21 листопада 2017
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
01001, м. Київ, вул. Городецького 13
Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2016 р. № 697-р "Питання Міністерства юстиції" Державна пенітенціарна служби України як центральний орган виконавчої влади з 30 вересня цього року припиняє виконання покладених на її функцій і повноважень з передачею їх до Міністерства юстиції України (постанова Кабінету Міністрів України від 18 травня 2016 р. № 343 "Деякі питання оптимізації діяльності центральних органів виконавчої влади системи юстиції").
17.04.2013

Питання смерті ув’язненого в Одеському СІЗО перебуває на контролі керівництва ДПтС України

15 квітня поточного року в багатьох випусках новин (зокрема, на телеканалі «Інтер» та «1+1») було оприлюднено інформацію про смерть в Одеському СІЗО ув’язненого О.О. Левинського. При цьому зазначалося, що мати покійного, всупереч попередньої офіційної версії загибелі ув’язненого від тяжкого захворювання, звинувачує у смерті сина працівників СІЗО.

З метою об’єктивного інформування суспільства про дану ситуацію, повідомляємо, що вище зазначена особа була етапована до Одеського слідчого ізолятора з Біляївського райвідділу міліції 26 березня п.р., де 9 квітня о 06 год. 30 хв. було констатовано біологічну смерть О. Левинського.

05.04.3013 року ув’язнений звернувся до медичного працівника установи зі скаргами на біль в області живота, після чого він був переведений до медичної частини з попереднім діагнозом «апендицит?». Для повного обстеження та можливої госпіталізації в стаціонарні умови закладів охорони здоров’я МОЗУ, була викликана швидка медична допомога, яка рекомендувала подальший нагляд за ув’язненим в медичній частині установи. Ввечері того ж дня установою було повторно здійснено виклик бригади швидкої медичної допомоги, яка не змінила попереднього діагнозу.

09.04.2013 року о 06.00 год. було виявлено, що ув’язнений Левинський О.О. не відповідає на запитання старшого по корпусному відділенні медичної частини. Він терміново викликав чергового медичного працівника, який розпочав реанімаційні заходи, та викликав швидку медичну допомогу, яка і констатувала біологічну смерть ув’язненого.

На місце події прибула слідчо-оперативна група РВ ГУМВС України в Одеській області, яка під час огляду трупа ознак насильницької смерті не виявила.

«Дана подія внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань. За даним фактом смерті ув’язненого проводиться перевірка працівниками прокуратури, результати якої обов’язково будуть оприлюднені додатково», - зазначив перший заступник Голови ДПтС України Сергій Сидоренко.

Дане питання перебуває на особистому контролі Голови Державної пенітенціарної служби України генерал-лейтенанта внутрішньої служби Олександра Лісіцкова. Він запевнив, що у разі доведеної причетності до смерті ув’язненого в Одеському СІЗО співробітників установи, вони одразу ж будуть звільнені від посадових обов’язків та відповідатимуть відповідно до чинного законодавства.

Додатково інформуємо, що ДПтС України постійно вживаються заходи щодо попередження посадових злочинів та інших правопорушень, пов’язаних із службовою діяльністю. Керівництво Служби принципово ставиться до подібних випадків та не приховує жодних негативних проявів у діяльності персоналу кримінально-виконавчої служби України.

Працівниками підрозділів з питань запобігання та протидії корупції і внутрішньої безпеки та оперативних підрозділів здійснюється комплекс заходів профілактичного характеру, спрямованих на подальше зміцнення дисципліни і законності серед працівників органів, установ виконання покарань та слідчих ізоляторів.

Так, протягом першого кварталу поточного року стосовно персоналу органів, установ виконання покарань та слідчих ізоляторів, що належать до сфери управління Державної пенітенціарної служби України, відкрито 13 кримінальних проваджень стосовно 13 осіб (за 3 місяці 2012 року порушено 23 кримінальні справи стосовно 24 осіб).

Інформація про результати протидії корупції та злочинності в органах, установах виконання покарань та слідчих ізоляторах періодично оприлюднюється на офіційному веб-сайті та на шпальтах відомчої газети «Закон і обов’язок», а відповідне питання перебуває на постійному контролі керівництва ДПтС України.

Прес-служба ДПтС

версія для друку
Заступник міністра
Чернишов
Денис Вікторович
Розширений пошук »