19 вересня 2018
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050, м. Київ, вул. Мельникова, 81
Телефон «гарячої лінії» 364-23-93
09.04.2014
Державна пенітенціарна служба України

Інформація про стан роботи щодо додержання персоналом Державної кримінально-виконавчої служби України вимог антикорупційного законодавства за І квартал 2014 року

Аналіз даних, які надходять до апарату Державної пенітенціарної служби України вказує на те, що вжиті заходи організаційного та профілактичного характеру мають позитивний вплив на персонал Державної кримінально-виконавчої служби України щодо унеможливлення та запобігання проявам неслужбових стосунків і зловживання своїм службовим становищем.

Так, протягом трьох місяців 2014 року стосовно персоналу органів, установ виконання покарань та слідчих ізоляторів, що належить до сфери управління Державної пенітенціарної служби України, відкрито 13 кримінальних проваджень стосовно 13 осіб (за три місяці 2013 року відкрито 11 кримінальних проваджень стосовно 11 осіб).

Зокрема, 6 проваджень відкрито за зберігання, збут чи передачу наркотичних засобів (за три місяці 2013 року – 7 проваджень), 3 кримінальних провадження – за зловживання владою або службовим становищем, 2 провадження - за прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою (за три місяці 2013 року – 3 провадження), 1 провадження - за перевищення влади або службових повноважень та 1 провадження – за привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем (за три місяці 2013 року – 1 провадження).

Кримінальні провадження відкриті стосовно 3 працівників відділів нагляду і безпеки виправних колоній, 2 працівників відділів режиму і охорони слідчих ізоляторів, 2 працівників відділів охорони, по одному – начальник виправної колонії, начальник оперативного відділу установи, працівник кримінально-виконавчої інспекції, працівник медичної служби, працівник соціально-психологічної служби та працівник відділу інтендантського та господарського забезпечення.

Із зазначеної кількості відкритих кримінальних проваджень стосовно персоналу засуджено 2 осіб.

Слід зазначити, що ще 6 кримінальних проваджень відкрито по факту, а саме:

2 – за перевищення влади або службових повноважень (ст.365 КК України) – Донецька та Тернопільська області;

2 – за зловживання владою або службовим становищем (ст.364 КК України) – Донецька та Хмельницька область;

1 – за службову недбалість (ст.367 КК України) – Донецька область;

1 - за привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем (ст.191 КК України) – Донецька область.

В розрізі областей кримінальні провадження стосовно персоналу відкриті наступним чином:

- 3 – Донецька область;

- по 2 – Вінницька, Сумська та Херсонська області;

- по 1 – Запорізька, Київська, Полтавська та Рівненська області.

Безпосередньо за інформацією чи матеріалами територіальних відділів внутрішньої безпеки та протидії корупції за три місяці 2014 року стосовно персоналу відкрито 5 кримінальних проваджень, а саме: за зберігання, збут чи передачу наркотичних засобів – 3 провадження, за зловживання владою або службовим становищем – 1 кримінальне провадження, за привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем – 1 кримінальне провадження.

Крім цього, у результаті проведених заходів протягом трьох місяців 2014 року стосовно персоналу складено 2 адміністративних протоколи відповідно до Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», а саме: у Дніпропетровській та Івано-Франківській областях.

Так, директор ДП «Підприємство Ігренського виправного центру управління ДПтС України в Дніпропетровській області (№133)» установи – заступник начальника Ігренського ВЦ (№133) з виробництва К. порушив вимоги щодо повідомлення про конфлікт інтересів, а саме у січні 2014 року уклав договір з ТОВ «Пеллет-Трейд» про надання послуг з виготовлення пеллетів із деревини. Одним із засновників даного ТОВ є дружина даного працівника. На даний час рішення судом не прийнято.

Заступник начальника Івано-Франківського слідчого ізолятора Г. порушив вимоги щодо повідомлення про конфлікт інтересів, а саме виконуючи обов’язки начальника установи підписав протокол засідання балансової комісії щодо встановлення відсотків та преміювання працівників СІЗО у тому числі і своєї дружини. Постановою Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 24.02.2014 провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності Г. за ст.172-7 КУпАП закрито у зв’язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Питання дотримання персоналом органів, установ виконання покарань та слідчих ізоляторів антикорупційного законодавства, реалізації заходів, спрямованих на попередження негативних явищ, пов’язаних з проявами корупції, знаходиться на постійному контролі керівництва Державної пенітенціарної служби України.

Управління внутрішньої безпеки та протидії корупції

версія для друку
Розширений пошук »