16 жовтня 2018
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050, м. Київ, вул. Мельникова, 81
Телефон «гарячої лінії» 364-23-93
03.07.2013

Про стан роботи щодо додержання персоналом
Державної кримінально-виконавчої служби України
вимог антикорупційного законодавства за ІІ квартал 2013 року

Аналіз даних, які надходять до апарату Державної пенітенціарної служби України вказує на те, що вжиті заходи організаційного та профілактичного характеру мають позитивний вплив на персонал Державної кримінально-виконавчої служби України щодо унеможливлення та запобігання проявам неслужбових стосунків і зловживання своїм службовим становищем.

У результаті проведення комплексу попереджувально-профілактичних заходів рівень кримінальних правопорушень вдалось значно зменшити.

Так, протягом 6 місяців 2013 року стосовно персоналу органів, установ виконання покарань та слідчих ізоляторів, що належить до сфери управління Державної пенітенціарної служби України, відкрито 32 кримінальних проваджень стосовно 32 осіб (за 6 місяців 2012 року порушено 39 кримінальних справ стосовно 40 осіб). Зокрема, 13 проваджень відкрито за зберігання, збут чи передачу наркотичних засобів (за 6 місяців 2012 року – 25 справ), 14 проваджень – за одержання хабара (за 6 місяців 2012 року – 11 справ), 1 провадження – за шахрайство, 2 провадження – за привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, 1 провадження – за перевищення влади або службових повноважень (за 6 місяців 2012 року – 2 справи) та 1 провадження – за підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів (за 6 місяців 2012 року – 1 справа). Кримінальні провадження відкриті стосовно 5 працівників підрозділів нагляду і безпеки виправних колоній, 5 працівників відділу режиму і охорони слідчих ізоляторів, 8 працівників соціально-психологічної служби, 3 працівників кримінально-виконавчої інспекції, 2 працівників медичної служби, 2 начальників виправних колоній, 2 оперативних працівників, по одному – начальник виправного центру, заступник начальника установи з виробництва - директор підприємства, заступник начальника установи з охорони – начальник відділу охорони, колишній головний бухгалтер установи та майстер навчального цеху.

Із зазначеної кількості відкритих кримінальних проваджень стосовно персоналу засуджено 6 осіб.

В розрізі областей кримінальні провадження відкриті наступним чином:

- по 6 – Донецька та Одеська область;

- 4 – Сумська область;

- по 2 – Вінницька, Запорізька, Кіровоградська, Львівська та Полтавська область;

- по 1 – АР Крим, Житомирська, Закарпатська, Луганська, Миколаївська та Чернівецька область.

Безпосередньо за інформацією чи матеріалами територіальних відділів внутрішньої безпеки та протидії корупції за 6 місяців 2013 року стосовно персоналу відкрито 13 кримінальних проваджень, а саме: 7 - за зберігання, збут чи передачу наркотичних засобів, 2 провадження – за одержання хабара, 1 провадження – за підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів, 1 провадження – за шахрайство та 2 – за привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем.

Крім цього, у результаті проведених заходів протягом 6 місяців 2013 року виявлено 16 працівників органів, установ виконання покарань та слідчих ізоляторів (проти 40 за 6 місяців 2012 року), які вчинили правопорушення з корупційними ознаками та притягнуті судами до адміністративної відповідальності відповідно до Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», а саме: у Львівській області –3, у Донецькій, Київській та Миколаївській областях – по 2, в АР Крим, Вінницькій, Запорізькій, Одеській, Сумській, Хмельницькій та Черкаській областях – по 1.

Порушення антикорупційного законодавства скоїли 6 працівників підрозділів нагляду і безпеки виправних колоній, 4 працівника кримінально-виконавчої інспекції, 2 начальника відомчої пожежної охорони виправних колоній, 1 працівник відділу режиму і охорони слідчого ізолятора, 1 працівник відділу охорони, 1 – соціально-психологічної служби та 1 – фельдшер медичної частини.

Стосовно них судами застосовані штрафні санкції в розмірі від 850 грн. до 2550 грн. і всі вони звільнені з Державної кримінально-виконавчої служби України.

За матеріалами персоналу територіальних відділів внутрішньої безпеки та протидії корупції до адміністративної відповідальності судами притягнуто 9 працівників (за 6 місяців 2012 року – притягнуто 19 працівників).

Слід зазначити, що на даний час судами не прийнято рішення по 2 адміністративним протоколам, які складені протягом 6 місяців 2013 року стосовно персоналу, а саме: АР Крим – 1 протокол, Івано-Франківська область – 1 протокол.

Питання дотримання персоналом органів, установ виконання покарань та слідчих ізоляторів антикорупційного законодавства, реалізації заходів, спрямованих на попередження негативних явищ, пов’язаних з проявами корупції, знаходиться на постійному контролі керівництва Державної пенітенціарної служби України.

Управління внутрішньої безпеки та протидії корупції

версія для друку
Розширений пошук »