21 жовтня 2018
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050, м. Київ, вул. Мельникова, 81
Телефон «гарячої лінії» 364-23-93
27.05.2015
Державна пенітенціарна служба України

У Посольстві Канади в Україні відбулось засідання Наглядової ради проекту «Реформування системи кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні» щодо результатів п’ятирічної діяльності та обговорення актуальних напрямів подальшої роботи

26 травня 2015 року в Посольстві Канади в Україні відбулось засіданні Наглядової ради українсько-канадського проекту «Реформування системи кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні» (далі – проект РСКЮ) на якій були підбиті підсумки п’ятирічної діяльності проекту РСКЮ та обговоренні плани роботи на 2015-2016 рр.

Нарада відбулася за участі партнерів проекту РСКЮ – представників Канадського Міністерства закордонних справ торгівлі і розвитку, суддів Верховного Суду України та Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, представників Міністерства юстиції України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства соціальної політики України, від ДПтС України участь в заході взяв начальник управління кримінально-виконавчої інспекції Янчук О.Б.

У частині, що стосується діяльності ДПтС України, Наглядовою радою проекту РСКЮ відзначено досягнення позитивних результатів, а саме:

- Організація пілотних проектів з відкриттям Центрів відвідування для дітей, які перебувають у конфлікті із законом у місті Мелітополі(з березня 2012 року) та в місті Івано-Франківську (червень 2013 року), що надають спеціальні послуги та програми для роботи з неповнолітніми, які перебувають на обліку кримінально-виконавчої інспекції та міського відділу міліції.

- Розробка у рамках зазначених пілотних проектів інструменту оцінки ризиків і потреб дітей у конфлікті із законом, проведення мотиваційного інтерв'ю з підлітками, створення і впровадження моделі центру відвідування; реабілітаційних програм «Управління гнівом», «Менеджмент емоцій», «Життєві навички»; складання індивідуального плану ресоціалізації та підготовка відповідних методичних рекомендацій.

- Пілотне впровадження інструменту оцінки ризиків скоєння повторних злочинів неповнолітніми та планування роботи з їх ресоціалізації на базі підрозділів кримінально-виконавчої інспекції управлінь ДПтС України в Запорізькій, Івано-Франківській та Львівській областях (2015 рік).

- Розробку відомчими навчальними закладами ДПтС України, на базі методик проекту РСКЮ, навчально-професійної програми з навчання персоналу кримінально-виконавчої інспекції у зв’язку з прийняттям Закону України «Про пробацію».

Щодо планів на 2015-2016 роки Наглядовою радою проекту РСКЮ схвалено погоджені з ДПтС України заходи, а саме:

- Відкриття Центру відвідування для дітей, які перебувають у конфлікті із законом, у м. Львові – у 2016 році.

- Підготовка інструменту з підготовки досудової доповіді щодо неповнолітніх осіб, когнітивно-поведінкових втручань, мотиваційного інтерв’ювання, програми «Мотивація до змін».

- Розробка електронної бази даних щодо заповнення оцінки ризиків та супроводу неповнолітніх осіб.

- Продовжити навчання персоналу підрозділів кримінально-виконавчої інспекції та викладацького складу навчальних закладів ДПтС України з використання методики оцінки ризиків і потреб дітей в конфлікті із законом, гендерно-орієнтованих підходів у роботі з підлітками, мотиваційного інтерв’ювання та когнітивно-поведінкового втручання.

Див. також «Учасники Наглядової Ради проекту «Реформування системи кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні» підвели підсумки п’ятого року роботи.»

Управління кримінально-виконавчої інспекції
апарату ДПтС України

версія для друку
Розширений пошук »