25 листопада 2017
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
01001, м. Київ, вул. Городецького 13
Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2016 р. № 697-р "Питання Міністерства юстиції" Державна пенітенціарна служби України як центральний орган виконавчої влади з 30 вересня цього року припиняє виконання покладених на її функцій і повноважень з передачею їх до Міністерства юстиції України (постанова Кабінету Міністрів України від 18 травня 2016 р. № 343 "Деякі питання оптимізації діяльності центральних органів виконавчої влади системи юстиції").
05.02.2013

Інформація про результати співпраці органів і установ Державної пенітенціарної служби України зі спостережними комісіями у 2012 році

Статтею 25 Кримінально-виконавчого кодексу України передбачено участь громадськості у виправленні і ресоціалізації засуджених. Організацію цієї роботи покладено на спостережні комісії, які діють на підставі Положення про спостережні комісії, затвердженого у новій редакції Постановою Кабінету Міністрів України від 10 листопада 2010 р. № 1042.

З метою удосконалення інформаційно-аналітичного супроводу співпраці органів і установ ДПтС України зі спостережними комісіями у 2012 році було запроваджено щоквартальний аналіз територіальними органами ДПтС України ефективності організації такої співпраці та його розгляд на загальних зборах керівництва територіальних органів і спостережних комісій.

Станом на 01.01.2013 установами виконання покарань опікуються 181 спостережна комісія. Загальна чисельність членів цих спостережних комісій складає 1683 особи, із них представники громадськості становлять 45%.

Протягом 2012 року спостережними комісіями проведено 3879 засідань та здійснено 2332 заходи громадського контролю (відвідання установ, моніторингів тощо). Проведеними заходами виявлено 21 факт порушень прав засуджених, у 40 випадках надано сприяння в усуненні виявлених недоліків та надано 606 рекомендацій.

За сприяння спостережних комісій:

проведено 1395 заходів соціально-виховного характеру;

покращено матеріальну базу організації загальноосвітнього та професійного навчання засуджених на суму 19,8 тис. грн. (Волинська, Дніпропетровська, Запорізька, Київська, Миколаївська, Полтавська, Рівненська, Черкаська, Чернігівська);

для створення належних умов тримання засуджених виконано робіт, придбано матеріалів на суму 38,3 тис. грн. (Волинська, Запорізька, Полтавська, Чернігівська);

покращено медико-санітарне забезпечення засуджених на суму 128,4 тис. грн. (Волинська, Запорізька, Кіровоградська, Чернігівська);

створено 305 додаткових робочих місць для засуджених (Донецька, Кіровоградська, Луганська, Харківська);

надано допомогу у підготовці до звільнення 3406 засудженим;

надано допомогу 387 засудженим в оформленні паспорта та відновленні інших документів;

залучено для проведення зазначених вище заходів 133 громадських організацій.

Найбільш активна співпраця установ виконання покарань та спостережних комісій налагоджена в Запорізькій, Харківській, Одеській, Луганській, Вінницькій областях.

Найнижча активність спостережних комісій залишається в АР Крим, Закарпатській і Тернопільській областях.

Інформація
про результати організації співпраці органів і установ ДПтС України
зі спостережними комісіями, які утворені за місцем дислокації установ виконання покарань, у 2012 році.

Департамент кримінально-виконавчої інспекції
та соціально-психологічної роботи з засудженими

версія для друку
Заступник міністра
Чернишов
Денис Вікторович
Розширений пошук »