12 грудня 2018
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050, м. Київ, вул. Мельникова, 81
Телефон «гарячої лінії» 364-23-93
24.06.2014
Державна пенітенціарна служба України

У Київському СІЗО працює мобільна група Комісії з питань дотримання прав людини під час виконання і відбування кримінальних покарань та тримання під вартою

Відповідно до графіка перевірок установ виконання покарань та слідчих ізоляторів робочими (мобільними) групами Комісії з питань дотримання прав людини під час виконання і відбування кримінальних покарань та тримання під вартою, затвердженого наказом Міністра юстиції України, 24 та 25 червня п.р. проводиться перевірка стану діяльності Київського слідчого ізолятора Державної пенітенціарної служби України.

До складу робочої групи з перевірки зазначеної установи увійшли представники апарату ДПтС України, Міністерства юстиції України, правозахисних та громадських організацій. Керівником мобільної групи визначено заступника Голови Державної пенітенціарної служби України Ігоря Артеменка.

Сьогодні, 24 червня, представники робочої групи у супроводі керівництва управління ДПтС України в м. Києві та Київської області й Київського слідчого ізолятора оглянули камери слідчого корпусу, житлових приміщень для тримання засуджених, жінок та неповнолітніх, приміщення школи, кімнати психоемоційного розвантаження, прогулянкові дворики, карцери, медичну частину й харчоблок.

Під час огляду приміщень члени робочої групи Комісії поспілкувалися із засудженими та ув’язненими, вислухали їхні побажання та пропозиції щодо поліпшення умов тримання. Ігор Артеменко особисто поспілкувався із ув’язненим, адвокат якого написав скаргу щодо умов його утримання.

Для більш детального вивчення технічного стану приміщень слідчого ізолятора, вік частини яких сягнув за 100 років, було запропоновано створити аварійно-технічну комісію, яка і визначить стан аварійності дахів, перекриттів та комунікацій будівель установи. При нинішньому наповненні СІЗО (із впровадженням нових положень КПК України чисельність ув’язнених суттєво зменшилась) є можливість проведення поточного та капітального ремонту камер, про що було зазначено під час обходу житлових корпусів.

За словами заступника Голови ДПтС України І. Артеменка, потребує проведення ремонтних робіт і приміщення пральні та хлібопекарні установи.

Ольга Купчинська,
старший інспектор (у зв'язках
із засобами масової інформації та громадськістю)
управління ДПтС України у Волинській області

версія для друку
Розширений пошук »