17 грудня 2018
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050, м. Київ, вул. Мельникова, 81
Телефон «гарячої лінії» 364-23-93
22.11.2013
Державна пенітенціарна служба України

Результати другого дня практичного семінару «Профілактика ВІЛ-інфекції та інших соціально-небезпечних хвороб серед осіб, які знаходяться на обліку КВІ»

Другий робочий день практичного семінару, що проходить у Полтаві, під назвою «Профілактика ВІЛ-інфекції та інших соціально-небезпечних хвороб серед осіб, які знаходяться на обліку Кримінально-виконавчої інспекції: досвід співпраці з неурядовими організаціями та перспективи подальшого розвитку в контексті створення Служби пробації» розпочався із відвідин Навчально-виробничого центру, Центру адаптації та «Денного центру пробації».

Це об’єкти Благодійної Асоціації «Світло надії», які активно співпрацюють з управлінням Державної пенітенціарної служби України в Полтавській області. Практичне втілення співпраці пенітенціарної служби з недержавним сектором.

Центр адаптації для бездомних осіб та звільнених з місць позбавлення волі відкрито БА «Світло надії» два роки тому. Спочатку він був орієнтований на надання ночівлі та харчування. Далі у центрі почали надавати допомогу у відновленні документів та працевлаштуванні. В подальшому отримали право тимчасової реєстрації клієнтів за адресою Центру адаптації. На сьогоднішній день тут перебуває майже 20 чоловік, які звільнилися з пенітенціарних установ області. Вони працюють у навчально-виробничому центрі та Денному центрі на оплачуваних громадських роботах.

У навчально-виробничому центрі, який немає аналогів в Україні, соціально уразливі групи населення матимуть змогу отримати професію та бути працевлаштовані. Також на базі Центру підоблікові кримінально-виконавчої інспекції управління ДПтС України в Полтавській області відпрацьовуватимуть безоплатні суспільно-корисні громадські роботи, що призначені рішенням суду. Також у навчальному центрі можна пройти навчання за фахом «Столярна справа», «Швейна справа», «Зварювальна справа» та курси життєвих навичок.

Для більш ефективної спільної роботи, проведення соціальних навчань підоблікових КВІ та територіально зручної організації роботи проходить облаштування «Денного центру пробації». На сьогодні проводяться ремонтні роботи у кабінетах Октябрського, Київського, Ленінського та Полтавського районних підрозділів КВІ області. Приміщення «Денного центру» практично облаштовано, але зупинятися на досягнутому не збираються. У планах обладнати центр сучасною оргтехнікою та мультимедійними установками для більш ефективної роботи з клієнтами і наочної ілюстрації. Передбачено у приміщенні і кабінет індивідуальної роботи з особами, що перебувають на обліку в інспекції. Тут в команді з інспекторами КВІ працюватимуть соціальні працівники та психологи БА «Світло надії». Саме це й передбачається у роботі служби пробації – співпраця недержавного сектору з офіцерами пробації.

Далі робота продовжилася в секціях. Соціальне навчання - група по роботі з наркозалежними підобліковими та група по роботі з безробітними наркозалежними підобліковими. Третя секція - соціальне консультування - група по роботі з підобліковими за принципом кейс-менеджменту, анкети ризику та потреб.

Тренер БА «Світло надії» Ігор Прищепа у своєму практичному занятті розповів про роботу кейс-менеджера, алгоритм його роботи та суть процесу кейс-менеджмента (ведення випадку) в КВІ. Кейс-менеджмент – це чіткий алгоритм вирішення проблеми клієнта в якому один етап послідовно замінюється іншим. Суть цього процесу полягає в тому, що спеціаліст по супроводу (кейс-менеджер) допомагає клієнту розібратися у ситуації, що склалася, визначити пріоритетні проблеми і способи їх вирішення, які доступні в даний час. Конкретний приклад роботи – складання плану і супровід клієнта від початку до кінця (закриття випадку).

Що ж стосується поставлених цілей при організації семінару, очікуваних результатів та підбиття підсумків, то з цього приводу висловився Антон Басенко, старший фахівець з програмної діяльності Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні: «Рівно рік назад ми проводили подібний семінар і тільки намічали шляхи нашого співробітництва. Пройшов рік, було проведено велику роботу у напрямку співпраці і ми вже сьогодні обговорюємо профілактичні програми у контексті створення служби пробації. Я вважаю, що семінар вдався, ця співпраця не може бути невдалою, тому, що цей рік показав гарні результати. З боку громадських організацій та працівників пенітенціарної служби ми почули ті речі, які ще раз підтверджують необхідність і важливість такого співробітництва».

Прес-служба управління ДПтС України в Полтавській області

версія для друку
Розширений пошук »