18 жовтня 2018
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050, м. Київ, вул. Мельникова, 81
Телефон «гарячої лінії» 364-23-93
11.09.2013

Про стан дотримання антикорупційного законодавства
в органах і установах, що належать до сфери управління Державної
пенітенціарної служби України за 8 місяців 2013 року

Протидія корупції для Державної пенітенціарної служби України (далі – ДПтС України), як і в цілому в Державі – є одним з пріоритетних напрямів діяльності.

ДПтС України протягом 8 місяців 2013 року вжито ряд організаційно-практичних заходів з метою виконання вимог антикорупційного законодавства, указів Президента України, постанов та рішень Кабінету Міністрів України, спрямованих на подальше посилення боротьби з корупцією.

З метою профілактичного впливу управлінням внутрішньої безпеки та протидії корупції на офіційному сайті ДПтС України у розділі «Протидія корупції» щокварталу розміщується інформація про вжиті заходи щодо запобігання і протидії корупції, кількість персоналу, притягнутого до адміністративної відповідальності, а також стосовно якого порушені кримінальні провадження.

Особлива увага при здійсненні заходів, спрямованих на боротьбу з корупцією, приділяється питанням цільового використання бюджетних коштів, збереження та ефективного використання державного майна, запобігання виникненню заборгованості з виплати заробітної плати.

ДПтС України постійно вказує керівникам органів, установ виконання покарань та слідчих ізоляторів на неприпустимість допущення персоналом підпорядкованих підрозділів надзвичайних подій та правопорушень, необхідність вжиття ефективних заходів, спрямованих на упередження надзвичайних подій серед персоналу, зміцнення дисципліни і законності.

Так, до територіальних органів ДПтС України надіслано ряд оглядів, листів та вказівок про стан дисципліни серед персоналу органів, установ виконання покарань і слідчих ізоляторів та допущення ним надзвичайних подій.

Працівниками кадрових апаратів, територіальних відділів внутрішньої безпеки та протидії корупції ДПтС України і оперативних підрозділів здійснюється комплекс заходів, спрямованих на подальше зміцнення дисципліни і законності серед персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України з метою попередження посадових злочинів та інших правопорушень, пов’язаних із службовою діяльністю.

З метою здійснення профілактичного впливу на персонал Державної кримінально-виконавчої служби України організовано його систематичне ознайомлення з вироками судів стосовно працівників органів, установ виконання покарань та слідчих ізоляторів, яких притягнуто до відповідальності за скоєння правопорушень з корупційними ознаками.

Для поширення знань про антикорупційне законодавство персоналом Київського територіального відділу внутрішньої безпеки та протидії корупції ДПтС України 19.03.2013 та 18.06.2013 на спеціалізованих короткострокових навчальних курсах серед начальників міжрайонних відділів кримінально-виконавчої інспекції територіальних органів ДПтС України проведено заняття щодо роз’яснення вимог антикорупційного законодавства з наведенням конкретних прикладів скоєних правопорушень.

16.05.2013 працівником управління внутрішньої безпеки та протидії корупції із персоналом установ виконання покарань, які перебувають на посадах старших інспекторів з питань підготовки до звільнення, у Білоцерківському училищі професійної підготовки проведено заняття з питання запобігання корупційним проявам у Державній кримінально-виконавчій службі України.

Як наслідок, у результаті проведення комплексу попереджувально-профілактичних та оперативно-розшукових заходів рівень кримінальних правопорушень вдалось значно зменшити.

Протягом 8 місяців 2013 року стосовно персоналу органів, установ виконання покарань та слідчих ізоляторів, що належить до сфери управління ДПтС України, відкрито 41 кримінальне провадження стосовно 41 особи (за 8 місяців 2012 року порушено 52 кримінальні справи стосовно 53 осіб). Зокрема, 17 проваджень відкрито за зберігання, збут чи передачу наркотичних засобів (за 8 місяців 2012 року – 35 справ), 16 проваджень – за одержання хабара (за 8 місяців 2012 року – 11 справ), 1 провадження – за шахрайство, 2 провадження – за привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, 3 провадження – за перевищення влади або службових повноважень (за 8 місяців 2012 року – 2 справи), 1 провадження – за службове підроблення та 1 провадження – за підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів (за 8 місяців 2012 року – 1 справа).

