24 листопада 2017
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
01001, м. Київ, вул. Городецького 13
Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2016 р. № 697-р "Питання Міністерства юстиції" Державна пенітенціарна служби України як центральний орган виконавчої влади з 30 вересня цього року припиняє виконання покладених на її функцій і повноважень з передачею їх до Міністерства юстиції України (постанова Кабінету Міністрів України від 18 травня 2016 р. № 343 "Деякі питання оптимізації діяльності центральних органів виконавчої влади системи юстиції").
26.02.2013

В управлінні ДПтС України в Івано-Франківській області відбулося засідання обласної спостережної комісії

26 лютого 2013 року в приміщенні управління ДПтС України в області відбулося засідання спостережної комісії Івано-Франківської ОДА під головуванням першого заступника губернатора області Василя Сидоровича Плав’юка. У засіданні взяли участь в.о. начальника управління ДПтС України в області Роман Кривий, завідувач сектору соціально-виховної та психологічної роботи управління Ігор Костенко.

На засіданні розглядали питання затвердження нового складу комісії, результатів роботи спостережної комісії у 2012 році та перспектив діяльності комісії у 2013 році.

Розпочав засідання Василь Плав’юк із ознайомлення присутніх з оновленим складом комісії, затвердженої розпорядженням голови ОДА від 23 січня 2013 року № 33. Далі члени спостережної комісії обрали заступника голови комісії та секретаря.

Підсумовуючи роботу обласної спостережної комісії у 2012 році Василь Плав’юк зазначив, що вона була конструктивною. Члени обласної комісії брали участь у засіданнях районних спостережних комісіях, де спільно вирішували питання сприяння в організації соціально-виховної роботи із засудженими, їх матеріально-побутового та медичного забезпечення, а також розгляду питань про внесення до суду подань про умовно-дострокове звільнення засуджених та про заміну невідбутої частини покарання більш м'яким.

Попри це, за словами Василя Плав’юка, залишається ще ряд питань, над якими потрібно працювати. Це стосується, зокрема, виробничої сфери підприємств установ виконання покарань. Як зазначив голова комісії, потрібно, насамперед, змінити відношення органів місцевої влади та самоврядування до виробничого потенціалу установ виконання покарань області. Зокрема, сприяти у залученні до різноманітних виставкових заходів виробів, виготовлених засудженими та всіляко допомагати у питаннях реалізації цієї продукції. Адже така продукція може складати гідну конкуренцію тій, яка виготовляється приватними товаровиробниками і ні чим не поступається за споживчими якостями останній.

В.о. начальника управління ДПтС України Роман Кривий проінформував присутніх про результати співпраці спостережних комісій, які утворені при органах виконавчої влади за місцем розташування установ виконання покарань області та подякував членам комісії за розуміння проблемних питань, які стоять перед пенітенціаріями області та допомогу у їх вирішенні.

Секретар комісії Мирон Дмитрик говорив про завдання та перспективи роботи спостережної комісії у 2013 році. Особлива увага була звернута на створенні робочих груп, до складу яких включати не лише членів спостережної комісії, але і спеціалістів різного фаху (медиків, працівників промислової та виробничої сфери), які будуть відвідувати установи виконання покарань та районні спостережні комісії для надання необхідної допомоги у вирішенні наболілих питань.

Після засідання голова спостережної комісії Василь Плав’юк та в. о. начальника управління ДПтС України Роман Кривий відповіли на запитання журналістів.

Цього ж дня члени спостережної комісії відвідали Івано-Франківський слідчий ізолятор, де вивчали питання дотримання прав, основних свобод і законних інтересів, матеріально-побутового та медико-санітарного забезпечення засуджених та ув’язнених, умови праці та навчання, а також організацію їхнього дозвілля.

Вони відвідали кімнату матері і дитини, камери, де перебувають ув’язнені неповнолітні, кімнату психоемоційного розвантаження, навчальні класи та спортзал. Побували члени комісії у пекарні та харчоблоці, де готують їжу .

Загалом роботу слідчого ізолятора члени комісії оцінили позитивно, а окремі рекомендації, запропоновані комісією будуть використані керівництвом слідчого ізолятора в подальшій діяльності.

Прес-служба управління ДПтС України в Івано-Франківській області

версія для друку
Заступник міністра
Чернишов
Денис Вікторович
Розширений пошук »