17 сiчня 2018
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
01001, м. Київ, вул. Городецького 13
Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2016 р. № 697-р "Питання Міністерства юстиції" Державна пенітенціарна служби України як центральний орган виконавчої влади з 30 вересня цього року припиняє виконання покладених на її функцій і повноважень з передачею їх до Міністерства юстиції України (постанова Кабінету Міністрів України від 18 травня 2016 р. № 343 "Деякі питання оптимізації діяльності центральних органів виконавчої влади системи юстиції").
19.06.2015
Державна пенітенціарна служба України

Європейські стандарти на користь громадянам – презентація проекту ЄС і Ради Європи "Консолідація розробки реформ у сфері юстиції України"

19 червня 2015 року представник апарату ДПтС України взяв участь презентації проекту ЄС та Ради Європи "Консолідація розробки реформ у сфері юстиції України". Захід відбувся за участі заступника Міністра юстиції України Гії Гецадзе, експертів Ради Європи, представників органів державної влади.

Головна мета проекту – надання підтримки органам державної влади у реалізації Стратегії реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015-2020 роки, схваленого Указом Президента України 20 травня 2015 року № 276. У процесі проведення реформ у сфері юстиції Рада Європи буде надавати експертну підтримку з метою забезпечення реалізації європейських стандартів в Україні, в тому числі з питань, що належать до компетенції Державної пенітенціарної служби України.

Нагадаємо, що компетенція ДПтС України в реалізації Стратегії реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015-2020 роки поширюється на виконання завдань, передбачених розділом 5.11. Стратегії – "Підвищення ефективності попередження злочинів і реабілітації засуджених та вдосконалення системи виконання покарань" http://www.kvs.gov.ua/peniten/control/main/uk/publish/article/779070

Урядом розробляється відповідний план на її реалізацію, проте ДПтС України не стояла на місці та за підтримки Представництва ЄС та Офісу Ради Європи в Україні розпочали два проекти, спрямовані на виконання завдань Стратегії.

Перший трирічний проект "Подальша підтримка пенітенціарної реформи в Україні", розпочатий під егідою Ради Європи, спрямований на реалізацію двох завдань: по-перше, це широке застосування реабілітаційного підходу при виконанні кримінальних покарань у відповідності до європейських стандартів; по-друге, це удосконалення процедур і практики проведення в’язничних інспекцій і механізму розгляду скарг ув’язнених.

Також, за підтримки Представництва ЄС в Україні з початку 2015 року ДПтС розпочала участь у проекті ЄС "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні", що сприяє впровадженню Закону України "Про пробацію", розробці нормативної бази для надання послуг пробації, навчання персоналу.

Зазначена робота проводиться на виконання статті 6 Угоди про асоціацію, що передбачає наближення пенітенціарної служби України до цивілізованої інституції, побудованої на принципах верховенства права, стандартів ООН і Ради Європи.

Корисні лінки:

http://minjust.gov.ua/ua/news/47339
http://minjust.gov.ua/ua/gallery/49
http://www.kvs.gov.ua/peniten/control/main/uk/publish/article/781136
http://www.kvs.gov.ua/peniten/control/main/uk/publish/article/768564

Управління міжнародної діяльності та
взаємодії із засобами масової інформації
Владислав Клиша, org@kvs.gov.ua, + 38 044 207 34 36

Фото: прес-служба Міністерства юстиції України

версія для друку
Заступник міністра
Чернишов
Денис Вікторович
Розширений пошук »