Кримінальні провадження відкриті стосовно 9 працівників соціально-психологічної служби, 7 працівників відділу режиму і охорони слідчих ізоляторів, 6 працівників підрозділів нагляду і безпеки виправних колоній, 4 працівників кримінально-виконавчої інспекції, 4 працівників медичної служби, 2 начальників виправних колоній, 2 оперативних працівників, 2 працівників відділів інтендантського та господарського забезпечення, по одному – начальник виправного центру, заступник начальника установи з виробництва - директор підприємства, заступник начальника установи з охорони – начальник відділу охорони, колишній головний бухгалтер установи та майстер навчального цеху.

Із зазначеної кількості відкритих кримінальних проваджень стосовно персоналу засуджено 8 осіб.

Слід зазначити, що ще 4 кримінальні провадження були порушені по фактам (за 8 місяців 2012 року – 6 справ), а саме:

- за привласнення майна установи шляхом зловживання службовим становищем – 1 кримінальне провадження (ст.191 ч.4 КК України);

- за службове підроблення, тобто внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей – 1 кримінальне провадження (ст.366 ч.1 КК України);

- за службову недбалість, тобто невиконання або неналежне виконання службових обов'язків - 1 кримінальне провадження (ст.367 ч.1 КК України)

- за зловживання службовим становищем – 1 кримінальне провадження (ст.364 ч.3 КК України),

В розрізі областей кримінальні провадження відкриті наступним чином:

- 10 - Донецька область;

- 7 – Одеська область;

- 5 – Сумська область;

- 3 – Вінницька область;

- по 2 – АР Крим, Запорізька, Закарпатська, Кіровоградська, Луганська, Львівська та Полтавська область;

- по 1 – Дніпропетровська, Житомирська, Миколаївська, Івано-Франківська, Херсонська та Чернівецька область.

Безпосередньо за інформацією чи матеріалами територіальних відділів внутрішньої безпеки та протидії корупції за 8 місяців 2013 року стосовно персоналу відкрито 15 кримінальних проваджень, а саме: 8 - за зберігання, збут чи передачу наркотичних засобів, 2 провадження – за одержання хабара, 1 провадження – за підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів, 1 провадження – за службове підроблення, 1 провадження – за шахрайство та 2 – за привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем.

Крім цього, у результаті проведених заходів протягом 8 місяців 2013 року виявлено 18 працівників органів, установ виконання покарань та слідчих ізоляторів (проти 54 за 8 місяців 2012 року), які вчинили правопорушення з корупційними ознаками та притягнуті судами до адміністративної відповідальності відповідно до Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», а саме: у Львівській області –3, у Донецькій, Київській та Миколаївській областях – по 2, в АР Крим, Вінницькій, Запорізькій, Івано-Франківській, Одеській, Сумській, Тернопільській, Хмельницькій та Черкаській областях – по 1.

Порушення антикорупційного законодавства скоїли 6 працівників підрозділів нагляду і безпеки виправних колоній, 4 працівника кримінально-виконавчої інспекції, 2 начальника відомчої пожежної охорони виправних колоній, 2 працівника відділів режиму і охорони слідчих ізоляторів, 1 працівник відділу охорони, 1 – соціально-психологічної служби, 1 – завідувач канцелярії та 1 – фельдшер медичної частини.

Стосовно них судами застосовані штрафні санкції в розмірі від 170 грн. до 2550 грн. і всі вони звільнені з Державної кримінально-виконавчої служби України.

За матеріалами персоналу територіальних відділів внутрішньої безпеки та протидії корупції до адміністративної відповідальності судами притягнуто 10 працівників.

Зазначений аналіз вказує на поступове зменшення діянь з ознаками корупції в Державній кримінально-виконавчій службі України.

За кожним виявленим фактом корупційного діяння чи зловживання, вчиненого персоналом кримінально-виконавчої служби, проводиться всебічна та об’єктивна перевірка, ретельно вивчаються причини та умови, які цьому сприяли, і вживаються заходи щодо їх усунення в подальшому та реагування до винних посадових осіб.

А.О. Коваль,
начальник управління внутрішньої
безпеки та протидії корупції

версія для друку
Розширений пошук »