24 вересня 2018
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050, м. Київ, вул. Мельникова, 81
Телефон «гарячої лінії» 364-23-93
03.04.2015
Державна пенітенціарна служба України

Інформація про стан роботи щодо додержання персоналом
Державної кримінально-виконавчої служби України
вимог антикорупційного законодавства за 3 місяці 2015 року

ДПтС України протягом 3 місяців 2015 року вжито ряд організаційно-практичних заходів з метою виконання вимог антикорупційного законодавства, указів Президента України, постанов та рішень Кабінету Міністрів України, спрямованих на подальше посилення боротьби з корупцією.

Так, відповідно до плану заходів щодо проведення профілактичної роботи серед персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України на 2015 рік здійснюються заходи по недопущенню скоєння ним правопорушень з корупційними ознаками, службових злочинів тощо.

Протягом 3 місяців 2015 року діяльність ДПтС України була спрямована на удосконалення виховної роботи з персоналом, поліпшення серед нього морально-психологічного клімату, зниження проявів порушення дисципліни і законності персоналом та підвищення ролі виховного впливу в цілому.

З метою профілактичного впливу управлінням внутрішньої безпеки на офіційному сайті ДПтС України у розділі "Протидія корупції" щокварталу розміщується інформація про вжиті заходи щодо запобігання і протидії корупції, кількість персоналу, притягнутого до адміністративної відповідальності, а також стосовно якого відкриті кримінальні провадження.

Персоналом територіальних відділів внутрішньої безпеки та виявлення корупції ДПтС України з працівниками органів, установ виконання покарань та слідчих ізоляторів проводяться позапланові лекції за темою дотримання антикорупційного законодавства, складаються заліки по вивченню вимог Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», також проводяться відповідні оперативні наради, індивідуально-профілактичні бесіди тощо.

Аналіз даних, які надходять до апарату ДПтС України вказує на те, що вжиті заходи організаційного та профілактичного характеру мають позитивний вплив на персонал Державної кримінально-виконавчої служби України щодо унеможливлення та запобігання проявам неслужбових стосунків і зловживання своїм службовим становищем.

Так, у результаті проведених заходів протягом 3 місяців 2015 року стосовно 8 працівників Державної кримінально-виконавчої служби України складено адміністративні протоколи про вчинення корупційних діянь, з яких:

- 7 працівників притягнуті судами до адміністративної відповідальності відповідно до Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», а саме у Дніпропетровській області – 3 випадки, по 1 випадку – Кіровоградська, Полтавська, Харківська та Хмельницька області.

- по 1 адміністративному протоколу, який складено стосовно молодшого інспектора відділу нагляду і безпеки виправної колонії судом рішення не прийнято.

Порушення антикорупційного законодавства скоїли 4 молодших інспектора відділів нагляду і безпеки виправних колоній, 2 молодших інспектора відділів режиму і охорони слідчих ізоляторів та 1 працівник соціально-психологічної служби.

Стосовно них судами застосовані штрафні санкції в розмірі від 595 грн. до 850 грн.

За матеріалами персоналу територіальних відділів внутрішньої безпеки та виявлення корупції складено 6 протоколів, з яких до адміністративної відповідальності судами притягнуто 5 працівників.

Крім цього, протягом 3 місяців 2015 року стосовно персоналу органів, установ виконання покарань та слідчих ізоляторів, що належить до сфери управління Державної пенітенціарної служби України, відкрито 22 кримінальних проваджень стосовно 22 осіб.

Зокрема, 12 проваджень відкрито за злочини у сфері обігу наркотичних засобів і психотропних речовин, 9 проваджень – за прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою та 1 провадження – за терористичний акт.

Протягом 3 місяців 2015 року кримінальні провадження відкриті стосовно:

- 7 працівників відділів нагляду і безпеки виправних колоній;

- 3 працівників відділів режиму і охорони слідчих ізоляторів,

- 3 працівників кримінально-виконавчої інспекції,

- по 1 – кухар відділу інтендантського та господарського забезпечення виправної колонії, старший пожежний відомчої пожежної охорони установи, водій-співробітник слідчого ізолятора, заступник начальника СІЗО з режиму, охорони та оперативної роботи, фельдшер медичної частини виправної колонії, водій, психолог, старший інспектор з організації служби озброєння та спецзасобів виправної колонії та начальник управління ДПтС України.

Із зазначеної кількості відкритих кримінальних проваджень стосовно персоналу засуджено 3 особи, а по решті – триває слідство.

В розрізі областей кримінальні провадження стосовно персоналу відкриті наступним чином:

- 3 – Донецька область;

- по 2 – Дніпропетровська, Запорізька, Київська, Сумська, Черкаська та Чернігівська область;

- по 1 – Вінницька, Волинська, Кіровоградська, Львівська, Миколаївська, Рівненська та Херсонська область.

Безпосередньо за інформацією чи матеріалами територіальних відділів внутрішньої безпеки та виявлення корупції протягом трьох місяців 2015 року стосовно персоналу відкрито 13 кримінальних проваджень, а саме 7 проваджень відкрито за прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою та 6 проваджень – за злочини у сфері обігу наркотичних засобів і психотропних речовин.

Питання дотримання персоналом органів, установ виконання покарань та слідчих ізоляторів антикорупційного законодавства, реалізації заходів, спрямованих на попередження негативних явищ, пов’язаних з проявами корупції, знаходиться на постійному контролі керівництва Державної пенітенціарної служби України.

Управління внутрішньої безпеки
ДПтС України

версія для друку
Розширений пошук »