16 жовтня 2018
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050, м. Київ, вул. Мельникова, 81
Телефон «гарячої лінії» 364-23-93
08.10.2013

Інформація про стан роботи щодо додержання персоналом Державної кримінально-виконавчої служби України вимог антикорупційного законодавства за 9 місяців 2013 року

З метою виконання Державної програми щодо запобігання і протидії корупції на 2011 – 2015 роки, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 28 листопада 2011 року №1240, ДПтС України протягом трьох кварталів 2013 року вжито ряд організаційно-практичних заходів, спрямованих на подальше посилення боротьби з корупцією.

На 2013 рік розроблений відповідний план заходів щодо проведення профілактичної роботи серед персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України, недопущення скоєння ним правопорушень з корупційними ознаками тощо.

При доборі, вивченні та оформленні кандидатів на посади рядового і начальницького складу та проведенні спеціальної перевірки осіб, які приймаються на службу (роботу) в Державну кримінально-виконавчу службу України, враховуються вимоги Порядку організації проведення спеціальної перевірки відомостей щодо осіб, які претендують на зайняття посад, пов’язаних із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Указом Президента України від 25 січня 2012 року №33/2012, стосовно перевірки достовірності відомостей, зазначених у декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік.

Крім цього, відповідно до статті 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» персоналом апарату ДПтС України до департаменту по роботі з персоналом подані декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2012 рік.

Вивчення і врахування громадської думки під час формування та реалізації державної політики забезпечується регулярним прийомом громадян у приймальні ДПтС України, участю керівництва відомства в урядових гарячих телефонних лініях і оперативним висвітленням діяльності ДПтС України на офіційному сайті.

Для забезпечення доступу громадськості для ознайомлення з проектами актів ДПтС України на її офіційному сайті створено розділ "Обговорюємо законопроекти", в якому розміщаються проекти актів ДПтС України.

Крім цього, на шпальтах газети «Юридична газета» опубліковано статтю «Протидія корупції – пріоритет діяльності ДПтС України» (від 05.02.2013 №06), а на шпальтах відомчої газети «Закон і обов'язок» - опубліковані статті «Правопорушення зменшуються» (від 12.04.2013 №14) та «Проти порушень серед персоналу» (від 19.07.2013 №27). У даних статтях висвітлено питання щодо стану додержання персоналом ДПтС України вимог антикорупційного законодавства.

Для поширення знань про антикорупційне законодавство персоналом Київського територіального відділу внутрішньої безпеки та протидії корупції ДПтС України 19.03.2013 та 18.06.2013 на спеціалізованих короткострокових навчальних курсах серед начальників міжрайонних відділів кримінально-виконавчої інспекції територіальних органів ДПтС України проведено заняття щодо роз’яснення вимог антикорупційного законодавства з наведенням конкретних прикладів скоєних правопорушень.

За ініціативою управління внутрішньої безпеки та протидії корупції 14.03.2013 в апараті ДПтС України відбулось заняття з вивчення антикорупційного законодавства за участю начальника відділу протидії корупції департаменту державної безпеки та правоохоронних органів апарату РНБО України, кандидата наук з державного управління Соловйова В.М.

16.05.2013 працівником управління внутрішньої безпеки та протидії корупції ДПтС України із персоналом установ виконання покарань, які перебувають на посадах старших інспекторів з питань підготовки до звільнення, у Білоцерківському училищі професійної підготовки проведено заняття з питання запобігання корупційним проявам у Державній кримінально-виконавчій службі України.

Аналіз даних, які надходять до апарату ДПтС України вказує на те, що вжиті заходи організаційного та профілактичного характеру мають позитивний вплив на персонал Державної кримінально-виконавчої служби України щодо унеможливлення та запобігання проявам неслужбових стосунків і зловживання своїм службовим становищем.

У результаті проведення комплексу попереджувально-профілактичних заходів рівень кримінальних правопорушень вдалось значно зменшити.

Так, протягом 9 місяців 2013 року стосовно персоналу органів, установ виконання покарань та слідчих ізоляторів, що належить до сфери управління ДПтС України, відкрито 47 кримінальних проваджень стосовно 47 осіб (за 9 місяців 2012 року порушено 57 кримінальних справ стосовно 58 осіб). Зокрема, 20 проваджень відкрито за зберігання, збут чи передачу наркотичних засобів, 17 проваджень – за одержання хабара, 1 провадження – за шахрайство, 3 провадження – за привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, 3 провадження – за перевищення влади або службових повноважень, 1 провадження – за службову недбалість, 1 провадження – за службове підроблення та 1 провадження – за підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів.

