16 сiчня 2018
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
01001, м. Київ, вул. Городецького 13
Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2016 р. № 697-р "Питання Міністерства юстиції" Державна пенітенціарна служби України як центральний орган виконавчої влади з 30 вересня цього року припиняє виконання покладених на її функцій і повноважень з передачею їх до Міністерства юстиції України (постанова Кабінету Міністрів України від 18 травня 2016 р. № 343 "Деякі питання оптимізації діяльності центральних органів виконавчої влади системи юстиції").
18.02.2015
Державна пенітенціарна служба України

ЄС і ДПтС України – розпочалася робота з питань пробації у рамках проекту Європейського Союзу "Підтримка реформ у сфері юстиції"

17 лютого 2015 року представники апарату ДПтС України і Міністерства юстиції України провели робочу зустріч з експертами проекту Європейського Союзу "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні" для обговорення напрямів спільної роботи з питань пробації.

Європейську делегацію представляли головний експерт проекту пан Мішель Жербер (Michel Gerber), національний експерт – пані Ірина Жаронкіна (Irina Zharonkina) та Девід Перрі (David Perry) – консультант ЄС і Ради Європи щодо реформування судової системи, колишній заступник Директора Служби Пробації Англії та Уельсу. Захід відбувся у приміщенні апарату ДПтС України.

У ході розмови учасники заходу обговорили чотири блоки питань з питань пробації, що планується охопити проектом Європейського Союзу "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні".

"Ці питання повинні передбачати проведення спільної роботи щодо вироблення перспективного бачення розвитку пробації в Україні і розробки відповідної Концепції з цього питання. Невід’ємною складовою є створення профілю співробітника служби пробації, що вплине на ефективність управління нею. Це означає, що є необхідність визначення набору індивідуальних і професійних якостей та, у подальшому, розробки навчальних програм для персоналу. Серйозна робота передбачається щодо відпрацювання механізму підготовки і впровадження досудової доповіді, а також розробки механізму підготовки пробаційних програм", – зазначив начальник управління кримінально-виконавчої інспекції Олег Янчук.

У продовження слів Олега Янчука пан Девід Перрі зосередив увагу учасників зустрічі на необхідності підготовки Концепції впровадження і розвитку пробації в Україні, в якій буде обґрунтовано переваги служби пробації з позиції її позитивного впливу на підвищення рівня безпеки суспільства.

"Ми проводили таке дослідження, що у разі зменшення рецидиву на п’ять відсотків щонайменш 1 млн. громадян не постраждають від правопорушень. Сторічний досвід пробації Великобританії дозволяє стверджувати, що ми відійшли від позбавлення волі на користь альтернативним заходам не тому, що ми хочемо бути "добрими", а тому що ми хочемо зробити суспільство більш безпечним. Це досягається через активну роботу з клієнтами пробації за участю місцевих громад, і, як результат, ризик повторних правопорушень зменшується, – зазначив пан Перрі."

На завершення зустрічі, начальник відділу управління забезпечення діяльності Голови Служби Сергій Самара поінформував гостей про позитивну позицію Голови Державної пенітенціарної служби України Володимира Палагнюка у необхідності впроваджувати і розвивати пробацію в нашій молодій державі. "Це означає, що процес проведення роботи в цьому напрямі буде сталим, а активна участь керівництва пенітенціарної служби буде запорукою в її приреченості на успіх", – зазначив пан Самара.

Корисні лінки:

http://www.kvs.gov.ua/peniten/control/main/uk/publish/article/765589.

http://www.kvs.gov.ua/peniten/control/main/uk/publish/article/764459.

http://www.kvs.gov.ua/peniten/control/main/uk/publish/article/759325.

http://www.kvs.gov.ua/peniten/control/main/uk/publish/article/704015.

Інформаційний постер для скачування (натиснути тут)

Управління міжнародної діяльності та
взаємодії із засобами масової інформації
Владислав Клиша, org@kvs.gov.ua, + 38 044 207 34 36

версія для друку
Заступник міністра
Чернишов
Денис Вікторович
Розширений пошук »