17 грудня 2018
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050, м. Київ, вул. Мельникова, 81
Телефон «гарячої лінії» 364-23-93
25.07.2014
Державна пенітенціарна служба України

Робоча група Комісії з питань держполітики у сфері виконання кримінальних покарань перевірила умови тримання засуджених Стрижавської ВК управління ДПтС у Вінницькій області (№81)

23-24 липня 2014 року Стрижавську виправну колонію управління ДПтС України у Вінницькій області (№81) відвідали представники однієї з робочих груп Комісії з питань дотримання прав людини під час виконання і відбування кримінальних покарань на чолі з урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини Наталією Севастьяновою.

Відповідно до Положення про Комісію з питань державної політики у сфері виконання кримінальних покарань до її складу ввійшли представники Міністерства юстиції України Іван Горішний, структурних підрозділів апарату ДПтС України Владислав Скоропляс, Ігор Літвіновський, Олександр Нужний, Сергій Пушенко та юрист міжнародної громадської організації «Дім Свободи Україна» Тетяна Яблонська.

Мета візиту - перевірка дотримання прав засуджених та умов їх тримання.

У ході відвідування Стрижавської виправної колонії (№81) члени зазначеної робочої групи оглянули дільниці ДІЗО, ПКТ, арештний дім і соціальної реабілітації установи, усі житлові приміщення, лікарню, харчоблок, банно-пральний комплекс, церкву та виробничу зону.

Під час відвідування їдальні перевіряючі мали змогу перевірити процес приготування їжі та особисто спробувати приготовлені страви, а в пекарні представники робочої групи відмітили гарні смакові якості випеченого в руських печах хліба. Підкреслили вони також гарний стан банно-прального комплексу виправної колонії.

У рамках перевірки усі представники робочої групи мали можливість вільно поспілкуватися з особами, які утримуються в установі. Окрім того, було здійснено комісійний прийом засуджених з особистих питань, під час якого скарг на умови тримання та претензій до адміністрації установи з боку засуджених не надходило.

Водночас, були виявлені ті моменти діяльності виправної колонії, які потребують доопрацювання та покращення. Зокрема, це стосується комунально-побутових умов, збільшення норм жилої площі, стану виробничо-господарської діяльності та проведення більш широкої роз’яснювальної роботи серед засуджених.

Під час підбиття результатів перевірки начальник управління ДПтС України у Вінницькій області Сергій Ткач подякував за проведення об’єктивної перевірки і вказані виявлені недоліки та запевнив, що найближчим часом стан справ покращиться, і виправна колонія функціонуватиме на належному рівні.

Прес-служба управління ДПтС України у Вінницькій області

версія для друку
Розширений пошук »