24 листопада 2017
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
01001, м. Київ, вул. Городецького 13
Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2016 р. № 697-р "Питання Міністерства юстиції" Державна пенітенціарна служби України як центральний орган виконавчої влади з 30 вересня цього року припиняє виконання покладених на її функцій і повноважень з передачею їх до Міністерства юстиції України (постанова Кабінету Міністрів України від 18 травня 2016 р. № 343 "Деякі питання оптимізації діяльності центральних органів виконавчої влади системи юстиції").
05.05.2014
Державна пенітенціарна служба України

Інформація щодо скоєння акту членоушкодження засудженим, який відбуває покарання у Бердичівському виправному центрі (№108) Житомирської області

23 квітня 2014 року у Бердичівському виправному центрі (№ 108) засуджений С., 1973 року народження, лезом із одноразового станка для гоління наніс собі різані рани шиї, тулуба, кінцівок та зашив собі око й рот. Засудженому було одразу надано першу медичну допомогу та доставлено до травмпункту Бердичівської міської лікарні для отримання кваліфікованої медичної допомоги.

За даним фактом було проведено перевірку, в результаті чого з’ясовано наступне. Засуджений С. письмове пояснення по факту членоушкодження не надавав, однак усно заявив, що причиною скоєння ним такого акту стало те, що коли він переводився з Житомирської ВК (№ 4) до Бердичівського ВЦ (№ 108) (згідно ст. 82 Кримінального кодексу України заміна невідбутої частини покарання більш м’яким), засуджений розраховував через півроку заробити своєю поведінкою право на повторне застосування заохочувальної норми та звільнитися. Однак Бердичівським міськрайсудом було прийнято рішення про відмову у позитивному вирішенні цього питання (у відповідності до п. 8 статті 154 Кримінально-виконавчого кодексу України).

Відповідно до висновку службової перевірки управління Державної пенітенціарної служби України в Житомирській області, причиною вчинення членоушкодження засудженим С. у Бердичівському виправному центрі (№ 108), враховуючи його соціально-демографічну та криміногенну характеристику, могла стати шантажно-демонстративна поведінка засудженого з метою впливу та маніпуляції адміністрацією установи. Невиправданий ризик скоєного членоушкодження можна обґрунтувати тривалим строком позбавлення волі засудженого та його бажанням щонайшвидше всіма можливими способами покинути установу відбування покарань.

Даний факт жодним чином не замовчувався та не приховувався. З метою об’єктивного інформування громадськості про зазначену подію заступник начальника управління ДПтС України в Житомирській області полковник внутрішньої служби А.А. Бобриньов надав вичерпні відповіді на всі запитання представників засобів масової інформації, які звернулися для одержання офіційних коментарів посадовців.

Зокрема, А.А. Бобриньов у своєму коментарі (під час зйомок відеосюжету 28.04.2014 у Бердичівському ВЦ-108), зазначив, що громадянин С., 1973 р.н., засуджений у 2005 році Апеляційним судом м. Києва за скоєння особливо тяжких злочинів (розбійний напад та замах на вбивство). За час відбування покарання неодноразово здійснював акти членоушкодження демонстративно-шантажного характеру.

Також повідомляємо, що керівництвом Державної пенітенціарної служби України вживаються вичерпні заходи щодо забезпечення дотримання персоналом Служби вимог антикорупційного законодавства. В системі службової підготовки проводяться заняття, на яких працівникам роз’яснюються положення антикорупційного законодавства, Дисциплінарного статуту органів внутрішніх справ, норм професійної етики працівника Державної кримінально-виконавчої служби.

Зазначені питання перебувають на постійному контролі керівництва відомства та територіального органу управління.

Прес-служба УДПтС України в Житомирській області

версія для друку
Заступник міністра
Чернишов
Денис Вікторович
Розширений пошук »