17 сiчня 2018
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
01001, м. Київ, вул. Городецького 13
Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2016 р. № 697-р "Питання Міністерства юстиції" Державна пенітенціарна служби України як центральний орган виконавчої влади з 30 вересня цього року припиняє виконання покладених на її функцій і повноважень з передачею їх до Міністерства юстиції України (постанова Кабінету Міністрів України від 18 травня 2016 р. № 343 "Деякі питання оптимізації діяльності центральних органів виконавчої влади системи юстиції").
22.05.2015
Державна пенітенціарна служба України

Досягнення Програми співпраці Уряду України з Дитячим фондом Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ) – відбулась підсумкова нарада щодо захисту прав дітей, які перебувають у конфлікті з законом

21 травня п.р. начальником управління кримінально-виконавчої інспекції апарату ДПтС України Янчуком О.Б. взято участь у зустрічі з експертами та партнерами представництва Дитячого Фонду Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ) з обговорення досягнень Програми співпраці Уряду України з Представництвом ЮНІСЕФ у сфері захисту прав дітей, які перебувають у конфлікті з законом, та визначення подальших напрямків роботи на 2015-2016 роки.

Учасників зустрічі було поінформовано про заходи, що вживалися ДПтС України на виконання Концепції розвитку кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні, а також стан роботи, пов'язаної з впровадженням Закону України "Про пробацію" у контексті особливостей застосування пробації щодо неповнолітніх.

Зокрема, експертами ЮНІСЕФ відмічено позитивні тенденції щодо суттєвого зменшення неповнолітніх, які тримаються у СІЗО та спеціальних виховних установах (на 80% та 70% відповідно порівняно з 2010 роком), пілотного впровадження реабілітаційних та навчальних програм роботи із засудженими неповнолітніми за участю недержавних організацій, розробку інструментарію та методик роботи з неповнолітніми в системі пробації у співпраці з фаховими міжнародними та національними організаціями.

За результатами зустрічі було відмічено пріоритети співпраці представництва ЮНІСЕФ з Урядом України на 2015-2016 роки, а саме:

опрацювання питання створення дорадчого органу, який би забезпечував координацію діяльності державних інституцій, причетних до забезпечення захисту прав дитини, реформування системи кримінальної юстиції щодо неповнолітніх;

неможливість ефективного реформування кримінальної юстиції щодо неповнолітніх без створення реальної системи ювенального правосуддя: ювенальних судів, прокурорів, адвокатів, поліцейських, працівників пробації, працівників інших державних органів, які б займалися виключно питаннями роботи з дітьми у своїх галузях, та проходили відповідне спеціальне навчання;

стимулювання розвитку громадського контролю та регулярної участі представників недержавного сектору у здійсненні моніторингу діяльності державних органів у сфері захисту прав дитини, реформування існуючих та розвиток нових форм громадського контролю;

заохочення місцевих громад до підвищення активності у напряму захисту прав дітей та впровадження ними законодавчих ініціатив, які б у першу чергу забезпечували інтереси дитини, а не інституцій, причетних до вирішення цих питань.

Управління кримінально-виконавчої інспекції
апарату ДПтС України

версія для друку
Заступник міністра
Чернишов
Денис Вікторович
Розширений пошук »