комісії взяли участь заступник голови районної державної адміністрації, голова спостережної комісії Васильчук І.І., директор Хмельницького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, секретар комісії Гейвах П.П., заступник начальника управління праці і соціального захисту населення райдержадміністрації, заступник голови спостережної комісії Борисюк Ю.О., Райківецький сільський голова Антонюк А.М., начальник Хмельницького міськрайонного управління юстиції Левенцов В.В., представник Хмельницької районної організації Української спілки ветеранів інвалідів «Союз Чорнобиль України», менежер по роботі з клієнтами Хмельницького благодійного фонду «Хесед Бешт», які входять до складу спостережної комісії та начальник Райківецької виправної колонії № 78 Юрчук І.Г. На засіданні спостережної комісії були також присутні заступники начальника колонії, начальники відділів та служб, співробітники соціально-виховної та психологічної служби колонії.

Засідання відкрив заступник голови районної державної адміністрації, голова спостережної комісії Іван Іванович Васильчук, який проаналізував діяльність територіальної спостережної комісії району. Також він розповів про роботу очолюваної ним спостережної комісії в частині надання допомоги у трудовому та побутовому влаштуванні осіб, звільнених від відбування покарання на територію регіону, сприяння цим особам у соціальній адаптації. Висвітливши роботу спостережної комісії в даному напрямку, Іван Іванович зазначив, що від того, як ми зустрічаємо та допомагаємо людині, що звільнилася з місць позбавлення волі, залежить не тільки подальша її доля, а й загальне здоров?я суспільства.

З доповіддю про роботу адміністрації Райківецької виправної колонії (№ 78) виступив начальник установи Ігор Григорович Юрчук. Він довів присутнім інформацію про діяльність установи, висвітлюючи позитивні та проблемні аспекти в усіх її напрямках роботи. Особлива увага була звернута на заходи щодо поліпшення комунально-побутових та медико-санітарних умов утримання, індивідуально-профілактичної та виховної роботи із засудженими.

Було зазначено, що демократизація суспільства, гуманізація процесу виконання кримінальних покарань, зробили місця виконання покарань більш відкритими для громадськості. Тому адміністрація колонії спрямовує свою діяльність на залучення до вирішення існуючих проблем представників державних, громадських та релігійних організацій.

Ігор Григорович відмітив, що саме суспільство має бути зацікавленим у тому, щоб звільнені особи не становили суспільної небезпеки. Досягти цього лише зусиллями правоохоронних органів неможливо, так як вони не мають достатньо важелів по забезпеченню соціальної адаптації, патронажу та контролю за звільненими і відповідно не можуть забезпечити їх остаточну ресоціалізацію.

Розглядаючи основні напрямки співпраці з районною спостережною комісією, було внесено пропозиції по її удосконаленню.

За підсумками засідання комісії було ухвалено рішення: вважати роботу спостережної комісії Хмельницької районної державної адміністрації задовільною. Також ухвалено ряд пропозицій щодо удосконалення роботи в напрямку ресоціалізації та адаптації засуджених і тих, хто звільняється з місць відбування покарань та пропозиції стосовно налагодження співпраці з державними громадськими і релігійними організаціями, можливостей щодо надання допомоги у створенні додаткових робочих місць на виробництві установи шляхом відкриття замовлень на виготовлення продукції.

По закінченню засідання представники спостережної комісії відвідали об?єкти установи: їдальню для засуджених, вечірню школу, релігійну кімнату, кімнату психоемоційного розвантаження, церкву, медичну частину, відділення соціально-виховної та психологічної служби, де проживають засуджені, кімнати побачень. Члени комісії прийняли участь у засіданні комісії установи щодо розгляду заохочувальних норм.

Перебуваючи на об?єктах, начальник установи Ігор Григорович, детально розповідав представникам спостережної комісії про комунально-побутове та медичне забезпечення засуджених, організацію серед них соціально-виховної та психологічної роботи. Присутні мали можливість поспілкуватися із засудженими, поцікавився їхніми умовами проживання та вирішенням проблемних питань.

Підсумовуючи результати обходу, делегація спостережної комісії залишилася задоволена побаченим, висловила слова вдячності адміністрації установи та її керівнику.

І.А.Новацький,
заступник начальника відділу СВПР
Райківецької ВК (№78)
управління ДПтС України у Хмельницькій області

версія для друку
Заступник міністра
Чернишов
Денис Вікторович
Розширений пошук »