24 листопада 2017
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
01001, м. Київ, вул. Городецького 13
Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2016 р. № 697-р "Питання Міністерства юстиції" Державна пенітенціарна служби України як центральний орган виконавчої влади з 30 вересня цього року припиняє виконання покладених на її функцій і повноважень з передачею їх до Міністерства юстиції України (постанова Кабінету Міністрів України від 18 травня 2016 р. № 343 "Деякі питання оптимізації діяльності центральних органів виконавчої влади системи юстиції").
28.02.2013

Херсонський слідчий ізолятор відвідала спостережна комісія при міському виконавчому комітеті м. Херсона

27 лютого 2013 року Херсонський слідчий ізолятор облуправління Державної пенітенціарної служби України відвідала спостережна комісія при міському виконавчому комітеті м. Херсона. У порядку денному такого візиту було заплановано проведення виїзного засідання по розгляду матеріалів щодо застосування до засуджених заохочувальних норм законодавства та перевірка умов тримання ув’язнених жінок та неповнолітніх, які тримаються під вартою у слідчому ізоляторі. Адже важливим механізмом перевірки дотримання прав людини у місцях позбавлення волі є громадський контроль за діяльністю установ виконання покарань та слідчого ізолятору. Згідно з ч. 2 ст. 25 Кримінально-виконавчого кодексу, ця функція покладена на спостережні комісії, які діють відповідно до Положення, ухваленого Кабінетом Міністрів України.

Під час засідання членами комісії, головою якої є Черевко Сергій Миколайович, було розглянуто матеріали щодо застосування заохочувальних норм законодавства, змін умов тримання до засуджених, які відбувають покарання в Північній ВК (№90), Херсонській ВК (№61) та слідчому ізоляторі. Дане засіданні відбулось за участю прокурора обласної прокуратури Херсонської області Светенко Ігоря Ігоровича та заступника начальника управління Державної пенітенціарної служби України у Херсонській області Досенко Олени Андріївни.

При прийнятті рішення, щодо застосування до засуджених визначених законодавством пільг, члени комісії використовували метод виваженості та поступовості. Розглядаючи матеріали кожного засудженого окремо, брали до уваги тяжкість скоєного злочину, намагались визначити об’єктивні чинники, які штовхнули людину на злочин вивчали можливість працевлаштування та налагодження соціальних зв’язків, в які допоможуть адаптуватись у соціумі.

Також члени комісії відвідали режимну територію Херсонського слідчого ізолятора, де утримуються під вартою ув’язнені та засуджені, для вивчення умов тримання ув’язнених жінок, неповнолітніх, жінок, які мають при собі дітей до 3-х років, та перевірити дотримання прав людини у місцях позбавлення волі. Також, усі члени комісії мали можливість поспілкуватись з підслідними, та відповісти на всі поставлені запитання.

Голова спостережної комісії Сергій Черевко зауважив про позитивні зрушення щодо організації побутових умов для вказаної категорії засуджених. Після здійснення перевірки відбулось розширене засідання по визначенню пріоритетних напрямків у подальшій співпраці та вирішенні проблемних питань.

Олена Ковальчук,
практичний психолог Херсонського СІЗО
управління Державної пенітенціарної служби України
в Херсонській області

версія для друку
Заступник міністра
Чернишов
Денис Вікторович
Розширений пошук »