12 грудня 2017
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
01001, м. Київ, вул. Городецького 13
Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2016 р. № 697-р "Питання Міністерства юстиції" Державна пенітенціарна служби України як центральний орган виконавчої влади з 30 вересня цього року припиняє виконання покладених на її функцій і повноважень з передачею їх до Міністерства юстиції України (постанова Кабінету Міністрів України від 18 травня 2016 р. № 343 "Деякі питання оптимізації діяльності центральних органів виконавчої влади системи юстиції").
13.11.2014
Державна пенітенціарна служба України

Cпівробітники ДПтС України взяли участь у робочій зустрічі з Всеукраїнської благодійної організації «Конвіктус Україна» за результатами проекту «Триступенева всестороння програма реінтеграції у суспільство осіб, які перебувають на випробувальному терміні та звільнені з місць позбавлення волі»

13 листопада 2014 року у рамках взаємодії з ВБО «Конвіктус Україна» та шведським агентством SIDA було підведено підсумки чотирьохрічної діяльності проекту «Триступенева всестороння програма реінтеграції у суспільство осіб, які перебувають на випробувальному терміні та звільнені з місць позбавлення волі» та обговорено плани роботи на майбутнє.

Нарада відбулася за участю партнерів Проекту, які з 2008 року сприяють його поетапній реалізації, – Посольства Швеції в Україні, Міністерства юстиції України, Державної пенітенціарної служби України, Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства соціальної політики України, а також Харківської обласної державної адміністрації.

На зустрічі обговорювались основні напрацювання Триступеневої програми, історія створення та результати діяльності центру соціальної адаптації «Дім на півдороги» для звільнених з місць позбавлення волі жінок, який функціонує у смт Краснопавлівка Лозівського району Харківської області.

У результаті тривалих спільних зусиль з реалізації пілотного проекту на сьогоднішній день відпрацьовано успішну модель центру ресоціалізації для осіб, звільнених з місць позбавлення волі, та їх соціально-психологічного супроводу. Учасниці програми, які перебувають у Центрі протягом півроку, мають можливість отримати безкоштовно соціальні, юридичні, психологічні та освітні послуги.

Проект відіграє значну роль у процесі відпрацювання стратегії соціальної адаптації колишніх засуджених та налагодження взаємодії з державними органами та установами. Велике значення він має з огляду на особливість цільової групи – звільнені жінки, які за статистикою мають менше шансів на успішну адаптацію після звільнення з місць позбавлення волі.

У ході зустрічі також було проаналізовано шляхи забезпечення подальшого функціонування закладу після закінчення терміну реалізації проекту у лютому 2015 року та визначення стратегії майбутньої підтримки Центру державою задля забезпечення його життєстійкості.

Учасники зустрічі обговорювали шляхи збереження та використання напрацьованої моделі реінтеграції у суспільство вразливих верств населення, а також напрями подальшого розвитку і реплікації отриманих результатів у раціональній системі соціальних послуг.

ДПтС України було відмічено, що реалізація проекту дозволила відпрацювати позитивні зрушення у стратегії соціальної адаптації засуджених після звільнення. Також було зазначено, що втілення напрацьованого проектом досвіду та використання центру ресоціалізації для осіб, звільнених з місць позбавлення волі, у якості центру пробації можливе у рамках пенітенціарної пробації, яка може бути впроваджена після прийняття Закону України «Про пробацію», що перебуває на розгляді у Верховній Раді України.

Адреса веб-сторінки Центру:

http://halfwayhouse.org.ua/uk

Управління кримінально-виконавчої інспекції

версія для друку
Заступник міністра
Чернишов
Денис Вікторович
Розширений пошук »