22 сiчня 2018
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
01001, м. Київ, вул. Городецького 13
Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2016 р. № 697-р "Питання Міністерства юстиції" Державна пенітенціарна служби України як центральний орган виконавчої влади з 30 вересня цього року припиняє виконання покладених на її функцій і повноважень з передачею їх до Міністерства юстиції України (постанова Кабінету Міністрів України від 18 травня 2016 р. № 343 "Деякі питання оптимізації діяльності центральних органів виконавчої влади системи юстиції").
17.03.2014
Державна пенітенціарна служба України

ОГЛЯД
результатів співпраці установ Державної пенітенціарної служби України
зі спостережними комісіями у 2013 році

Протягом 2013 року вживалися заходи щодо сприяння спостережним комісіям у забезпеченні заходів громадського контролю відповідно до вимог Кримінально-виконавчого кодексу України та Положення про спостережні комісії, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 10.11.2010 № 1042.

На сьогодні установами виконання покарань опікуються 170 спостережних комісій. Загальна чисельність їх членів складає 1767 осіб, із них представники громадськості становлять 44%.

Протягом 2013 року спостережними комісіями проведено 4150 засідань та здійснено 2361 захід громадського контролю (відвідання установ, моніторингів тощо). У середньому на одну установу по Україні припадає 15 контрольних заходів з боку спостережних комісій.

Проведеними заходами виявлено 19 фактів порушень та недоліків у діяльності адміністрацій установ (6 випадків в установах Львівської області, 5 – Миколаївської, 4 – Кіровоградської, 2 – Дніпропетровської та по одному випадку в АР Крим та Чернівецькій області). У 92 випадках надано сприяння в усуненні виявлених недоліків переважно в установах цих же областей, надано 2998 рекомендацій.

У цілому за сприяння спостережних комісій:

9808 засудженим надано допомогу у підготовці до звільнення;

854 засудженим надано допомогу в оформленні паспорта та відновленні інших документів;

створено 411 додаткових робочих місць для засуджених;

проведено 2238 заходів соціально-виховного характеру;

у окремих регіонах надається сприяння у покращенні умов для тримання засуджених, зміцненні матеріальної бази загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів та вдосконаленні медико-санітарного забезпечення. Так, за сприяння спостережних комісій для цих потреб виконано робіт та придбано матеріалів на загальну суму 89,5 тис. грн., зокрема установами Сумської області на суму близько 34 тис. грн., Кіровоградської – близько 20 тис. грн., Тернопільської – майже 14 тис. грн., Запорізької області – близько 13 тис. грн.

для створення належних умов тримання засуджених виконано робіт, придбано матеріалів на суму 414 тис. грн. зокрема установами Кіровоградської області на суму понад 205 тис. грн., Одеської – понад 105 тис. грн., Запорізької – понад 61 тис. грн., Сумської – 16,1 тис. грн., Чернігівської – близько 13 тис. грн.;

покращено медико-санітарне забезпечення засуджених на суму 261,9 тис. грн., зокрема установами Одеської області на суму понад 136 тис. грн., Чернігівської – 38,3 тис. грн., Чернівецької – 29 тис. грн., Тернопільської – близько 23 тис. грн., Полтавської – 8,2 тис. грн.;

залучено для проведення зазначених вище заходів 262 громадські організації.

Однак у більшості регіонів спостережні комісії не беруть участь у заходах з покращення умов тримання засуджених в установах, їх медичного забезпечення, навчання, забезпечення зайнятості засуджених працею.

Крім того, значно нижче, ніж у середньому по Україні як і у 2012 році залишається рівень проведення спостережними комісіями контрольних заходів в установах Закарпатської, Херсонської, Тернопільської, Чернігівської, Миколаївської та Кіровоградської областей, а також рівень участі спостережних комісій у заходах соціально-виховного характеру в установах Житомирської та Херсонської областей.

Найнижчий рівень участі спостережних комісій у заходах з підготовки засуджених до звільнення спостерігається в установах Житомирської, Хмельницької, Тернопільської, Черкаської та Чернігівської областей.

У цілому потребує суттєвого покращення організація роботи по взаємодії та співпраці зі спостережними комісіям в Житомирській та Херсонській областях.

Інформація
про результати організації співпраці органів і установ ДПтС України
зі спостережними комісіями, які утворені за місцем дислокації установ виконання покарань, за 2013 рік.

Відділ організації соціально-виховної
та психологічної роботи з засудженими

версія для друку
Заступник міністра
Чернишов
Денис Вікторович
Розширений пошук »