25 листопада 2017
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
01001, м. Київ, вул. Городецького 13
Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2016 р. № 697-р "Питання Міністерства юстиції" Державна пенітенціарна служби України як центральний орган виконавчої влади з 30 вересня цього року припиняє виконання покладених на її функцій і повноважень з передачею їх до Міністерства юстиції України (постанова Кабінету Міністрів України від 18 травня 2016 р. № 343 "Деякі питання оптимізації діяльності центральних органів виконавчої влади системи юстиції").
21.02.2013

У Збаразькій виправній колонії (№ 63), що на Тернопільщині, відбулося виїзне засідання спостережної комісії

20 лютого 2013 року, згідно з планом роботи Тернопільської обласної державної адміністрації, на базі Збаразької виправної колонії (№ 63) відбулося виїзне засідання спостережної комісії. Під час засідання було розглянуто питання про роботу спостережної комісії при Збаразькій районній адміністрації щодо здійснення громадського контролю за дотриманням прав і законних інтересів засуджених та стан сприяння органам і установам виконання покарань у виправленні і ресоціалізації засуджених осіб і створенні належних умов для їх тримання.

На засіданні були присутні начальник управління Державної пенітенціарної служби України в Тернопільській області П.С. Лосик, заступник начальника управління Р.Я. Вовк, начальник сектору СВПР управління А.Б. Нитка, о. Володимир Борис УПЦКП, члени спостережної комісії ОДА - завідувач сектору з питань запобігання та виявлення корупції, взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи апарату обласної державної адміністрації, заступник голови комісії Б.Я. Довгий, головний спеціаліст сектору з питань запобігання та виявлення корупції, взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи апарату обласної державної адміністрації, секретар комісії П.І.Дубчак, начальник служби в справах дітей обласної державної адміністрації С.Р.Герасимів, голова ради Тернопільської громадської організації «Центр духовної та психологічної підтримки «Джерела» Т.І.Козарецька, голова правління громадської організації «Тернопільська обласна асоціація жінок», голова Громадської ради при управлінні Державної пенітенціарної служби України в області М.П.Мацук, директор обласного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді Б.Д. Рокочий, директор обласного центру зайнятості П.Р. Химейчук, голова спостережнної комісії при Збаразькій районній адміністрації Н.М. Заваденко, представники адміністрації.

На початку засідання усі відвідали об’єкти установи: виробництво, гуртожитки відділень, їдальню для засуджених, медичну частину, кімнату психоемоційного розвантаження, навчальні класи вечірньої школи та навчального центру, поспілкувалися із засудженими після чого відбувся прийом засуджених з особистих питань, обговорення та надано конкретні рекомендації.

Борис Довгий відзначив: "Відомо, що місця позбавлення волі є віддзеркаленням суспільства, і стан речей тут - відбиток держави. І як показує практика, він починає змінюватись, і змінюватись на краще. Можливо не так швидко, як декому хочеться, але це є вже початок. І в Збаразькій виправній колонії (№63) за останні 10 років відбулися разючі позитивні зміни щодо поліпшення побутових умов, належних умов для праці, харчування, відпочинку. Відразу видно, що керівництво установи робить все для того, щоб засуджені за колючим дротом почували себе гідно, почувалися жінками".

- Так, усе тут облаштовано належним чином, - продовжує констатувати Наталія Заваденко. - Жінки, які перебувають у виправному закладі, мають усі умови стати на вірний життєвий шлях. У Збаразькій ВК (№ 63) все робиться для того, щоб засуджених людей не гнітила та атмосфера, куди вони потрапили. У їдальні вони самі беруть собі обід, наче у звичайному закладі громадського харчування із самообслуговуванням, відвідують лазню – тут сучасна душова, пральня. Багато людей тут почали жити по–людськи, забувши про наркотики й алкоголь, які привели їх до тюремних стін.

Отець Володимир Борис сказав, що кожна людина у важкий для неї час завжди прагне відчувати Божу ласку і благословення. Люди можуть відвернутися від нас, але Божа підтримка завжди буде з нами. Бог з нами всюди і вдома і в церкві, і в дорозі. Не минає він людей, які з власної чи не власної волі зійшли з праведного шляху, зробили помилки у своєму житті і відбувають покарання в місцях позбавлення волі. Саме в Збаразькій ВК (№ 63) з метою духовної підтримки для засуджених створені усі умови для задоволення релігійних потреб. Не один десяток літ він сюди приходить, щоб відправити службу Божу, висповідати, запричащати, здійснити освячення пасок, освятити воду чи здійснити обряд хрещення. Часто в один і той же час він зустрічається з представниками інших релігійних організацій, які співпрацюють теж з установою, і не мають неприязних стосунків із ними, а навпаки, одні одного розуміють, бо виконують одну місію, навернення їх на правильний шлях. В цей день, як і завжди о. Володимир побажав засудженим миру в душі, здоров`я та швидкого звільнення.

Не один рік, Марія Мацук – керівник ГО ТОАЖ, голова Громадської ради при управлінні УДПтС України в Тернопільській області, втілювала різноманітні програми стосовно ресоціалізації засуджених. Маючи багаторічний досвід спілкування із засудженими, приязно із неприхованою радістю зустрілася із засудженими жінками в черговий раз під час візиту обласної спостережної комісії, членом якої вона є теж. Вона часто повторює, що і громадськість і держава повинні ставитись до засуджених злочинців, як до людей, які одного разу помилилися. Їм необхідна увага, турбота, прощення; якщо вони це відчувають то їхнє життя зміниться на краще. Адже для цього в даному виправному закладі, створені всі умови і один з важливих кроків на шляху до соціальної адаптації в суспільстві є опанування ними професії, здобуття освіти, так як в установі функціонує навчальний центр, вечірня школа, які мають суттєве значення для ресоціалізації.

Особлива увага була приділена спілкуванню із засудженим, як під час обходу так під час здійснення комісійного прийому засуджених з особистих питань. Засудженим надано вичерпні відповіді на поставленні ними запитання. Скарг та заяв від засуджених не поступило.

І за підсумками засідання комісії було ухвалено відповідне рішення та ряд пропозицій щодо удосконалення роботи в напрямку ресоціалізації та адаптації засуджених та налагодження співпраці з державними, громадськими, релігійними організаціями. Підсумовуючи результати обходу, делегація спостережних комісій залишилася задоволена побаченим та висловила слова вдячності за роботу, що проводиться, персоналу установи.

Людмила Леськів,
заступник начальника установи із СВПР
управління Державної пенітенціарної служби України
в Тернопільській області

версія для друку
Заступник міністра
Чернишов
Денис Вікторович
Розширений пошук »