22 листопада 2017
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
01001, м. Київ, вул. Городецького 13
Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2016 р. № 697-р "Питання Міністерства юстиції" Державна пенітенціарна служби України як центральний орган виконавчої влади з 30 вересня цього року припиняє виконання покладених на її функцій і повноважень з передачею їх до Міністерства юстиції України (постанова Кабінету Міністрів України від 18 травня 2016 р. № 343 "Деякі питання оптимізації діяльності центральних органів виконавчої влади системи юстиції").
Листопад   2017
ПнВтСрЧтПтСбНд
12345
6789101112
13141516171819
2021
22
23242526
27282930
дата з:
по:
07.10.2013

Полтавщина: результати роботи пілотного проекту створення служби пробації та перспективи на майбутнє

У вересні 2013 року успішно завершився пілотний проект впровадження елементів наглядової пробації у діяльності Полтавського міжрайонного відділу кримінально-виконавчої інспекції управління Державної пенітенціарної служби України в Полтавській області. Даний проект "Підтримка в’язничної реформи в Україні" реалізовувався Державною пенітенціарною службою України у співпраці з Генеральним директоратом з прав людини і норм права Ради Європи протягом останніх двох років.

Протягом січня-вересня 2013 року, з метою реалізації програм та методик соціального навчання (консультацій) осіб тривала робота з особами, які перебувають на обліку в кримінально-виконавчій інспекції області. Зокрема продовжувалося проведення анкетування з визначення ризиків та потреб, проводилися соціальні навчання підоблікових КВІ за трьома цільовими групами (наркозалежні, безробітні та неповнолітні). Формою такої роботи обрано тренінги у групах. Методики, використані при проведенні тренінгів залежали від складу навчальних груп, тематики та фактичних завдань, що ставилися на заняттях. Така спільна діяльність реалізувалася шляхом співпраці із Благодійною Асоціацією0 «Світло надії».

Працівники БА «Світло надії» у дні реєстрації засуджених підрозділами КВІ проводили з ними індивідуальну роботу за принципом ведення випадку. Це передбачало виявлення потреб підоблікових осіб, надання консультативних послуг у сфері соціального супроводу, вирішення житлово-побутових проблем, документаційного забезпечення, медичної допомоги тощо.

Для більш ефективної спільної роботи, проведення соціальних навчань осіб та територіально зручної організації роботи, проводиться облаштування та ремонт нового приміщення - майбутнього «Денного центру пробації». Там, окрім кабінетів Октябрського, Київського, Ленінського та Полтавського районних підрозділів КВІ області, передбачено і приміщення актового залу та кабінет індивідуальної роботи з клієнтами. Однією із складових співпраці із громадською організацією є робота по облаштуванню приміщень майстерні, в якій будуть проходити навчання та відпрацювати громадські роботи підоблікові інспекції.

В рамках реалізації проекту було проведено значну кількість семінарів та зустрічей, візитів працівників центрального апарату Служби до зарубіжних країн з метою ознайомлення з досвідом у сфері пробації.

9-10 вересня 2013 року в Києві за підтримки представників офісу Ради Європи відбулась заключна конференція з питань методів пробації на якій обговорено набутий практичний досвід, проблемні питання, шляхи їх подолання та перспективи подальшої роботи .

Вагомий досвід пілотний проект надав майбутнім офіцерам пробації, розкрив нові форми та методи роботи, показав широкий спектр індивідуальної роботи із клієнтом. Підбиття підсумків першого етапу це не завершення, а крок до нових змін, інновацій та напрацювань в подальшій роботі.

Лілія Кропивка,
старший інспектор Київського РП Полтавського МВ КВІ
УДПтС України в Полтавській області

версія для друку
Заступник міністра
Чернишов
Денис Вікторович
Розширений пошук »