Кримінальні провадження відкриті стосовно 10 працівників соціально-психологічної служби, 7 працівників відділу режиму і охорони слідчих ізоляторів, 6 працівників підрозділів нагляду і безпеки виправних колоній, 4 працівників кримінально-виконавчої інспекції, 4 працівників медичної служби, 2 начальників виправних колоній, 3 оперативних працівників, 3 працівників відділів інтендантського та господарського забезпечення, по одному – начальник виправного центру, заступник начальника установи з виробництва - директор підприємства, заступник начальника установи з охорони – начальник відділу охорони, колишній головний бухгалтер установи, колишній спеціаліст-бухгалтер установи, начальник цеху, молодший інспектор (технік з обслуговування ІТЗО) та майстер навчального цеху.

Із зазначеної кількості відкритих кримінальних проваджень стосовно персоналу засуджено 16 осіб.

Слід зазначити, що ще 3 кримінальних провадження були порушені по фактам, а саме:

- за службове підроблення, тобто внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей – 1 кримінальне провадження (ст.366 ч.1 КК України);

- за службову недбалість, тобто невиконання або неналежне виконання службових обов'язків - 1 кримінальне провадження (ст.367 ч.1 КК України)

- за зловживання службовим становищем – 1 кримінальне провадження (ст.364 ч.3 КК України),

В розрізі областей кримінальні провадження відкриті наступним чином:

- 10 - Донецька область;

- 7 – Одеська область;

- 6 – Сумська область;

- по 3 – АР Крим, Вінницька та Запорізька область;

- по 2 – Закарпатська, Кіровоградська, Луганська, Львівська, Полтавська та Чернівецька область;

- по 1 – Волинська, Дніпропетровська, Житомирська, Миколаївська, Івано-Франківська та Херсонська область.

Безпосередньо за інформацією чи матеріалами територіальних відділів внутрішньої безпеки та протидії корупції за 9 місяців 2013 року стосовно персоналу відкрито 19 кримінальних проваджень, а саме: 9 - за зберігання, збут чи передачу наркотичних засобів, 3 провадження – за одержання хабара, 1 провадження – за підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів, 1 провадження – за службову недбалість, 1 провадження – за службове підроблення, 1 провадження – за шахрайство та 3 – за привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем.

Окрім цього, у результаті проведених заходів протягом 9 місяців 2013 року виявлено 19 працівників органів, установ виконання покарань та слідчих ізоляторів (проти 59 за 9 місяців 2012 року), які вчинили правопорушення з корупційними ознаками та притягнуті судами до адміністративної відповідальності відповідно до Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», а саме: у Львівській області –3, в АР Крим, у Донецькій, Київській та Миколаївській областях – по 2, у Вінницькій, Запорізькій, Івано-Франківській, Одеській, Сумській, Тернопільській, Хмельницькій та Черкаській областях – по 1.

Порушення антикорупційного законодавства скоїли 6 працівників підрозділів нагляду і безпеки виправних колоній, 4 працівника кримінально-виконавчої інспекції, 2 начальника відомчої пожежної охорони виправних колоній, 2 працівника відділів режиму і охорони слідчих ізоляторів, по 1 - працівник відділу охорони, соціально-психологічної служби, завідувач канцелярії, фельдшер медичної частини та старший інженер (з інформатизації та зв’язку) відділу інженерно-технічних засобів охорони, зв’язку та інформатизації.

Стосовно них судами застосовані штрафні санкції в розмірі від 170 грн. до 2550 грн. і всі вони звільнені з Державної кримінально-виконавчої служби України.

За матеріалами персоналу територіальних відділів внутрішньої безпеки та протидії корупції до адміністративної відповідальності судами притягнуто 10 працівників (за 9 місяців 2012 року – притягнуто 33 працівника).

Питання дотримання персоналом органів, установ виконання покарань та слідчих ізоляторів антикорупційного законодавства, реалізації заходів, спрямованих на попередження негативних явищ, пов’язаних з проявами корупції, знаходиться на постійному контролі керівництва Державної пенітенціарної служби України.

Управління внутрішньої безпеки та протидії корупції

версія для друку
Розширений пошук »