21 листопада 2017
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
01001, м. Київ, вул. Городецького 13
Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2016 р. № 697-р "Питання Міністерства юстиції" Державна пенітенціарна служби України як центральний орган виконавчої влади з 30 вересня цього року припиняє виконання покладених на її функцій і повноважень з передачею їх до Міністерства юстиції України (постанова Кабінету Міністрів України від 18 травня 2016 р. № 343 "Деякі питання оптимізації діяльності центральних органів виконавчої влади системи юстиції").
Про правила користування холодильниками у СІЗО 17.09.2013

У засобах масової інформації розповсюджено результати моніторингових перевірок регіональних представників Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, які відвідали, як зазначається у повідомленнях, 240 слідчих ізоляторів та в'язниць. Зокрема, як порушення прав осіб, які утримуються в Херсонському СІЗО, названо заборону користуватися холодильниками.

З метою об’єктивного інформування суспільства Державна пенітенціарна служба України повідомляє, що в підпорядкуванні відомства функціонує лише 26 слідчих ізоляторів та 6 установ виконання покарань, які виконують функції слідчих ізоляторів.

Усі ув’язнені та засуджені, які утримуються в зазначених установах, щодня забезпечуються триразовим гарячим харчуванням згідно з нормами, визначеними нормативно-правовими актами.

Відповідно до Закону України «Про попереднє ув’язнення» та Правил внутрішнього розпорядку слідчих ізоляторів Державної кримінально-виконавчої служби України, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 18.03.2013 № 460/5 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 20.03.2013 за № 445/22977, користування холодильниками у слідчих ізоляторах та установах виконання покарань ув’язненими, відносно яких обрано як запобіжний захід тримання під вартою, не передбачено, оскільки їм забороняється передавати, а також користуватися та зберігати при собі продукти харчування, які швидко псуються і потребують зберігання у спеціальних умовах.

Разом з тим, засуджені до позбавлення волі, які відбувають покарання в слідчих ізоляторах та установах виконання покарань, вироки суду щодо яких набрали законної сили та на яких розповсюджуються Правила внутрішнього розпорядку установ виконання покарань, затверджені наказом Державного департаменту України з питань виконання покарань від 25.12.2003 № 275 й зареєстровані в Міністерстві юстиції України 31.12.2003 за № 1277/8598, мають право користуватися холодильниками за умови встановлення їх у спеціально відведених місцях.

Прес-служба ДПтС України

версія для друку
Заступник міністра
Чернишов
Денис Вікторович
Розширений пошук »