22 червня 2018
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050, м. Київ, вул. Мельникова, 81
Телефон «гарячої лінії» 364-23-93
24.12.2014
Державна пенітенціарна служба України

У ДПтС України розпочато пілотний проект зі створення умов для спілкування засуджених за допомогою сучасних засобів зв’язку

На виконання реалізації положень Кримінально-виконавчого кодексу України в частині адаптації правового статусу засудженого до європейських стандартів щодо забезпечення права засуджених на здійснення листування з особами, які знаходяться за межами колоній, вести з ними телефонні розмови, у тому числі у мережах рухомого (мобільного) зв’язку, користування глобальною мережею Інтернет, Державною пенітенціарною службою України прийнято рішення щодо створення та забезпечення функціонування Спеціальної інформаційно-комунікаційної системи (СІКС) ДПтС України.

Так, спільно з компанією, яка взяла на себе зобов’язання щодо реалізації зазначених положень, було розроблено спеціалізований інноваційний кінцевий пристрій у вигляді планшету, за допомогою якого засуджені матимуть доступ до мереж рухомого (мобільного) зв’язку усіх операторів (провайдерів) зв’язку та доступ до мережі Інтернет, у тому числі можливість спілкування у відеочаті Skype.

При цьому розроблено певні правила користування таким пристроєм із врахуванням передбачених кримінально-виконавчим законодавством України прав та їх обмежень для засуджених й осіб, узятих під варту.

Крім того, передбачається, що з використанням мережі СІКС засуджені матимуть змогу замовляти та одержувати продукти харчування й предмети першої потреби з терміном доставки не більше 5 діб.

У разі потреби, з використанням такого засобу зв’язку засуджені зможуть здобувати вищу освіту в навчальних закладах України шляхом дистанційного навчання.

Реалізацію такого пілотного проекту вже розпочато на базі Білоцерківської виправної колонії управління ДПтС України в м. Києві та Київській області (№ 35), а також триває робота щодо впровадження Спеціальної інформаційно-комунікаційної системи в установах виконання покарань Чернігівської області.

У наступному році зазначену роботу планується провести в установах та слідчих ізоляторах Сумської, Кіровоградської, Полтавської, Львівської, Харківської, Черкаської та Одеської областей.

Прес-служба ДПтС України

версія для друку
Розширений пошук »