19 вересня 2018
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050, м. Київ, вул. Мельникова, 81
Телефон «гарячої лінії» 364-23-93
18.04.2013

Про виконання вимог антикорупційного законодавства персоналом ДПтС України у І кварталі 2013 року

Протягом І кварталу 2013 року стосовно персоналу органів, установ виконання покарань та слідчих ізоляторів, що належать до сфери управління Державної пенітенціарної служби України, відкрито 11 кримінальних проваджень стосовно 11 осіб.

У Державній пенітенціарній службі України активно проводиться робота щодо додержання персоналом кримінально-виконавчої служби України вимог антикорупційного законодавства.

У результаті проведення комплексу попереджувально-профілактичних заходів із персоналом Служби щодо унеможливлення та запобігання проявам неслужбових стосунків і зловживання своїм службовим становищем рівень кримінальних правопорушень вдалось значно зменшити.

Так, протягом І кварталу 2013 року стосовно персоналу органів, установ виконання покарань та слідчих ізоляторів, що належать до сфери управління Державної пенітенціарної служби України, відкрито 11 кримінальних проваджень стосовно 11 осіб (за 3 місяці 2012 року порушено 23 кримінальні справи стосовно 24 осіб).

Зокрема, 7 проваджень відкрито за зберігання, збут чи передачу наркотичних засобів, 3 провадження – за одержання хабара та 1 провадження – за привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем.

Кримінальні провадження відкриті стосовно 4 працівників підрозділів нагляду і безпеки виправних колоній, 1 працівника відділу режиму і охорони слідчого ізолятора, 2 працівників соціально-психологічної служби, 2 працівників медичної служби, 1 працівника кримінально-виконавчої інспекції та 1 майстра навчального цеху.

Кримінальні провадження (у розрізі областей) відкриті по два - у Вінницькій та Одеській областях, по одному - в Донецькій, Житомирській, Запорізькій, Кіровоградській, Полтавській, Сумській та Черкаській областях.

Безпосередньо за інформацією чи матеріалами територіальних відділів внутрішньої безпеки та протидії корупції протягом І кварталу 2013 року стосовно персоналу відкрито 6 кримінальних проваджень, а саме: 4 - за зберігання, збут чи передачу наркотичних засобів, 1 провадження – за одержання хабара та 1 – за привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем.

Окрім цього, в результаті проведених заходів протягом І кварталу 2013 року виявлено 9 працівників органів, установ виконання покарань та слідчих ізоляторів (проти 15 за І квартал 2012 року), які вчинили правопорушення з корупційними ознаками та притягнуті судами до адміністративної відповідальності відповідно до Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», а саме: в АР Крим, Донецькій, Запорізькій, Київській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Сумській та Хмельницькій областях.

Порушення антикорупційного законодавства скоїли 4 працівника підрозділів нагляду і безпеки виправних колоній, 1 працівник відділу режиму і охорони слідчого ізолятора, 1 працівник відділу охорони, 1 працівник соціально-психологічної служби, 1 працівник кримінально-виконавчої інспекції та 1 начальник відомчої пожежної охорони.

Стосовно цих осіб судами застосовані штрафні санкції в розмірі від 850 грн. до 1700 грн. і всі вони звільнені з Державної кримінально-виконавчої служби України.

За матеріалами персоналу територіальних відділів внутрішньої безпеки та протидії корупції до адміністративної відповідальності судами притягнуто 5 працівників.

Слід зазначити, що на даний час у Львівській області судами не прийнято рішення по 2 адміністративним протоколам, які складені протягом 3 місяців 2013 року стосовно персоналу.

Взагалі за 2012 рік порівняно з попереднім роком на 29 випадків (67 проти 96 – на 30%) зменшено кількість кримінальних справ, порушених стосовно персоналу.

Питання дотримання персоналом органів, установ виконання покарань та слідчих ізоляторів антикорупційного законодавства, реалізації заходів, спрямованих на попередження негативних явищ, пов’язаних з проявами корупції, знаходиться на постійному контролі керівництва Державної пенітенціарної служби України. І вище наведені статистичні дані свідчать про результативність такої позиції.

Управління внутрішньої безпеки та протидії корупції

версія для друку
Розширений пошук »